Ev işlerinden anlamaz ama hamarat kız ister

Evi tertemiz, yemeğini hazır, kıyafetlerini ütülü ister. Eşi yorgun mu, çalışıyor mu? Çocukla mı uğraşıyor bunları düşünmez çünkü, ona göre temizlik kadının görevidir. Yemek yapma becerisi yumurta pişirmekten öteye geçmez, eline süpürge alıp evi temizlemişliği yoktur ömrü hayatında. Kadın işten geldikten sonra yemek yapmalı, evi düzenlemeli, çocuklarla ilgilenmeli ama erkek televizyon karşısına geçip maç izlemeli, arada ona meyve, çay getirmeli, bunlarla birlikte güler yüzlü olmalı, bakımlı olmalı, kesinlikle sesini çıkarmamalı, erkeklerin tabiriyle dersek, ''dırdır etmemeli''. Köle ya kadınlar hani :)

Her haltı yer, bakire kız ister

Bir sürü insanla sevsin sevmesin ilişkiye girer, hayatını yaşar, belki birilerinin vebalini alır. Ama ''tertemiz'', sevgilisi olmamış kız ister. Evlilik düşüncesiyle yaklaştığı kıza ''kaç sevgili oldu? el ele tutuştun mu biriyle? Öptün mü eski sevgilini? '' gibisinden ahiretlik sorular sorar. İnsanda ''yok canım kardeş kardeş oturduk biz, ne öpüşmesi?'' deme isteği uyandırır. Uzak durulasıdır. Kriterlerine uygun değilseniz kendi her haltı yese bile sizi aşağılama hakkını görür kendinde.

Erkeklerin sünnet düğünlerini güle oynaya kutlarken, kadınların adet olmasını ''iğrenç'' bulur

Ataerkil toplumun kendisine verdiği yetkileri sonuna kadar kullanmaktan geri durmaz. Sünneti kutlar ama bir kadının regl olması gibi doğal bir olayı ''ayıp'' ''iğrenç'' bulur. Kadın doğurganlığının en güzel simgesi gibi kutsal bir olayı küçümseyecek kadar akılsızdır. Onların pipilerindeki bir parça deri çalgıya, törene laiktir ama kadının marketten ped alırken bile utanması sıkılması gerekir.

Onu seviyorsanız, ilk adımı atıp aşkınızı ilan ederseniz ''basit kız'' sınızdır

Sorsan beyimiz kadın erkek eşitliğine inanır. Türk kızlarının çekingenliğinden, ''kezban'' olmasından şikayetçidir. Yabancı kadınları över her fırsatta ama gün gelir ilk adımı atıp, onu sevdiğinizi ilk siz söylerseniz Geçmiş olsun. Artık basit, eğlenilesi kızsınız. ''Seni seviyorum'' kelimesini kendince öyle bir yorumlar, hali tavrı öyle bir değişir ki, siz bile inanamazsınız ben böyle bir yaratığa nasıl aşık oldum? diye.

''Türk kızları yatakta ölü gibi yatar, Ruslar ateşlidir'' fikrini her ortamda sık sık dile getirir

Üstün zekalı arkadaşımız düşünmez ki, acaba neden türk kızları cinselliğe diğer yabancı ülkelerdeki kadınlara göre daha uzak. Yurt dışında daha orta okullardan itibaren verilen cinsellik dersleri, orada kadınlara tanınan özgürlükler, erken yaşta kızların karşı cinsi tanıması için fırsatının olması umurunda değildir. 25-26 yaşına gelmiş, her şeyi ilk kocasıyla yaşayan kadınla sevgilileriyle her şeyi tatmış kadından aynı performansı bekler. Kızların değil sevişmesi, birini sevmesi, sevgilisinin olması bile ayıplanan bir toplumla, yurt dışındaki durumu kıyaslayamayacak kadar beyinsizdir.

Tecavüze uğramış kardeşini, kızını tecavüzcüyle evlendirecek kadar midesizdir

Sorsan namus dersi verir ama böyle de bir pisliği düşünecek kadar iğrençtir. Mahalleli ne der diye düşünür dibindeki kendi kanından canından biri ne tür psikolojik sorunlarla boğuşur, hayatı nasıl mahvolur düşünmez. Yeter ki, olayın üstü kapansın, yeter ki kıza bir ''alıcı'' çıksın ama dimi?

