Tesettürlüler ile ilgili ön yargınız neden?

Çikolatalısutunuzz
Öncelikle okuyup cevap verirseniz sevinirim anlamadan cevap vermeyin 🎈Merhaba arkadaşlar🎈 dikkat ederseniz minik patatesler diye giriş yapmadım çünkü bu konuya biraz açıklık getirip sizden de görüşlerinizi almak istiyorum, biliyorsunuz ki gerek bu site gerek diğer mecralar gerek sosyal ortamlarda “TESETÜRLÜ KADIN" algısı var bir çoğunuz bu dediğimi tam anlatmadan bille anlamış olduğuna inanıyorum 🎈neyse konuma döneyim tesettürlü kadın neden pantolon giyer? Tesettürlü kadın neden makyaj yapar? Tesettürlü kadın neden sevgili yapar? ve bir çok soru daha inanın ki özelikle bu mecrada kendimde dahil aşırı derecede bu sorulara maruz kalıyoruz sorusuna görüş yaptığımız üyeler anında küçük bir tartışmada konuyu tesettüre bağlayıp birşeyler demeye ve ima etmeye çalışıyor! Arkadaşlar kimsenin günahını kimseyi zerre kadar ilgilendirmiyor tesettürlü de en az saçı açık kadın kadar özgürdür hani toplumda “kadinlar özgür " diyoruz ya bu tesettürlü kadınları da kapsıyor saçı örtunce kadın olmaktan çıkmıyoruz! Din , haram sevap , günah sadece başı kapalı olan insanlara özgün kılınmadı. her müslüman kadına ve erkeğe hepsine kılındı dini tesettürlüler üzerinden oynamayın! Madem o kadar dini bilen insanlarsınız kişinin günahı sevabının da kişiye ait olmasını bilmeniz gerekir iki üç zihniyetsiz yok ben tesettürlüleri bilirim yok onu yaptık bunu yaptık ARKADAŞLAR BANANE VEYA BİZENE iki üç kişinin edepsizligi beni niye kapsıyor biz onlar yüzünden neden yargılanıyoruz ki? Ve beni ve bütün tesettürlüleri kötü gösteriyorsunuz! Size bu hakkı kim veriyor iki üç yalan yere başını kapatmış insan mı? Biz pantolon giyiniyoruz makyaj yapıyoruz diye onlardan olmuyoruz cahilsiniz ve bu cahiliğiniz benim midemi bulandırıyor. biz tabiki evet başımızı kapattık ama beynimizi değil! İster makyaj yaparım ister pantolon giyinirim ister sevgilim olur bu kimseyi zere kadsr ilgilendirmez herkese bir bahane bulmaya bayılıyorsunuz!!
Başı açık olsa Or**
Kapalı olsa cahil
Pantolon giyse Or...
Yeter cidden artık
Güncellemeler
+1 yıl
Ee günceliyim bari 🙃
Tesettürlüler ile ilgili ön yargınız neden?
33 Cevap