Kanunlarımıza göre cübbe ve sarıkla sokakta gezmek suç olmasına rağmen neden şehirlerimizin bazı yerleri arap ülkeleri gibi?

Kanunlarımıza göre cübbe ve sarıkla sokakta gezmek suç olmasına rağmen neden şehirlerimizin bazı yerleri arap ülkeleri gibi?
Cumhuriyet kanunlarına göre cübbe ve sarıkla, ya da haham, rahip kıyafetleriyle yani dini nitelik taşıyan kıyafetlerle sokakta gezmek suçtu. Bu kanunlar bugün de halen yürürlükte olmasına rağmen şehirlerimizin bazı bölgelerinde arap ülkelerinde bile olmadığı kadar cübbeli ve sarıklı tipler görüyoruz.
Cübbenin önü düğmesiz olacak, yakası hakim yaka tarzında olacak, altta şalvar pantolon olup paçaları 4-5 parmak kısa olacak. Bu islamın zorunlu kıldığı bir giyim tarzı gibi yutturulmaya çalışılıyor. Böyle giyince müslüman olunuyor da giymeyince gavur mu olunuyor?
Böyle giyiniyorlar, gavurdan ayrılmak için. Ama gavurun icat ettiği telefonu kullanıyor, gavurun icat ettiği arabaya biniyor, gavurun icat ettiği uçağa biniyor, hatta gavurun icat ettiği teknolojiyle televizyon kanalı kurup gavurun icat ettiği haberleşme uydularıyla yayın yapıyor. Gavurun icat ettiği bilgisayardan gavurun denetimindeki interneti kullanıyor. Onları kullanınca değil de önü düğmeli ceket, pardösü giyince, normal yakalı gömlek giyince mi gavur olunuyor?
Anlayan bana bir anlatsın rica ediyorum.
Bunca yıldır camilerde, vaaz veya hutbelerde bir defa bile bilimle, teknolojiyle uğraşın, buluş yapın, icat yapın, yazılım geliştirin, biyo teknolojiye kafa yorun, mikro biyolojiye, metalurjiye, elektroniğe kafa yorun diye bir tek cümle duymadım. Asıl bunları yapmazsan gavur olursunuz kardeşim.
7
9
Görüşünü yaz