Bunlar daha küçük bir kısmi bu anlatmak istediklerimin. Diye bilirsiniz ki, bu durumlar da kadınların hiç mi suçu yok, var tabi susmakla, sesimizi çıkarmamakla biz de günahkarız bu olaylarda. Bu bence biraz genellemeye yönelik oldu ama kabul edersiniz ki, ülkemizdeki %70'lik kısmın durumu bu. Yoksa hala 2016 da tecavüzcüyle mağdurun evlenmesinin doğru yanlışlığını tartışıyor olmazdık.

Ama bu kategorilere girmeyen, eşini önemseyen, kadın ruhundan anlayan, adalet kavramı gelişmiş, insan olan erkekler de var, hem de iyi ki varlar :)


32|4
3164

En İyi Erkek Görüşü

 • Bir erkek olarak utandim. Boyle dusunmesem bile boyle dusunen hemcinslerim maalesef var. Kadinlara deger vermeyi sanirim yillar gecse dahi ogrenemeyecegiz. Onlar bizim degerimizi biliyorken...

  13|1
  0|2
  • İşte böyle düşünen erkekler varken, yorumda kızlara küfür savuranlarda mevcut. iyi ki var kısmındasınız. teşekkür ederim yorumunuz için :)

  • Hepsini Göster
  • lan hani kadınlardan nefret ediyordun sen -_-

  • @Safura97 Nefret ile kadina yapilan haksizlik arasinda koca bir dag vardir. O ince cizgiyi sen goremediysen ne yapayim?

En İyi Kız Görüşü

 • Bencen konusundan katılıyorum. Şu anlattıklarının babamda bile var. Telefon arar yemek hazır mı diyor aradığı zaman. İnsan bir hatrını sorar ama yok. Abim desen giydiği kıyafeti yere atar arkasından ben toplamak zorunda kalıyorum. Ben bu durumdan dolayı evlenmekten korkuyorum. Universite mezunuyum işe başlayacağım. Hem çalışıp hem evi düzene sok hem çocuk. Bütün sorumluluk bende. Hem güzel olacaksın hem akıllı hem de kocanı seni aldatmasın diye seksi olacaksın. Onun istediği gibi olacaksın ama kimse benim ne istediğimi düşünmüyor bir kadın evleneceği zaman mükemmel olmak zorunda. Ben mükemmel değilim ve kendimi mükemmel olacağım diye kendim olmaktan vazgeçemem. Ama erkekler böyle degil geçmişini kimse bakmıyor bile ama kadın da ise hemen yargılıyorlar. Erkek için sadık olsun işi olsun dövmesin yalan söylemesin yeter diyorlar. Ama kadında ise mükemmeli arıyorlar. Ama tabi bütün erkekler değil bazıları o kadar iyiki başta neyse sonra da öyle. Kocasına olduğu gibi kabul eden, becerikli olamasa bile yanında olan ona her dahim yardım eden. Kibar, Anlayışlı, Sevdigi insan onun için çok değerli onun yokluğuna dayanamayan. Onun en çirkin haliyle bile seven kişi Adam gibi adam bu. Ama bu devirde böyle adam bulmak ipi iğneye geçirmek gibi bir şey.

  3|1
  0|0
  • İşte Türkiye genelinde neredeyse her kadının yaşadığı bir durum bu anlattıkların. İnan hemcinslerimizin geneli hak verir sana. Bu yüzden diyorum sesimizi çıkaracağız, sevgilimize hamarat görünmek için uğraşacağımıza anlatacağız ona gerçekleri, sorumluluk vereceğiz ev işlerinde. Bak ben çalışan bir kadın olucam, sen bana yardım edecek düzeyde yemek yapa biliyormusun, çocuklara ben olmadığımda da babalık yapa bilecekmisin?'' bunları söyleyeceğiz ki sorumluluk üstlensinler. Evlendiğimiz adamları bilinçlendirmek, doğacak erkek çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmek yine biz kadınlara düşüyor malesef. Yeterki üstlenmeyelim tüm sorumluluğu, yeter ki mükemmel olmaya çalışmayalım. Yapması gerekenleri talep ede bilelim karşı taraftan, sesimizi çıkara bilelim. Yeter ki, erkekler yemek yapa bilmenin bir erkek için övünülecek bir özellik olduğunu kavrasın artık :)

