Örnek Alman Gereken Bir Hayatım Var!

Bu sefercik bir delilik yapmak istedi hislerim, kendi hayatımdan bir 'bence' yazmaya meyilli oldum. Adeta yaz diyordu, yaz! İçini açmalı, insanlığa iyi bir yol izlemini vermelisin.

Biraz derdimi anlattıktan sonra mı açıklasaydım neyin ne olduğunu? Her neyse... Şu an kalemi eline almış, duvarları karalamak isteyen bir çocuk gibiyim. Hayatım darmadağın! Yıllar evvel önce, ortaöğretim yılları diyelim, biriyle tanıştım. Yani aşık oldum anlayacağınız. Utangaçlığımın esiriydim, buna dur diyemiyordum, aylar geçmesine rağmen elini dahi tutamıyordum. Bu konuda beni sıkmaması kendisiyle evlilik düşünmeme itmişti. Belki de bir hataya bile sebep olacaktı davranışlarım. Çocuk aklım olmasına rağmen kendimi zapt edebiliyordum. Utangaçlığım geçmesine rağmen yıllar sonra yeni yeni ellerini tutabiliyor, seviyorum diyebiliyordum, buna o da sevinmişti..

Geçti yıllar, geldi çağlar derken gün evlilik adımını atma karar günüydü. Nihayet istemeye gelecekler, heyecanım zirvelerde, nereden bilebilirdim ailesi beni istemiyor(!) Geldiler hoş beş, iyi tamam, ee anlaşamayalım mı? Tabii oğlan beni seviyor zorladık aileleri derken evlilik günü geldi.

Düğünümde cadı görümcem, ardından kaynanam olay çıkarmasın mı? Zehir geçti düğünüm. Ben ağlamaklı, o düğün sonlandı. Bir süre eşimin ailesinde kaldım. Burnumdan hayatı getirmeler, eşimin beni umursamaması, üstüne dayaklar yemem...

Hiç unutmam kaynanam, görümceme itaat etmem için kulağımı çekmişti (lanet olası karı). Benimse bir tek annem vardı. Ne amcalar, ne dayılar ne de bir akrabamız var, babam zaten ölmüş. Eee kim sahip çıksın bana, annem zaten kadın başına, ona neler yapmazlardı ki?

Zaman geçti... Derken bir gün canıma tak etti, polise gittim ve darp raporu falandı derken boşandım. Boşandığımın 3. günü hamile olduğumu öğrendim. Çocuk 3 aylık bile değildi. Tabii o dertten, o ızdıraptan, aklına ne gelebilir ki? Adet olabildiğimi bile unutmuşken hem de!

Eski eşimin gebeliğimden haberi oldu, oldu da ona yasak vardı, yanıma yaklaşamıyordu. Çocuğu aldırmaya kıyamadım ve doğurdum. Bebeğimi 4 aylıkken anneme verdim. Kendimi toparlamam gerekti, iş yönünden vs kısacası kafam aşırı dağınık.

Şimdi üstünden yıl geçti ve bebeğimi yanıma alma kararı aldım. Bunu babası öğrenip, bana davalar açmasın mı, beni tehditler etmesin mi? Hatta bununla alakalı bir soru sormuştum size, hatırlayan olur belki.

Mahkemedir odur budur derken siteye vakit ayıramadım ve hesabımı kapattım. Olayları halletim, mutluyum, oğlum büyüdü kafam yerinde umarım bozmazlar. Az bir şey tavsiyelerim var, kulağını aç ve beni dinle.

Erken Evlenme Kuzum, Kıyarlar!

Öyle bir kıyarlar ki, çocuk olduğuna dahi bakmazlar. Yazık günah değil mi gençliğini heba edeceksin? Gez dolaş cidden eğlenmek o yaşta hakkın. Aşk'a kafa yorma emin ol yeri ve zamanı geldiğinde istemeden de olsa uğruyor. Senin şu an yapman gereken, ileride içinde kalmaması gereken duyguları yeşertmek.

Her İnsana Güvenme!

