Annemin narsist olduğunu düşünüyorum, beni çok etkiliyor ne yapmalıyım?

Gizli Üye
8 senedir annemle yaşıyorum, babamla 10 senedir ayrılar. Küçüklüğümde de öyleydi ama büyüdüğümde daha iyi anladım ki annem bana karşı sevgi ve şefkatten çok uzak. Eski sevgililerimle ayrılış sebebim annemin zaman içinde beni sinirli, paranoyak ve kontrolcü bir insan yapması. Beni asla sakinleştirmedi. Eski sevgilimle geçen sene ayrıldık. Ailesi beni sevmişti, çocuk devam etmek istemedi neyse olabilir. Annem aileye belalar, nefret kusmalar. 2 ayda evlilik bekledi. Fotoğraf paylaştık diye işte siz evlilik yolundaydınız bunu sana nasıl yapar diyerek beni depresyona soktu. Halbuki beni birazcık sakinleştirse, bir sarılsa her şey geçer. Ev işlerini yapar, üzerimden yükü alır ama şefkat göstermez. Yıllarca çalıştım. İyi bir üniversitede burslu okudum. Ehliyet almama bile izin vermiyor. Okumamış evlenen arkadaşlarım gözünde daha kıymetli. İnsanları sevmediğini yalnızca kendini sevdiğini söylüyor. Arkadaşlarım olsun, hobilerim olsun istemiyor. Kendisine bağımlı olduğumu söyler hep. Bana bugün küçük beyinlisin diyerek hakaret etti. Yıllarca psikologlara gittim. Artık dayanamıyorum. Narsist bir annem mi var? Yollarımı ayırsam benim için daha mı iyi olur?
Annemin narsist olduğunu düşünüyorum, beni çok etkiliyor ne yapmalıyım?
8
3
Görüşünü yaz