  • 1- Anlattığın karakterde bir erkekle evlenmemek için dikkatli olman gerekecek.
   2- Delikanlı adam adil adamdır. Eğer adil değilse yüreğinde yer verme.
   3- Aşık olabilir, sevebilirsin ama bu bu tip özelliklere sahip olmuş olan bir erkekten vazgeçmeni engellememeli.
   4- ALLAH yardımcın olsun. En kritik özellik bence güvenilirlik ve adillik.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 63

 • çok haklısın buna denilicek tek şey.

  s18.postimg.org/.../..._nyp3mgfd_LV1svx3cg_500.gif

  10|0
  0|1
  • teşekkür ederim, yorumlarda insanlara hakaret savuranlara karşı, hak veren beyleri görmek sevindirici :)

  • rica ederim ne demek. bak erkek olduğum halde söylüorum binlerce erkek arkadaşım olmuştur askerlik yurtta kaldım vb falan. hepsi serefsizdi namussuzdu kişiliksizdi. 3 tane adam cıktı çocukluğumdan bu yana içlerinden ;)

 • Tebrik ve takdirleri sunmaktan başka yapabileceğim hiçbirşey olmamakla beraber tüm kadınlarımızın karşısında saygı ile eğiliyorum.
  Toplum işte böyle yetişti böyle gördü bende bundan nasibimi almadım değil aldım. Sünnet konusu falan filan işte Ama yanlış olduğunu düşünüyorum. Düşünüyorum çünkü kadınlar hakettiği değeri ülkemizde göremiyor. Biz değilmiydik kadını Hatun sayıp söz hakkı veren şimdi ne oldu hop ayak bilekleri görükmeyecek , saçı gözükmeyecek , gözü gözükmeyecek bu bağnazlığa girer. Şimdi tabi Allah'ın emri diyenler olacak onlara da şunu demek istiyorum. Bunlar insanların abartısı madem Yaratıcı var o zaman yaratan her iki cinsi de eşit yarattı. Hoş yaratılış destanlarında Adem ile Havva değil Lilith'İn adı da geçer. Bu da çok şüphe uyandırır tabi erkeğe karşı gelen kadın o zaman da cezalandırılmıştır. Sonra Kadın olarak Havva yaratılmıştır. Aslında aradan geçen yıllar içerisinde kadını hep hor görmüştür insanoğlu ama gel gör ki insanlığı yücelten yine kadındır. Bu da ayrı bir şey işte ama anlatmak imkansızdır. Neyse bunlar unutuldu elbette geçen yüzyıllar içerisinde ama bir gerçek var oda Türk Kadını hakkettiği değeri hiç bir zaman göremiyor.
  Şahsım adına Kılıbık gibi benzetmeler falan oldu , olacak da elbette zamanı geldiğinde ki takmadım takmam da. Şimdi işin dini boyutuna girmeyeceğim çıkamam. Ama tamamen ters geldi gelecek gelmeye de devam etmek de...
  Ben yemeğimi de yaparım , evimi de temizlerim. İlla ki evlenecek değilim hoş evlenince de köle almıyoruz sonuçta o da bir insan ve değer verilmesi gerekn bir insan. Her ne kadar gündemin tam ortasında olsa da her türlü bok. tan işte suçlu çıksa da ben suçsuz olduğuna inanıyorum. İnandım. İnanmaya devam edeceğim. Çünkü tecavüz girişiminde bulunup haklı çıkabilecek hiç bir erkek yoktur. Ülkemiz dışında onu belirtmek isterim. Bu tür insanlık suçlarını meşrulaştırmaya çalıştırmak ve alenen yapmak da pek birşey değiştirmez. Neyse o yüzden fazla uzatmaya gerek yok...

