Fedakar Olma; Bencil Ol!

Hayatımızda sevdiklerimizin için kendimizi görmezden geliriz

Hep onların mutluluğu için çabalarken kendimizi unuturuz. Onun hayatında bir önemli parçaymışım gibi hareket ederiz. Bir süre sonra hayatında parçası sandığın o insanların çoğu senden uzaklaşmış hatta hatrını dahi sormaz olmuştur. Anlarsın ki kendini unutmuşssun bile... Kim olursa olsun ailen de buna dahil olmak üzere kendinden fazla bir parçayı başka bir insana verdiğin zaman zarar göreceksin. Bu dünyada ve yaşadığımız dönemde mümkünse bu hatayı tekrar yapmayın. Bencil olmayıp kendinden fazla değer verdiklerin senin verdiğin değeri sana vermeyecekler çünkü kendi menfaatlerini çok fazla önemsedikleri için seni kullanmak onların işine gelecektir.

Kolay insanı herkes sever çünkü hamura şekil vermek kolaydır onlar için. Senin duygularınla oynayarak seni kendine bağlayacak ve sen de bu duyguları esas zannederek ona kendini sebebsizce bağlayacaksın! Özellikle kadınlarda çokça olan bir olay olan fedakarlık duygusu erkeklerin oyuncağı haline gelmiştir. Seni kendi çıkarları için rahatça kullanıp terk ediyor ve farklı bir insanı kendine bağlayarak hayatına devam etmektedir. Arkasında bıraktığı izlerin acısını çekecek olan ise fedakarlık yapan kişiler olmaktadır. Bu hayatta bencil olmayı öğrenmeyenlerin hepsi mutlaka bir gün yalnızlığa mahkum olacaktır!

Yalnız olduğumu 'yalnız değilsin' dediklerinde anladım

Çoğu insan seni gördüğünde arkadaşımsın ve ben seninleyim demektedir. Buna sevgilin bile dahil.Peki söyledikleriyle eylemleri sizce bir süre sonra çeliştiğini göremeyecek kadar mı saf olduk?Çok çabuk güvenen kalbiniz daha ne kadar kırılacak? Ne zaman akıllanacağız? Kendi çıkarlarını başka insanların çıkarlarının altında tuttuğun zaman onun çıkarları bittiğin an seni terk edecek ve onun çıkarlarının altında gözyaşlarınla tek başına kalacaksın. Yaptığın hataları belki kendinde arayacak ve ona kıyamayacaksın.

Seni üzen ve çıkarları için kullanan insanlara özledim demeyin!

Seni üzüyorlar ve terk ediyor bu insanlar. Sen hala kendinde hata aramaya ve onları özlemeye devam ediyorsun.Neden bu kadar iyi kalplisin ki... Yaptığın onca hatadan sonra buda benim kaderim diyip arkasına sığınmak ne kadar doğrudur? Artık kendine gelme zamanın. Bundan sonra bencil olmayı öğrenip karşı tarafa yeteri düzeyde bir değer biçerek zor insan olacaksın. Sana sahip olmak için çabalayacak ve sana ulaşacak. Kolay yollardan sahip olunan hiçbir erkek ve kadın değerli olamaz!Unutmayın bunu çünkü insanlar çok kalpsiz ve kötüdür. Hem de senin hiç hayal edemeyeceğin kadar büyük bir kötülüktür bu!

Yeteri kadar bencil olmayı öğrenmelisin. Hayatının çizgisinin değişeceğini ve seni de önemseyen ve çabalayan insanları göreceksin. Unutma kolayı herkes başarır ama zoru başarmak herkesin yapabileceği bir şey değildir! Sen zor ol ki senin için zoru başarmaya çalışan insanların olsun.

Eskiden insanlar sevilir, eşyalar ise kullanılırdı.Gün geldi eşyalar sevilir, insanlar kullanılır oldu." - Can Dündar


3|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Beceremedigim seylerden biri de bencil olmak. hayatima giren insanı hayatımın merkeziymis gıbı davranıyorum. kemdimi unutuyorum

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bencenizi okudum cidden çok haklısınız fakat kendi hayatımdan bakarsam. Ben gördüğüm her kızın peşinden gitmem fakat insanların zayıf noktaları vardır karşıdaki insan zayıf noktalarınıza yönelik hamle yaparsa mat olursunuz. Evet bencil olmalıyım fakat ben hep yalnızdım bazen o kadar çok yalnız oluyorum ki hayattan soğuyorum fakat bu kadın bir başka bu kız herkes değil bu kirli dünyadaki temiz bir melek ve onu hayatta bırakmam

    1|1
    0|0
Yükleniyor...