Sevgisiz anneye sahibim ne yapabilirim?

cerentaşkın
Merhaba 23 yaşında bir kadınım artık içimdekileri bir yere dökmek istedim çünkü sürekli içime atarak ilerliyemiyorum. Çok sakin bir kişiliğim yok fakat sadece aile içinde böyle arkadaşlarıma veya dışarıya karşı böyle değil çünkü dışarıda bana karşı kötü bir davranma söz konusu değil. Detaylara gelecek olursak küçüklüğümden bu yana hiç bir zaman anne sevgisi görmedim hiç bir zaman saçım okşanmadı ya da işten geldiğimde hoşgeldin diyen uyurken iyi geceler uyandığımda günaydın diyen bi annem olmadı. Yeni bir kıyafet aldığımda hevesle anneme gösterdiğimde kafasını çevirip bakmadan yine paranı çöpe vermişsin diyen bir anne her zaman bağıran asla sakin konuşmayan bir anneye sahibim. Telaffuzlarım yanlış olabilir çünkü bu gönderiyi gerçekten sinirime yenik düşerek ağlayarak yazıyorum. Arkadaşlarımın anne / kız ilişkilerine baktığımda onlar adına çok sevinip kendi adıma kahroluyorum anneler kızlarına öyle güzel değerler veriyo ki gözümün önünde milyonlarca öpücük konduranlar mı desem , canım kızım aşkım benim diye konuşanlar mı desem , yoksa her nazı annesine geçen arkadaşlarımdan mı örnek versem bilemedim. Bu davranışların yüzde birine sahip olsam dünyalar benim olurdu sadece bunu söyleyebilirim. Uykumdan bile annemin beni eleştirici konuşmaları ve bağırmasıyla uyanıyorum. Çok ciddi , sinirli bir anneye sahibim babamdan yana bir sıkıntım yok keza anneminde yok maddi manevi olarak bir sıkıntısı olmayan bir kadın evladına neden böyle davranır aklım almıyor uzun bir ilişkim var inşallah yakın zamanda evleniyoruz ve kimseden görmediğim değeri ilgilyi onda buldum başımı bir anne gibi okşar ellerimden öper Allaha şükür🙏🏻 evlenince kendime söz verdim asla kendi annem gibi bir anne olmayacağım bu saatten sonra düzelebilirmiyim bilmiyorum tavsiyelerinizi beklerim
Sevgisiz anneye sahibim ne yapabilirim?
11 Cevap