  1|0
  0|0
 • Hamarat hanım eş iyidir; erkek de yerlice yardım eder, bazen kendi pişirir; yeterki gönüller bir olsun. Sırf tabir ettiğiniz hiçbir şeyden anlamayanlarla karşılaştıysanız; o da sizin şansınız :D

  Sapık sapık konuşuyorsunuz; herkes her haltı yer miymiş? Helâlini bekler adam olan; bunu anlayamazsın, ayrıca madem karşınıza yatak dostu çokça olan midesizler düştü; o zaman hayatınızdan çıkarınız efenim, zorla mı veriyorlar size o meziyet yoksunlarını? :D Komik...

  Ne kadınlara "özel" şeyler, nede bir bayanın hislerini açıklaması kötü birşeydir; size postmodern, kro yahut maço görünümlü eğitimsiz koyunlardan geldiyse yine şansınıza küsün...
  Ayrıca bilakis bu tip durumlar son derece tatlı ve kadınsıdır; yani bizlerden sizi ayıran nadide özelliklerdir, anlayan için elbet.

  Hele hele cinsellik konusunda kurduğunuz cümlelerin tamamı fiyasko; bir de kalkıp Avrupa'daki geniş yaşamı karşılaştırıp bizi basit görmüşsün, üzüldüm adınıza...

  Son paragraftaki taciz vs gibi durumlara olan ilişkin cümlelere yorum yapmak istemiyorum; herkes birşey diyor, genelleme yapılmasa yine iyiydi.

  En sevmediğim şeydir; bilmeden, bilmeye tâkat getiremeden fevrî bir edayla genellemeler yapmaya 'çalışmak'. Ve sen ucuz genellemelerle kötülemeye çalışmışsın sadece burada; okuduğum en klişe ve özensiz bence bu, yerli bir yeri dahi yok.

  Türk ırkı üstün bir ırktır, Türk ırkı tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kabiliyet ve üretkenliğe sahiptir, ahlak ve aile yapısıyla da örnek ve nadirdir.
  Toplumda benliğini yitirmiş, aciziyetleri ayyuka çıkmış bir kesim varsa; o durum ayrıca tartışılabilir ve üzerine yorum yapılabilir. Ama biri gelir "Türkler bencildir, pistir, ahlaksızdır vs" derse; kimse kusura bakmasın ancak kendi kendini küçültürsün. Bence'nin bazı yerlerine ufak dokunuşlarla naif tanımlamalar yapılsaydı buraya eleştiri değil; övgümle gelirdim...
  (Cümlelerim cevap almaya yönelik değildir)

  2|0
  0|0
  • Bir konuda fikir söylemek için illa yaşamak gerekmez o olayı. Türkiyede yaşamak yeterli gözlem yapa bilmek için. saçma olan sizin sanki bu ülkede böyle tipler yokmuşcasınayorum yapmanız. Genellem yapmamıştım okusaydınız doğru dürst görürdünüz. Artı milliyetçilik yapan insanlarla hiç işim olmaz. Bir toprakda doğdu diye, kendinden bağımsız gelişen bir olayla gurur duyanları ciddiye almıyorum :)

 • Bencen iki gün önce paylaşılmış düşen yorum sayısı 14 , 9 u erkeklerden ,5'i kızlardan. Farklı bir konuda paylaşım olsaydı yanlarına birer sıfır atıyor olurduk herhalde.
  Bu konuda benim görüşümü bir çok kişi kabul etmeyecek ama dinle alakalı olduğuna inanıyorum bunun. Müslüman olan ülkere bakınca , kadınların ve insanların yaşamlarınnı gözlemleyince , ne kadar kardeşçe yaşadıklarını görüyoruz. !!

  1|0
  0|0
 • bir erkek baba olana kadar bencildir. evlenir hala ''oyyy benim paşa oğlum'' denip orası burası mıncıklanır. yapsın o benim aslan oğlum, dur işte yaşasın hayatını derken hooop erkek kendine benmerkezci bir dünya yaratır. aman erkek evlat yemeği gecikmesin, istediği alınsın, sinirlendirilmesin, evde kız evlat varsa abisine ya da kardeşine asi olmasın vb. sonra nolur bu apalak topalak erkek evlat dünyanın hakimi bilir kendini. en önemli odur. ve bencildir. fekatttt bir gün o erkek evlenir de baba olursa herşey değişir. artık dünyanın daha az şımartılanıdır.

