Kızların Mutsuz Olmasına Yol Açan 5 Etken

Çağlar değişir insan topluluğu kendi için de değişimlere yol açar bu ise insan statüsünü değiştirdiği gibi yaşam koşullarını ve insanın insana değeri olsun değişim gösterdi.Kısacası altta kiler üste üstte kiler alttakilerle yer değiştirecek kadar bir değişim geçirdi toplum.Bu değişimden en çok etkilenen de kızlar oldu işte bu yazı da bu değişimlere değineceğiz.

Eşitlik kavramı

Son zamanlarda entelektüel insanlar tarafından toplumuza haberler ve filmlerle entegre edilen kavram bir çok genç kızların stres altına girmesine yol açmış bulunmakta.Erkekler başarabiliyor bende başarabilirim düşüncesi evli bayanlarda da görünüp hem evi idare etmeye çalışıp aynı anda kariyer yolunda koşturması ve buna bağlı olarak 2 yönde de eksiklerin çıkması kariyer hayatından atılmasına veya diğer taraftan ilgisizilik olsun evlilik yaşamından eksiklerin olması boşanma ve ayrılıklara yol açacaktır.İlgisiz sevgisiz büyüyen bir çocuk da ailesini mutsuz edecek ailesini utandıracak seviyede kötü işler yapması kaçınılmaz olacaktır.Bu ise o bayanın üzülmesine yol açacaktır.

Hayat sizin ne yapacağınıza siz karar verin, ben ise fikir.

İlişki Durumu : Karışık

İlişki durumları bir kızın hayatında önemli bir yer tutsun veya tutmasın bu önemli değil bir genel olarak baktığımızda üzülmelerine yol açan en büyük etkenlerden biridir.Bu o anki ruh halleri ve yaşamışlıklarına bağlı olarak güçlü veya hafif üzüntüler geçirebilirler.Bu etken nasıl etkiler sorusuna cevap vermek gerekirse.Genel olarak aşk konularında kişiyi erkek seçer kız ise sadece gelen teklifleri değerlendirir.Bu ise doğru kişinin sessiz ve utangaç olması halinde kız bu mutluluktan ve o kişiyi daha tanımadan kaybetmesine yol açar.Doğru olmayacak insanlar tarafından seçilen kişinin de örnek kızımıza mutluluk getirmeyeceği aşikar.

Çok farklı olmak isteniyor ise bunda olunmalı farkını ortaya koyup mutluluk şansını arttırmalı.

Evlilik manifestosu

Örnek olarak aldığımız kızı bu konuda yönlendirip anlatmaya çalışalım.Kızımızın hayatının 22-25 yaşlarına kadar eğlenceden eğlenceye koşması ve bu masrafları karşılamak için bir sevgili (Söz de eş adayı) ile takılması mutsuzluğa ön zemin hazırlar.Bu yaşı doldurması ile ailesinin de azıcık ısrarı ile eş aranmaya başlanır.Aceleye getirilen nişan ve ardından evlilik kişiyi tanıyamamasına yol açar buda kızımızın doğru seçimden uzaklaştırır.Kötü biri ile evliliğin iyi geçmedi de herkes tarafından bilinen bir gerçek bu ise örnek kızımızın mutsuz olmasına yol açar.

Eğlenilecek insan eğlence sonu gider , evlenilecek insanla bir ömür geçer.

Yalnızlık durumu

Yalnızım mutluyum sözüne inanan insanlar kalmamıştır umarım.Hiç grupça yapılan bir etkinliğin yalnızlıktan daha sıkıcı olduğunu düşünülebilir mi ? Bu durum da öyle işte.Yalnız kızların ne yaptığını tüm insanlık bilir.Çikolata film ikilisi sahte mutluluklar ile kendilerini tatmin etmeye çalışırlar ama bir süre sonra beyinleri onlara " Yeter ulan yalnızsın canın sıkkın böyle mutlu olamazsın" deyip o durumu ona açıklar.Ve bu da örnek kızımızın ağlamasına yol açar ve yine mutsuzluk...

Yalnızlık mutluluk getirseydi , oluşur muydu toplumlar ?

Yanlış seçimler

Kızların duygusal olduğu söylenir pek inanmasam da tüm insanlık tarafından kabul edilen düşünce budur.Neyse işte buna bağlı olarak duygusal nazik ince ruhlu erkekler ararlar kendilerini mutlu etsin diye.İlgi gösterip iltifat etsinler mutlu olsunlar diye.Ama gelin görün ki bu davranışları istediği kişiyi sert kaba saba küfürbaz çapkın erkeklerden beklerler.Bu da örnek kızımızın yine mutsuz olmasına sebep olur.

Her insandan yaşam tavsiyesi alın ama kendi kalbinizde ki şeyi uygulayın.Bu sizi mutluluğa götürmese bile en azından vicdanınız rahatlar.


5|1
46

En İyi Kız Görüşü

 • Çalışmayan kadınlarında evliliklerinde büyük sorunlar var. Çok önyargılı bir yaklaşım. İkincisi niye sadece erkek seçiyormuş, kızda seçebilir, seveceği evleneceği kişiyi. Saçma önyargılarla dolu

  4|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 5

 • böyle kızlar genellikle salakk olduğu için hele ki son madde tam bir mallık göstergesi

  1|1
  1|0
 • Sevgilimiz yok diye mutlu zannediyorlar. :D

  0|0
  0|0
 • güzel

  0|0
  0|0
 • Haklisin ama bu bencelerle neyi degistirebiliriz ki mal gelmis mal gidecekler sonra kizinca da kızdı diyolar secimleri yanlis olanin hayati da yanlis olur ki yobaz ve gerici olan bir sehirde (kayseri mesela ) yaşayın da görün maddiyatı ön plana çıkaran yobaz kizlarla imtihaniniz nasil çetin oluyor cok doluyuz ama insanlari degistiremiyorsun ki kendini yetistiremeyen bir kizi bu saaten sonra hangi odunla yontacaksin odun işte :D

  0|0
  0|0
 • Aklı başında olanı bulmak zor. Kızlarda genetik bu durumlar sanırım.

  0|1
  1|0
Yükleniyor...