'Neden selamımı almadınız' dediği için dayak yiyen 95 yaşındaki Mustafa dede için 'utandık'. Sen yaşlılara hürmet gösterir misin?

Funda_a
Selam..
'Neden selamımı almadınız' dediği için dayak yiyen 95 yaşındaki Mustafa dede için 'utandık'. Sen yaşlılara hürmet gösterir misin?
Mutlaka sizde duymuşsunuzdur bu haberi diye düşünüyorum. 95 yaşında olup Düzce ilinde yaşayan, diyanetten emekli ve gayet zihin olarak aklı başında, aydın bir dede. Mustafa Necati Erdem. Torununun iş yerine ziyarete geliyor. Tam kapıda oturan ve hepsi sigara içen gençlere 'Selamün aleyküm gençler' diyor. Cevap alamayınca ve emeklide olsa bir eğitimci olduğu için 'Selamımı neden almadınız. Sigara içmek iyi bir şey değil. Onu içeceğinize selam verseydiniz ' diyor ve dükkana giriyor.
'Neden selamımı almadınız' dediği için dayak yiyen 95 yaşındaki Mustafa dede için 'utandık'. Sen yaşlılara hürmet gösterir misin?
Dedenin nasihatine ve sözüne kızan gençlerden biri hışımla içeri girip dedeye yumruk atıyor. elindeki baston yere düşüyor ve kendisi de yere yığılıyor. Bu arada kolu da kırılıyor. Genci uzaklaştırıyorlar ve dedeyi de hastaneye, ardından karakola götürüyorlar. Şikayetçi oluyor.

Bu haber o kadar üzdü ve utandır ki. İnanın geleceğe olan umudumu kaybettim. Bu tür gençler mi Türkiye'nin geleceği. Büyüğüne saygısı olmayan birinin ne ülkesine ne topluma faydası olur diye düşünüyorum. Oysa biz böyle bir toplum değiliz. Aile terbiyesi çok şey demek. Her şey oradan başlıyor tabi ki. Üstelik bu genç sonradan pişman olup gelip özür dileyebilir. Onuda yapmıyor. Ailesi yapabilir. Onlarda yapmıyor. Çok şey geliyor da dilime. Diyemiyorum. Yazık..

Bu olay hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum?
Peki ya sen büyüklerine ve yaşlılara karşı hürmet eder misin?
Onlara karşı nelere dikkat edersin?
'Neden selamımı almadınız' dediği için dayak yiyen 95 yaşındaki Mustafa dede için 'utandık'. Sen yaşlılara hürmet gösterir misin?