  2|0
  0|0
  • Aynen öyle, çok güzel özetlemişsiniz. İşte o evlendikten sonraki kısımda da eşinden annelik bekler, bu sefer aradağını bulamayınca da al sana mutsuz aile. Herkes bu konuda çocuğunu nasıl yetişdirdiğine dikkat etmeli ki, bari yarınları kurtaralım

 • Güzel bir bence okudum..
  Erkekleri değerlendirmişsiniz..
  Günün birinde 'Adam' olanlarla dost / arkadaş / sevgili olmanızı dilerim..
  Emeğinize sağlık..

  3|1
  0|1
 • En nefret ettiğim nesilleri tükense diye dua ettiğim erkek tipini anlatmışsın umarım bir gün bu tipler kalmaz dünyada diycem ama işte dünya malı dünyada kalıyo. Eline sağlık çok güzel bir bence olmuş. Başta genelleme yapıyosun diye kızmıştım ama sonunda genelleme olmadığını da açıklayarak durumu düzelttin. Her kız böyle akıllansada erkektir yapar zihniyeti şu dünyadan bir kaybolsa keşke

  1|0
  0|0
 • Dediğin her şeye ardı ardına katılıyorum. Daha ilave edecek tonlarca şey var. Eşinin, sevginin kıymetini bilmez. Aşağılar, kadın evde otursun der. Hayatını kısıtlar ve buna gelenek der. Yabancı erkekler Türklerle kıyaslanamayacak kadar üst seviyede.

  Emeğine ve yazını tebrik ediyorum. 👏👏 :)

  1|0
  0|0
 • Her suçu erkeğe yıkmak çözüm değil
  Erkeğe hakaret ederek kendini ifade etmek çözüm değil
  Tüm erkekleri genellemek çözüm değil

  Tüm erkeklere ağzına geleni söyleyip "tabi böyle olmayanlara demedim ehe" demek hele hiç çözüm değil.

  Tamam erkekler bir şeyler yapıp kadınları baskılamaya çalışıyor, asla öyle tiplerden olmadım. Medeniyet kavramını bilirim. Ama öyle erkekleri "ya seviyorum ama napiim" elleri üstünde tutarak, onlarla evlenerek, isteklerini yerine getirerek çoğaltan kişiler kadınlar.

  Hatta en basitinden aşkını ilan edip "basit kız" dendiğinde kendisini "basit kız" olarak gören kızlar olmayın! Erkek halt yemiş tamam erkek suçlu ama siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz buna izin vermişsiniz.

  Sorunu çözmek için sataşmak çare değil. Bükemediğin eli öpeceksin diye laf vardır, eğer elinizi büktürmezseniz öpmek zorunda kalırlar.

  2|1
  1|0
  • Kadınlar sesini çıkarmalı, hakkını savunmalı o konuda hemfikiriz

  • Hepsini Göster
  • @GDvip Hem türk erkeklerine has özellikler diyosun , bende diyorum ki 5-10 şerefsiz yüzünden Türk erkeğini böyle saçma kategorilere sokmanız gereksiz bir hareket.

  • @ÇirkinPanda 5-10? ahahah komik :D

 • 1 madde bile beni anlatmıyor. ALLAH'a şükürler olsun.

  Güzel bence. Eline sağlık.

  2|0
  0|0
 • Tork orkogo boncoldor

  1|4
  1|0
 • ''Ama bu kategorilere girmeyen, eşini önemseyen, kadın ruhundan anlayan, adalet kavramı gelişmiş, insan olan erkekler de var, hem de iyi ki varlar :)'' son cümle beni bitirdi. :D Tamamdır, bir an alınıyor gibi oldum üzerime. :P

  0|0
  0|0
 • Bu benceyi çok sevdim helal olsun.

  1|0
  0|0
 • Yazık ki çok doğru ve net tespitler. Ancak, genellememek lazım. Şu sıraladığın kriterlere uymayan birçok erkek var artık.

