Zengin Ve Yoksulun Yaşam Farkı

Bu bence biraz acıtabilir

Belki Güzel bir hayatınız var belki çok mutlusunuz, belki de çok zengin, peki ya bunları hiç bulamayan insanlar onlar ne olacak. Hiç karşınızdakini düşünüyor musunuz?

Yerine kendinizi koydunuz mu?

Ülkemden bahsetmiyorsun diyorsanız oraya da gelicem arkadaşlar ülkemizde yokluk sınırı Aralıkta 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 385 lira, yoksulluk sınırı 4 bin 512 lira olarak hesaplandı . bu sonuç sizlerde nötür etki yarattı bazınız bu yokluk sınırı deyince televizyonu kapatıyosunuz. Neden mi görmek istemiyorsunuz.

Ama bu dünyada yoksulu savunan iyi insanlarda var yok diyemem insan yüzü güldürmek çocuk yüzü güldürmek ne kadar kutsal bir şey bilir miyiz arkadaşlar?

Bu bir annedir. Yüzündeki mutluluğu görüyor musunuz?

İyi insanlar hiç bir zaman yok olmayacak bu ülkede bu dünyada. Elleri öpülesi insanlar sizleri selamlıyorum.

Bu insanlara para verin demiyorum. Arkadaşlar o kadar dolandırıcı var çocuğuyla dilenen çok iyi biliyorum bunu da karnını doyurun en büyük sevabınız bu olacak belkide en iyi yaptığınız şey bu dünya geçici elinizden geleni yapın. İlerde ne yaptın diye sorarlarsa en azından bir cevabınız olsun.

Kimseyi küçük, eksik veya yarım görmeyelim

Sizleri belki yıprattım belkide üzdüm özür dilerim. Hayat o kadar acımasız ki bunları da bilmek önemli diye düşünüyorum.

Ben de dahil nıke giyecez adidas giyecez diye yırtınıyoruz ya ayağında ayakkabı olmayanlar ne yapsın.

Bir parça ekmek için hayatını riske atanları unutmadım unutamam asıl onlar bu dünyayı kalkındıranlar onlar sayesinde evlerimizde sıcacık oturuyoruz kış günlerinde. Onların yaptığı emeklerle evler arabalar daha nice şeyler yapılıyor. İnsan olmak sadece nefes almaktan ibaret değildir.

Burada bitiriyorum arkadaşlar inşallah bir insanın yüzünü güldürür sizde mutlu olursunuz.

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok .


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Çok acıklı ve çok manida bir bence olmuş. Kesinlikle acıtsa da yerini bulmalı, sıcak yatağımızda kim bilir onlar ne halde? :(

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Insanın okurken kanına dokunuyor.
  Lakin acımasız bir dünyada yaşıyoruz.
  Dünya bir kağıt parçası üzerine dönüyor. Elimizden geleni yapabiliriz. Ama daha fazlası olmaz.
  Öldür ya da öl misali.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...