Zengin ile Fakir Arasındaki Uçurum

Herkesin bildiği gibi insanlar zenginler ve fakirler olarak ikiye ayrılır bakalım bu farklar nelerdir ve insanların gelişmesinde büyümesinde nasıl bir rol oynar hayat sahnesinde.

Zengin ile Fakir arasında ki farklar neler??Fakir doğduğu andan itibaren hem kendisini hem ailesini büyük bir savaş beklemektedir bu savaşın sonunda açlıktan ve soğuktan ölenlerde görülmüştür fakir için yaşamak o kadar değildir

Yinede aile bebeğini bir şekilde büyütür ama çocuk bu sefer her bulduğunu yemeye başlar milletin artıklarını belkide hayvan yemlerini yokluk zordur yoklukta büyümek yetişmek daha zor.

Hayat ne kadar zor olursa olsun bu resmi anlatmaya hiç bir açıklama yetmez çünkü rahatına düşkün insanlar kaybetmenin acının ne olduğunu fakir insanlar kadar bilemez

bazen hayat küçük yaşta kaybettirir çünkü yokluğun dayanılmaz olduğu şu dünyada yokluğa dayanamayıp suç işleyen çocuklar oldukça fazladır toplum gözünde serseri başı boş olarak adlandırılsa da onlarda herkes kadar yaşama olan haklarını ve yaşama olan isteklerinin esiri olmuşlardır Onlar için bazen mutluluk çatısı akmayan soğuk girmeyen bir dört duvardır ne kadar hor görülseler asşağılansalar da onlar üşümedikleri ve ailelerinin sıcakta olduğunu gördükleri için mutludurlar.

İnsan bu resme bakınca ne kadar iğreniyor değil mi ? Evet çünkü bize göre iğrenilecek bir resim.
Ama onun için hayatta kalmak ve yaşamak bu kadar kutsal belkide elimizde ki nimetleri sorgulamalıyız.

Şimdi de biraz lüks insanlara bakalım

Bazı çocuklar doğuştan şanslılardır her şeyin en güzeli ve en iyisiyle büyürlerBir çoğumuz hatta hemen hemen hepimiz bu çocuğun yerinde olmak isterdik değil mi ? Çünkü hayat o kadar kolaydır ki belki de insanın hayatı boyu tek derdi Allah'tan gelen hastalıktır ona da ne çare...Onlar ki çocuk yaşlarda her şeyin en güzelini giyerler ve çocuk yaşlarda bile büyük bir insan gibi görünürler.Zenginler için bir servet değerinde olan eşyaların o kadar fazla önemi yoktur heveslerini aldıktan sonra o lüks otomobiller hiç bir işlerine yaramazZenginler hep kendi imkanlarını oluştururlar onlar için hiç bir yerin bir önemi yoktur sadece istedikleri zevke anında sahip olma gibi bir durumları söz konusudur sadece isterler ve yaparlar.

Şimdi bu hayatın adaletsizliği ki̇me? Lüks mekanlarda lüks hayatlar yaşayıp yokluğu hi̇ç tanımamış ı̇nsanlara mı yoksa manavın önünden geçerken oğlunun yüzünü kapatan evi̇ne 2ki̇lo meyve alamadı di̇ye utancından köprüye çıkıp i̇nti̇hara kalkışan bi̇r babaya mı? Sı̇zce utanması gereken kim?

Okuduğunuz için teşekkürler.


7|0
40

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;