  1|0
  0|0
 • Doğru tespitler ve genelleme yapmaman da ayrı bir artı katmış. Fikirlerine sağlık

  2|0
  0|0
  • Bir erkek olarak kompleks yapmadan desteklemeniz sevindirici. Teşekkür ederim :)

  • Genelleme yapılmadığı sürece her düşünceye saygım var ki senin dile getirmiş olduğun durumlar, maalesef hayatımızın bir parçası haline gelmiş olan yanlışlardan ibaret.

 • Benceni okuma zahmetine bile girmedim, başlıktan anlayağımız gibi mükemmel saçmalamışsın. Ben özel harekatçıyım, iyi maaş alıyorum, gayet nazik ve kibarım, yakılıklıyımda şimdi bana kalkıp bencilmi diyeceksin? ayrıca tüm türk erkeklerini bir tutman son derece yanlış. Kızlar unutmayın hangi milletten kimi severseniz sevin kalacağınız yine türk erkeğidir önce siz bir eğitiminizi yükseltin kariyer yapın yani dünyaya amele olarak gelmeyinki sırtınıza binen olmasın.

  0|1
  0|0
 • Türk kızlarınıda görüyoruz :=) hiç bencil değilsiniz genel olarak ha ha ha
  tek taraflı sataşmalara acayip karşıyım :)

  0|0
  1|0
 • 0|2
  3|0
  • Burda bahsedilen kötü adam seven tipler ergenlik dönemindeki genç kızlarımızın bir kısmı. Aklı selim her kadın insani duyguları gelişmiş bir erkek ister çünkü kendi değerini iyi bilir. Doğru kadını bulmak da siz erkeklere düşen kısım. Nasıl ki, biz bu kadar beyni gelişmemiş adam arasından doğru erkeği bulmak için çabalıyorsak, siz de çabalayacaksınız

  • Hepsini Göster
  • yanlış olan ayrıldığın insan değil, bu saydığım türden beyni özürlü tipler. benim yanlış adam dediğim biri başkasına göre tam da evlenilecek adamdır belki. insanlar ve görüşler farklıdır.

  • Senin yazdığın bence de doğru, benim paylaştığım söz de. O yüzden fazla kasmanin bir manası yok görüşlerimiz farklı olur bu konuda.

 • Bencenin sonunda genelleme yapmadığını görmek sevindirdi

  1|0
  0|0
 • Hic alinmadim.. sacmasapan bir bence olmus bence!!

  0|1
  1|0
  • Sen neden alınıyorsun ki böyle biri değilsen?

  • Hepsini Göster
  • Zaten biz sizinle temel fikirde bile zit fikirlere sahibiz.. siz kadin calismali diyorsunuz ben calismamali:)) ev zor is.. en zor belkide.. kadin mega bir yaratik degil ev isi yeterde artar bile. kendine baksin esine baksin cocuklarina baksin daha belasinimi ister erkek..

  • Niye kadın kariyer hedefi hayali için erkeği mi sormalı? Kadının çalışıp çalışmaması hakkında karar verebilecek tek kişi yine o kadındır. Bu konuda erkeğe fikir danışan kadın zaten baştan kaybetmiştir

