Erkekleri Mutsuz Olmasına Yol Açan 5 Etken

Erkeklerin tarih boyunca uğraşları değişmemiş diyebiliriz. Her toplum da her bölgede aynı mutsuz erkekleri oldukça mümkündür. Ne gibi etkenler etkiler mutsuzluğu bunu anlatacağım.

İstisnai durumlar kaideyi değiştirmez.Anlatacağım durumlarda kaide :)

Eğitim hayatı

Genel olarak her ailede erkek çocuklarına olan düşkünlük görülür. Bunun sebebi nedir bilinmez ama ilginin oluşu onların eğitime başlarken ki çocuğa olan baskısı artar. İyi eğitim iyi bir iş ve iyi bir hayat demektir bu sebepten aile daima baskı uygular uygulamazsa bile erkek bunu hisseder mutlu olmaları için iyi bir yerlere gelmek gerekir bunu başaramayınca da mutsuz olur. Unutmayın beklentiler üzerine kurulmamalı hayat. Aile beklentisi çok kötü bazende çok iyi bir şey ama bu durumu çok belli ettirmemek gerekir.

Beklentiler beyinde baskı yaratır baskılar strese ve en sonunda paranoyaklığa dönüşün stres başarı elde etmesini engeller başarısızlık da mutsuzluğu doğurur.

Evlilik durumu

Çağdan çağa değişmeyen kuraldır bu. İstisnai durumlar hariç işsiz adama kız verildiği nerede duyulmuş ki. Hangi anne hangi baba maddi durumu kötü birine bile bile verir ki kızını. Eğitim durumunun kötü olması işsizliğin de zeminini atar bu ise erkeği de mutsuz eder.

Yıllarca bunun farkında olan erkek ya zengin olur ya da bir deli.

Maddi durum

Şu an ki savaşları ele alalım ne kadar da konumuzla alakasız da olsa. Savaş nedeni nedir açlık veya doğal kaynak yetersizliği mi? Tabi ki hayır. Doymaz bilmeyen insanların oluşturduğu durum ve olaylar bunlar.Başlığı şu durumla açıklayayım : Evlisiniz ve eşiniz çok harcamalar yapıyor ve bu harcamaları binlik ,yüz binlik olarak düşünmeyin milyon dolarlık harcamalar olarak düşünün. Tabi her insanın da maddi gücü var ve şu an ki çoğu kadınların gözünde evliliğinde hayatlarını yaşamak olmuş harcamak israf üzerine erkek bunun farkında ve yetemeyeceğini düşünüyor belki de kaybetmekten korkuyor onu. Bu sebepten işte şu an ki savaşlar şu an ki açlıklar uzaylılar tarafından ele geçirilmemiş kaynaklar. Mutsuzluğu da mutluluğu da sadece insan belirler.

Belki de hırs iyi bir şey değildir , bırakmaya ne dersiniz ?

İlişki Durumu: Değişik

Yanlış insanları seçmek erkeği üzer tabi yanlış olduğunu anlamak zaman alınca bu üzüntü daha da derin oluyor. Erkeklerin kızlara oranla daha duygusal ve hassas olduğunu düşünürsek üzüntü durumlarında yalnız kalmamaları için elden gelen yapılmalı. Çoğu kadının sadece para ve statü kazanmak için takılmalarda bulunduğu bilinmeli ve mutsuzluk en aşağı indirgenmeli.

Doğru insanı dış görünüşte arayan insan daima kaybedecektir.

Sabırsızlık

Erkekler kızlar gibi değildir bazı şeyler çabuk olsun isterler. Arkadaşlıktan flört durumları sevgili ve daha ötesi bazen nişan ve evlilik durumları bile alelacele olsun isterler. Kadınlar ise bu durumda sessiz kalır çünkü onlarda bu evlilik ve sevgili konusunda rahatlar neden? Çünkü çeşit fazladır gözlerinde ve evlilik yaşları gelince evlenecek adaylar çok olacaktır düşüncesindeler. Tabi bu kızların düşüncesi çoğu zaman gerçekleşmez ve evde kalmalar olur. Sonuç olarak erkek de kızda mutsuz olur bu durumda ama en çok erkek mutsuz olur neden diye sormaya gerek yok çünkü ;

Her erkek sevdiği kızı sadece onun mutlu edeceği düşüncesindedir ve o yalnız kaldığında bile en çok o üzülür.


4|2
74

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Kadinlar ucu bucagi belli olmayan dipsiz bir kuyudur?
  Erkekler ise nerde ne yapacağını bilen birer centilmendir?
  Peki suclu kim?

  0|0
  0|0
  • Haklisin kizlar bir escort misali parali adamla sevgili olur onunla evlenir erkek suclu olur toplumun gozunde soru şudur erkege daha bulamadın mı bir kız tüüü sana? Ulan maddiyatci olmayan bir Allahin kulu kiz var da biz mi bulmadik benzin var da biz mi ictik?

  • Öyle ise yalnız kalırız.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 3

 • Diğeri daha başarılıydı ama bu da fena değil. Gördüğüm kadarıyla kadınlar hakkında daha fazla şey biliyorsun :)

  0|0
  0|0
 • güzel bir paylaşım

  0|0
  0|0
 • Kendini mutlu hissedeceği işi yapsın. Çok para sahibi olmak, çok mutlu olacağın anlamına gelmiyor. Zengin olupta stres , huzursuzluk içinde yaşayan çok arkadaşım var

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;