Hayat Sizlerin Hayallerindeki Gibi Değil Kızlar

Bu bencemde genelleme yaparak bir sitem etme amacı güdüyorum. Dediğim gibi genelleme yapıyorum. Üstünüze alınmak zorunda değilsiniz. Bencem 5 tane kısa başlıktan oluşacaktır.

1-Aşk

Evet kızlar. Aşk kadar değer verdiğiniz şeyler belkide yok denecek kadar azdır. Hayat aşktan ibaret değildir. Ve aşktan çok çok daha önemli şeyler vardır. Kendinizi aşkın kölesi yapmayın. Ve sürekli aşkla ilgili şeyler düşünmeyin. Romantiklik az ve yerinde yapıldığında güzeldir. Bunu kafanıza kazıyın.Yakışıklı biri gördüğünüzde, birisi size baktığında, sosyal medyada yazıştığınızda, işi hemen aşka bağlamayın. Ve aşkta öpüşmek, cinsellik gibi şeyler illa olacak diye bir şey yok. Yani cinsellik olmayan aşk aşk değildir demeyin.

2-Yakışıklı Erkek

Yakışıklı bir erkek kızların en büyük zaafıdır. Hemen dipleri düşer. Bunu yapmayın işte kızlar. Erkek dendiği an kızların hepsinin aklına yakışıklı, kaslı, karizmatik adamlar geliyor. Bu çok büyük bir hata. Asla hiçbirinin aklına evini geçindiren, işinde gücünde, ailesine kol kanat gerdiren bir erkek modeli canlanmaz. Belirli bir yaşa kadar tabi... Tamam biraz albenilik olacak erkekte ama sadece dış görünüşle kendinizi salmayın. Hiç biriniz Justin Timberlake ile evlenmeyeceksiniz. Ayrıca Unutmayın ki, yüz güzelliği geçici, karakter güzelliği kalıcıdır.

3-Para

Evet. Bu aslında sadece kızların zaafı değildir bunu belirtmeliyim. Neyse konuya dönelim. Bir erkeğin parasının olması, son model BMW' ye binip villalarda oturması onu erkek yapmaz. Çünkü erkek adam asla mal varlığı ile övünmez. Ayrıca bu tür kişileri kimse sevmez herkes onların cüzdanlarını sever. Son olarak, onlar dünyanın en fakir insanlarıdır. Çünkü sahip oldukları tek şey paradır.

4-Makyaj

Makyaj tabiki de yapacaksınız buna kimsenin bir şey dediği yok ama abartmayacaksınız. Biraz hani şu göze sürdüğünüz şey, birazda dudağınızı parlatan şey gibi ufak şeyler olsun. Öyle örnekler var ki makyajdan sonra başka bir kişiye bürünüyorlar. Bu size sadece geçici öz güven verir. Ve f(b)oyanız ortaya çıktıktan sonra gerçekten üzülürsünüz kızlar yapmayın. Bir kızın en iyi makyajı samimi gülümsemesidir.

5-Ego

Buda sadece kızlara özgü değildir belirtmeliyim. Evet son maddemiz ego. Ankara'daki otobüsleri kastetmiyorum. Bildiğimiz egodan bahsediyorum. Kızlar egolu tavırlarınız etrafınızdaki herkesi sizden soğutur uzaklaştırır. Whatsapp'tan gelen bir ''Selam'' mesajına, Okulda sorulan ''Nasılsın'' sorusuna, otobüste yanınıza oturup durağı gelince inecek olan ''İnsana'', egolu davranmayın. Sonuçta onlarda insan ve onlarında duyguları var muhatap olmak istemiyorsanız onu kırmadan tavrınızı belli edin. O zaten anlayacaktır ve sizi bir daha rahatsız etmeyecektir.

Bencemin burada sonuna gelmiş bulunmaktasın sevgili okur. Kendine iyi bak!


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Beğendim, eline sağlık

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...