 • Erkekler Devam
  43

Kızlar Ne Diyor 30

 • Okuduğum en mantıklı bencelerden biri :D

  2|1
  0|0
 • Sonunda da dediğin gibi "Kadınlara değer veren erkekler iyi ki varlar."Onlar kadın gücünün yanında olup bize destek oluyorlar. Ancak, senin de yaptığın gibi, bu "bence"de onları konu almak biraz gereksiz olurdu çünkü onlar zaten ellerinden geleni yapıyorlar, önemli olan insanlıktan nasibini almamış erkekleri konu almak. Bu tür erkekler dünyanın her yerinde var. mesela Rusya'nın erkekleri de bu konuda çok kötü. Tabii genel olarak diyorum. Ama tek bir halk bütün dünyanın kadınları için bir yere kadar mücadele verebilir, ciddiye alınmak için önce örnek bir toplum olmak gerekir, biz de Türk kadınları olarak kadına değer veren Türk erkekleriyle birlikte kendi toplumumuzdaki kadın hakları için mücadelemizi vermeliyiz, toplumun bu anlamda "ideal toplum" olması için uğraşmalıyız. Yukarıda yazdığın şekilde olan birçok Türk erkeği var ve ben bu "bence"ye sonuna kadar katılıyorum. Sadece şu var, kadınların yeterince mücadele vermediğini düşünmek çok da haklı bir düşünce gibi gelmiyor bana çünkü kendi mücadelesini veremeyecek durumda olan birçok kadın var ve bu kadınların içinde 13-14 yaşındaki kız çocukları da var. Yani 13-14 yaşındaki biri evlenmeye zorlandığında ne kadar ve nasıl direnebilir, tartışılır. Bu insanların kendi mücadelelerini verebilmeleri demek birçok riski göze almak demek ve bu risklerin içinde ölüm riski de var. O yüzden bence özgür kadınların baskı altındaki kadınlara yardım etmesi mücadele açısından çok önemli. Bu benceyi yazdığın için eline, emeğine sağlık.
  -Gecen bol olsun.-

  1|0
  0|0
 • Yüzlerine vurdun ya hemen "aman ben erkeğim " moduna girip s. çtıklarını sıvarlar.
  Bencene BA YIL DIM 👏

  2|0
  0|0
 • Katılıyorum. Bu aşamada ekleyecek başka bir husus yoktur

  2|0
  0|0
 • Girerken bol bol eleştiri yapmayı kafaya koymuştum ki okuyana kadar. Her maddesi doğru vallahi eline sağlık son günlerde okuduğun en doğru benceydi. Ellerine sağlık. 😊

  2|0
  0|0
 • Süper bir bence nin sonuna gelmişsin, Türk erkekleri bence önce kendine bakmalı, sokakta görüyorum ne o öyle şu recepi vedik gibi hepsi.

  3|0
  0|1
 • Güzel bir bence, özellikle ilk madde yüzde doksan Türk erkeklerinin yaptığı şey.

  2|0
  0|0
 • Bence güzel ve doğru olmuş. Beyler kabul etmiyorsunuz da böyle değilseniz neden üzerinize alınıp laf ediyorsunuz? Bencil demiyorum fakat yazılanlar çok doğru.

  1|0
  0|0
  • @LORDOFZEUS Buyur işte. Ne beklersin böyle asalak insan tiplerinden. Ben sana laf mı ettim arkadaşım sana ne oluyor acaba? Bir kaşarlık yaptığım da yok ayrıca. Neyin gideri bu?

  • Hepsini Göster
  • Azacık insanlığın olsa tanımadığın birine küfür etmezssin zaten. Belii bence sana iyi oturmuş :)

  • @LORDOFZEUS Anca söversin anca laf edersin başka bildiğin mi var sanki? Yaptığın yorumlarla anlatılanları çok güzel örnekliyorsun. Tebrikler ne diyeyim.

 • dediklerinizin hepsi dogru erkek milleti çok bencil..

  2|0
  0|1
 • Çokçok güzel bir bence eline koluna sağlık

  2|0
  0|0
 • Yazdiklarina katiliyorum 👏👏 eline saglik!

  2|0
  0|0
 • Agzina saglik.

  2|0
  0|1
  • @____Aşk_Adamı____ Yazilanlara sonuna kadar hak veriyorum. Benim gorusum bu yonde. Sizi hic mi hic ilgilendirmez.

 • Hemde nasıl

  2|0
  0|2
 • Türk erkeği kekodur Avrupa erkegi candır ❤ Turke kalacaksın demeyin cünkü kalmayacağım, yasasın Avrupalı erkekler...

  0|0
  0|0
 • Tespitler çok doğru
  Eline emeğine sağlık ! 👏👏👏

  2|0
  0|0
 • %1000 haklisin 👏👏

  3|0
  0|0
 • Çok doğru😒

  2|0
  0|0
 • Helal, çok doğru tespitler :)

  1|0
  0|0
 • Hepsi birer empati yoksunu

  1|0
  0|0
 • Çok haklısın. Kesinlikle güzel bir bence olmuş eline sağlık

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  10
Yükleniyor...