Kasko Ve Sigortanın Yararlar ve Zararları

Merhaba arkadaşlar bu gün size biraz araçlardan bahsedeceğim. Yoğun trafikte kalabalıkta bir çoğumuzun başına gelir kaza vb olaylar. Dikkat etmemiz gereken unsurlar var yararları olduğu gibi zararları da oluyor nasıl oluyor demeyin oluyor.

Kasko nedir ne işe yarar?

Kasko sizin aracınızın veya evinizin yanma çalınma gibi olaylarda kasko yaptırdığınız ne varsa başına gelecek maddi hasarlardan sorumludurlar.Bu yüzden aracımızı veya evimizi güvence altına almış oluruz.Ona karşılık belirli bir ücret öderiz.

Kasko ve sigortanın zararları nelerdir?

Şimdi diyebilirsiniz nasıl zararı olur o kadar para ödüyoruz güvence altına alıyoruz diyebilirsiniz. Ama siz kaza yaptığınız da haklı olsanız dahi sizin aracınızın kimliğine işleniyor. Kimlik dedim şaşırmayın yani kayda geçiyor aracınızın. Örneğin aracı 50000 TL Aldınız ve kaza yaptınız aracınızda tampon hasar gördü 100 liralık bir tamponu adam fazla para almak için hasarı daha çok gösteriyor yani aracınızın zararına. Arabanın fiyatı düştü düşer ama çok altına düşüyor. Uyanıklar fazla para yemek için sizin aracınıza fazla hasar yazıyor bu nedenle satarken oldukça fazla zararına satacaksınız demektir.

Pert nedir?

Pert aracınızın kullanılamaz hurdaya çıktıysa aracınıza trafiğe çıkamaz pert damgası vurulur. Aracınızı yaptırdıktan sonra trafikten trafiğe çıkmak için belge alıyorsunuz aracınızı keşfe geliyorlar kullanıla bilirse onay veriyorlar. Ama aracınızın pert kaydını kaldırmanız imkansız neredeyse arabanın normal fiyatının yarısından daha az fiyata satılır araç yoksa yüksek rakamlara almazlar adam der pert olmayanına veririm o parayı ben der mantıklı olarak.

Yararları nelerdir?

Yukarıda belirtiğim gibi aracınız yanmış,çalınmış veya kaza yaptıysa aracınızın maddi hasarını karşılarlar aracınız yanmış gereken araştırmalar yapılır. Araçtan dolayımı yoksa kendisi kasten mi? yaptı öyle uyanıklar var aracını yakan adam para için her şey yapan insanlar var. Ona karşılık araştırılır gerekirse yeni araç verirler aracınızın değerinde veya sıfır bir araç.

Hepinize teşekkür ediyorum okuyup zaman ayırdığınız için umarım yararlı bir bence yapmışımdır. Sizin için araç alırken mutlaka yetkili servise götürün aracı sorgulatmadan almayın.

Allah kazadan Beladan Irak Eylesin.


5|2
02

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

 • sigortanın zorunlu olması saçma,
  en azından kaskosu olan araçlar muaf tutulmalı diye düşünüyorum.

  emeğine sağlık.

  0|1
  0|0
 • trafik sigortasının karşılamadığı durumlarda kasko devreye girer ve hayat kurtarır..
  evet az biraz masraflı ama dediğim gibi can kurtarır.
  eline sağlık genç arkadaşım

  0|1
  0|0
Yükleniyor...