Güvendiğin dağlara kar da yağabilir, şimşekte çakabilir, sana da çakabilir. 'Kemalim bunu yapmaz' deyip, gördüklerini sineye çekmek senin açından kötü olabilir. Ekmeği uzatmıştır, çok sevinir evinde yemek istersin. Bir de bakmışsın ki ekmeğin küflü! Ne kötü bir şey, biz de altın beklemiyoruz, ama en azından yiyelebilesin.. Görmek istediğine değil, gördüklerine inan.

Asla Güçsüz Düşme, Güçlü Görün!

Ne olursa olsun, ne yaparlarsa yapsınlar korkusuz ol, seni ezmelerine izin verme çünkü ben bunu yapamadım beni dövmelerine dahi göz yumdum. Suçlu olsan dahi; "evet ben suçluyum" demelisin, kabuğuna çekilip unutulmasını bekleme, hiçbir hatanın hafızası silinmez. Kaale alma kimseyi, konuşan konuşur sen yeter ki istediğini yap, yaptır.

Gidene Korkma, Daha İyisi Gelir.

Bu tarz ilişkilerde, çoğu kızımız daha iyisini bulamayacağını düşüne düşüne dayağı yiyip oturuyor. Sen niye bunu kendine yapıyorsun? diye, sorarlar adama! Daha iyisini, hatta en âlâsını bulabilirsin, yeter ki ilişki yıkan sebep sen olma. Allah haklı olanın yanındadır.

Umursamaz Ol!

Seni umursamadıkları gibi sen de umursamaz ol, hatta o kadar umursamaz ol ki aşksız kaldığında bile "amaann aşk b*k yesin" diyebil. Gül ya o kim ki seni üzsün? Şu an geçmişte her şeyi çok umursadığımın farkına vardım; sinirlerim horon tepiyor. Sen daha iyi biliyor olmalısın bu işi gerçi, şimdikiler her şeyi biliyor, mübarek yaşı 10 olan benden daha akıllı. Benim yaşıma bakmayın yaşım kadar daha yaşadım ruhum yaşlı benim. Akıl yaşta değil, baştadır. Seni yaşın yüceltmemeli, aklın yüceltmeli..

Hayat Dolu ve Sevimli Ol!

Eğlen ve her şeye gül gerekirse, ağlamaklı yaklaştıkça sırtından Hayriye, Nuriye, Pakize hatta Saniye bile vurur. Saniye demişken o benim en iyi arkadaşımdı ağladığım her an onunlaydım. O ise, ne mi yaptı; eski eşime aşık oldu! Zakkum yesin. Bunun gibi dost görünen hainler oldukça sırtından, Mahmud silahla vursa zoruna gitmez, gurban olam Mahmud'a.. Hayatında yeniliklere yol aç, her olumsuzluğu çöpe at, yenilgilerini yurtdışına postala; hayata gülümse!


1|1
15
Balinaa KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Hem katılıyorum hem katılmıyorum. çünkü her insanın çevresi şartları koşulları farklıdır. Belki senin hayatında erken davranmak bazı olumsuzluklara yol açar , bazısının hayatında geç kalmak. ama her bir hayat tecrübesi dinlenmeye değerdir , tek bir hayat benim için örnek olamaz , ancak bütün hikayeleri ile her insan benim için ayrı bir örnektir !

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Ay canım ya basından neler gecmıs. Uzuldum.

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

 • ailelerin bundan bir ders çıkartmları şart kendi eğoları kendi istekleri üzerine kendi çocuklaarını ateşllere atıyorlar:(

  2|0
  0|0
 • Insanin bazen hayati istedigi gibi gitmez capinda guzel n ama yasadiklarin seni erken buyutmus esin hata yapmis o kadar severken ne bileyim benim yapabilecegim bise varsa ben burdayim aklinda bulunsun

  1|0
  0|0
 • İlk giflerdeki kızın adı neydi

  0|0
  0|0
 • valla cok uzun, zamanim yok. kusura bakma, yorum yapamicam cunku okumadim:(

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...