Kadın Nedir? Ne Değildir?

Bu soruya her erkek farklı bir cevap verebilir, bazılarına göre kadın bir çiçektir, bazılarına göre ise anlaşılmayan varlıklardır, kadının tanımı kişiden kişiye farklılık göstersede, açık bir gerçek vardır; kadın seks kölesi değildir!

Son zamanlarda kadına ve çocuklara yönelik cinsel istismar arttı, ve bu konu hakkındaki tepkiler yetersiz kaldı.

Saçmalamayın hakim beyler!!

Taciz vakalarında verilen kararlar insanlara bu ülkede adalet olup olmadığını sorgulatıyor, hakimler o kadar saçma kararlar veriyorlar ki insan sinirden söyleyecek laf bulamıyor.

Örnek olarak az çok hatırladığım bir kaç saçma karar var.

Bundan bir kaç sene önce, tam tarihi hatırlamıyorum, bir genç, 14 yaşındaki kıza tecavüz ediyor, bu genç mahkemeye çıkarıldığında kızı 16 yaşında sandığını söylüyor, bunun üzerine mahkeme genci serbest bırakıyor.

Şimdi gel de küfür etme, böyle saçma şey olamaz, bu ülkede 16 yaşındaki kızlara tecavüz etmek serbestmiş gibi, genç 16 yaşında sandım deyince serbest kalıyor, hal böyle olunca sorulması gereken şu :

Asıl hatalı olan tecavüzcü mü, yoksa onu serbest bırakan mahkeme mi?

Yine biraz hatırladım bir olay var, yine gencin biri 9 yaşındaki kız kardeşine tecavüz ediyor, mahkeme ise şaşırtmıyor, genci delil yetersizliğinden serbest bırakıyor. Tabii mahkemeler böyle saçma sapan, mantık dışı kararlar verdiği gibi, tecavüz eden kişiye indirimde uygulayabiliyor. Haliyle kadınlarda tedirgin, bir ara bu sitede bir kadın "tacizden nasıl korunabilirim" şeklinde bir soru sormuş, yazık değil mi bu kadınlara?

Zaman zaman bir erkek olarak, kendi cinsime aşırı ön yargılı oldum, yolda giden kadınların kalçalarına bakmak, onları çıplak hayal etmek, ve her fırsatta yatağa atmaya çalışmak, insanlık mı bu? Kadınlar sürekli eziliyor, tesettürlü giyiniyor, "yobaz, gerici, çağ dışı" diye alay ediliyor, açık giyiniyor " kaşar, namusuz, ahlaksız" gibi şeyler söyleniyor.

Belki daha söylemek istediğim çok şey var ama biraz daha yazıp bitireceğim.

Kadın seks kölesi değildir!

Kadını sevme sebebiniz sadece bel altı nedenlerden dolayı olmasın, bir kızı çıplak hayal ederken, onun kalçalarına bakarken, onu yatağa atmayı hayal ederken, kendinize "Ya biride benim karımı, kızımı, annemi çıplak hayal etse, ya biride benim karımın, kızımın, annemin kalçalarını seyretse, ya da onları yatağa atmayı hayat etse, ne hissederim?" Kadınlara ve çocuklara tecavüz eden şerefsizler hala var, bu tacizler doğrudan olmakla kalmayıp, sürtünme ile, sosyal medya ile ve dil ile de yapılabilmekte, umarım bu konu hakkında idam gelirde, milletin karısına kızına taciz edenler asılır, millet sapıklardan arınır.

Kızlar lütfen konuştuğunuz, evine gittiğiniz (akrabanız olsa bile) kişilere dikkat edin, yanınızda biber gazı taşıyın, yolda yürürken tenha yerlerden gitmeyin, ve size yapılan her övgüye kendinizi fazla kaptırmayın.

Son olarak lütfen kadına sadece cinsel yönden değil hiç bir konuda köle gibi davranmayalım, onlarında insan olduğunu farkında olup, ona göre davranalım.


5|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Yazdıklarına katılıyorum, oldukça haklısın.
  Kadınlar hiçbir şekilde tecavüzü, tacizi hak etmez; bunu yapanlar en adi şerefsizdir.
  Bunları yapmayıp da yapmaya teşvik edenler, yapanlara karşı bir ceza uygulamayanlar da şerefsizin tekidir.
  Tecavüzün hiçbir şekilde meşru bir tarafı yoktur. Tecavüzü bazı zamanlar meşru bir durum olarak gören insanlardan nefret ediyorum.
  Kadın istediği gibi giyinebilir, bu ona tecavüz yapacaksınız anlamına hiçbir şekilde gelmez.
  Bir kadın istediği şekilde giyinir.

  Kadınlar da insandır ve ben onları sadece insan olarak görüyorum. Yani demek istediğim sadece seks için yaklaşmam hiçbir kadına.
  Arkadaş ve dost olurum, sohbet ederim.
  Seksten önce sevgi gelir.
  Benim bir kadına yaklaşmam için, onunla muhatap olmam için illa ona karşı cinsel bir isteğimin olması zorunlu değildir. Bu saçma bir tutumdur.

  Senin de dediğin gibi kadınları asla seks objesi olarak görmeyin.
  Elbette birinden hoşlanırsınız, Cinsellik olarak sizi kendine çekebilir ama ben genel olarak kadınlardan bahsediyorum.
  Her kadını bu biçimde görenlerin ruh sağlığı büyük ihtimal bozuk oluyor zaten.

  Kadınlara karşı her zaman zarif, ahlaklı davranmaya devam edelim.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • malesef sırf seks objesi olarak görüldüğü için ölüyor çoğu kadın

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Her ne kadar bazı orta çağ masalları kadınları aşağılayıp yerin dibine soksa da, erkeği üstün olarak gösterse de aslında durum tam tersidir.
  Kadın insandır, biz insanoğlu.
  lh3.googleusercontent.com/.../5.10.2016%2B-%2B1

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;