Kolay İkna Etme Yöntemleri

Merhaba sevgili dostlar; hepimiz hayatta bazı işleri yapmak için birilerini ikna etmek zorunda kalıyoruz. Çünkü insanlar olarak toplumsal varlıklarız ve buda bizi diğer insanlara bağlı yapıyor.

Hayatımızda kendimizi ifade etmek çok önemli bir yer kaplıyor. Kimi insanların bizden daha cahil ve bilgisiz olmasına karşın işlerinde oldukça yüksek yerlere gelmeleri bizi şaşırtabilir. Tabi bunda biraz şansta var diyebilirsiniz. Ama bu insanlar insanları ikna etmesini bilen insanlardır. Siyasetçilerde böyle.

Siz sizi ikna eden kişiye oy veriyorsunuz. Şimdi asıl olan konuya gelelim. Buraya neden geldiniz belki bir kız ya da erkek tavlamak için ya da işinizde terfi etmek için. Şimdi söyleyeceklerimi dikkatle dinleyin

1-Kendinize inanın

İnanmadan hiçbir şey olmaz. Kendinize güvenin. Bunu en iyi telefon dolandırıcıları yapıyor. İnsanları arayıp olmadık işlere bulaştıklarını söyleyip para kopartıyorlar. Peki insanların bunu inanmasının nedeni ne olabilir ki? Tabi ki öz güven. Çünkü karşıdaki insan öyle bir anlatıyor ki sanıyorsunuz emniyetten arıyorlar. Kendilerini o kadar çok polis olduklarına inandırmışlar yani. Kendinize güvenin ve çıkın patronunuzdan zammınızı isteyin!

2-Bu hafta tekniği

Sevdiğiniz insanla bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Ama karşınızdaki kişi vaktinin olmadığını söyleyecek. Bu durumda yapmanız gereken vazgeçmek değil. Bu hafta hangi gün boş olduğunu öğrenmek. Misal veriyorum gittiniz ve "Yarın akşam yemek yemeye ne dersin" dediniz ve karşınızdaki kişi yarın boş olmadığını ve yahut hasta olduğunu ya da ne bileyim bir sürü bahane buldu. O zaman şunu söyleyin "Peki bu hafta hangi gün uygunsun o zaman yapalım?" Emin olun daha kolay ikna olacak.

3-Marjinal teknik(Bilinçaltı)

Bu teknik ismini ben uydurdum ama hayatımda işe yaradı durum şu şekilde örneğin bir iş yaptıracaksınız birine cümlelerinizi şu şekilde kurmanız daha etkili olabilir. Misal bunları yarın bitirmen gerektiğini sana söyleyecek değilim. Mesela bunu bir anne babanın çocuğuna söylediği düşünsenize. Verilen mesaj basit dikkat edin.Bunları ''yarın bitirmen gerek''tiğini sana söyleyecek değilim. Bilinç altına verilen mesajı gördünüz mü

Bu yazımızda iş aşk ve aile hayatına örnekler verdim tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

  • Ben hep bu yöntemleri kullanarak ikna ederim.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...