26 gü

Bu hayatta yer edinme şansım var mı? Yerimde olsan ne yapardın?

Gizli Üye
Belki bunları okuduğunuzda bana önyargılı davranıp ya da tam anlamiyla benim penceremden bakmicaksiniz ama ben içimi dökmek istiyorum. Ben 19 yasindayim Ailemden hiç sevgi ilgi gormdedim şiddet gordum yokluk gordum. Babam babaligini yapmadi tam 8 yil hapis yatti. Annemin psikolojik problemleri var ve epilepsi hastası. Ben ne cocuklugumu yasadim ne de gencligimi yasiyorum. Daha dogdugum sehri bile bilmiyorum. Ailemle bir etkinlik bir tatil yapmadik. Bir kafeye gitmedik bir sinemaya gitmedik. Surekli insanlarin anilarini guzel seylerini dinledim imrendim uzaktan uzaktan. Okul hayati tam anlamiyla kepazelik resmen liseye kadar salcali ekmek ve kuflenmis yiyecekler goturdum. Hep baskalarinin eskilerini giydim kendime ait bir seyim olmadi. Arkadaslarim tepeden bakti ve bu bende cekingenlik ve ice kapanikliga sebeb oldu. Surekli kaciyorum kendimden. Hala annemden ve babamdan ara sıra hakaret ve şiddet goruyorum. Ama ruhum alisti. Simdi hersey geride kaldi lise nasil bitti anlamadim uniye ilk girisimde kazanamadim. Bu sene de borclardan dolayı test kitaplarim gec geldi cok yiprandim ama sorun şu benim hayallerim var olmasına ama ben uni. Gittigimde ya maddi sıkınti cekersem ya bu ice kapanikligim ve ozguvensizligim beni dislatirsa ya hergun lisedeki gibi ayni kiyafetleri giyersem dalga gecerler mi? Kafamda o kadar cok sey var ki. Bunalima giriyorum cok yalnizim ve aglamadan uykuya daldigim tek bir gunum bile yok. Ne yapacam bilmiyorum. Ustelik ailemde ilk universiteye gidecek olan benim.##
Bazen yanlis mi dusunuyorum bilmiyorum ama pes etmek geliyor bu evrene fazla geldigimi dusunuyorum Allah aftsin. Zaten mutlu olamadim kaderim boyleydi ya da Allahim boyle biri oldugumu biliyordun neden yarattin canim yaniyor diyorum? Yanlis mi yapiyorum acaba
Güncellemeler:
26 gü
Bi bilen üyeleri lutfen fikirlerinize ihtiyacım var
22 gü
Desteğiniz için hepinize tskk ederim💚
Bu hayatta yer edinme şansım var mı? Yerimde olsan ne yapardın?
13
9
Görüşünü yaz