Zaaflarıyla Terbiye Edilmek İstenen Kadınlara İthafen: Hadi Bir Daha Zorla Kendini

En saf en masum duygularla sevdiğin birinin, zaman gelipte en çok canını acıtan kişi olacağını öngörmek imkansız. En çok güvendiğin kişi üzerinden düşün. Misal, annen sana kurşun sıkar mı ? Her şey yolundayken herkes ne kadar da iyi değil mi ? Oysa pamuk ipliğine bağlı hayatın, aşkın, evliliğin ve her şey. Adam ayrılıkta belli olur derdi arkadaşım. Bir kadının aldatıp, psikolojik şiddet uygulayıp ve hatta tecavüze yeltenen bir adamdan ayrılmak istemesi kadar normal, olağan bir şey olamaz. Ama işler öyle yürümüyor.

Önce can çekişen duygular kullanılıyor, sonra toplumsal değerler

Sonra varsa çocuklar üzerinden başlıyorlar işlemeye, bir annenin merhametini sorgulayacak kadar düşmekten çekinmeden hem de.

Aldatılan tek kadın değilsin, hadi bir dene

Evine döndüğünde güzel yemekler pişir. İşten erken dönmeye çalış ve sık sık ara onu, affettiğini hissettir ki mutlu olun. En önemli nokta burası, ışıklar kapandığında onda sevdiğin her şeye başka bir kadının dokunmuş olduğunu unut. Suçlayıcı olma, geçmişi sürekli gündeme getirip aranızın bozulmasına izin verme.

Olacak merak etme, ihtiyacın olan tek şey lanet olası zaman

Hiç bir yara bir günde kapanmaz. Biraz zaman alacak iyileşmen, ne kadar çok kaşırsan o kadar uzayacak zaman buna izin verme. O sebeple şunu düşün "hep seni seviyordu, o kadın bir anlık gafletti".

Esir değilsin, istediğin an fişini çekip gidebilirsin

Biraz cesaretli olursan aşacaksın yaşadığın kabusu. Kabus sözü yaşadıklarının tam karşılığı değil mi ? Biliyorum. Belki onu hala isteyerek ve severek yanında kaldığını kendine sık sık tekrar edersen buna ikna edebilirsin kendini..

Ondan uzaklaştığın bir kaç saat nefes diye huzuru soluyorsan, yanından uzaklaşma

Buna alıştırma kendini, yokluğunu sevdiğin bir şeyin varlığına katlanmak daha zor çünkü. Mümkün olduğunca temasta kalmalısın.

Yine de olmuyorsa herşeyini bırakıp terket orayı

Gidersen olabilecek şeyleri düşünme, ikinci bir hayatın olmayacak. Sevmediğin hiç birşey için zorlama kendini. Olabilecek herşeyi deneyipte affedemediğin bir adama esir kendini.

Bir kaç nefeslik özgürlük için feda edilmeyecek kadar değerli değil bu hayat!

Hem demiş N. F. Kısakürek:

Aşklar bomboş kuruntu, hürriyetler esaret!

#izle

#mobilbence


2|1
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Emeğine sağlık.
  Bir erkek olarak çok güzel buldum.

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • İstediği an fişi çekmeli insan. Kesinlikle katılıyorum ☺

  1|0
  0|0
 • İçime işledi, öyle dokundu ki... Yüreğine, emeğine sağlık çok içten olmuş, çok ders verici olmuş. çok beğendim...

  1|0
  0|0
Yükleniyor...