Çocuklar Artık Okula Gönderilmemeli

Bugün uzun süredir düşündüğüm ve aklımdan geçen bir fikri paylaşacağım sizinle. Eminim ki bu fikre en başta ön yargı ile yaklaşıp açtınız bu benceyi. Fakat anlatacaklarımı bir dinleyin, belki siz de hak verirsiniz.

Dünya gitgide daha da kötü bir hal alıyor

Savaş, hüzün, açlık, sefillik. Ölüm her geçen gün dahada yaklaşıyor. İnsanlar ölüyor, hastalanıyor, üzülüyor, aileleri ölüyor. Dünyaya baktığımda gördüğüm tek şey hüzün, savaş ve acı.

Çocuklar artık okula gönderilmemeli diyorum. Çünkü okulda öğretilen şey ne ? Matematik, Türkçe, Fizik, Tarih. Artık öyle bir haldeyiz ki, 3-4 yıla kalmaz savaşlar olacak, açlık başlayacak, ölümler olacak. Dolayısıyla ne hangi derste başarılı olduğunuz, ne okuduğunuz üniversite ne aldığınız araba, ev önemli olacak.

İnsanlar, biletlerle ekmek, su alacak

Ve kimse gidipte "Aa bu Boğaziçinden mezun buna daha fazla ekmek verelim." demeyecek. Güçlü olan, mücadeleci olan bu savaşı kazanacak.

Şimdi diyeceklerim benimde canımı sıkıyor, çünkü bunu küçük çocuklar için düşünüyorum. Artık çocuklar okula gönderilmemeli, gönderilmeli aslında ama hayata karşı savaşabilecekleri, mücadele edebileceklerine dair bilgiler verilmeli.

Çocuklar, kamp yapmasını öğrenmeli, spor yapmasını, savunmayı, avlanmayı öğrenmeli

Bu, küçük omuzlar için çok büyük bir ağırlık olacak, bunu biliyorum ama şimdi ki dünya o kadar farklı ki. Televizyonlar da görüyoruz. Aileleri ölüyor. Dolayısıyla hiç bir aile, her daim çocuğunun yanında olamaz.

Tüm bu dediklerim, gaddarca ve zalimce gözükebilir fakat gerçek bu. Gözümüzü açmamız gerekiyor ve artık herkesin bu gibi "hayatta kalma" oyununda rol alması ve öğrenmesi gerekiyor.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Abartiyorsun bence

    0|0
    0|0
    • Abartıyorum? Güzel rimelli gözlerini telefonundaki sosyal medya profillerinden çekip dön bak dünyaya.

    • Abartiyorsun dkgeu bir kelime olmus ki beni gormeden kim oldugumu bilmeden pesin hukum veriyorsun abartiyorsun...

Yükleniyor...