Empati Kurmaya Ne Dersiniz? Ön Yargılarınız Bırakmayı Unutmayın

Merhaba. İlk "bencem" bu benim. Sizden yargılamamanızı, ön yargılarınızı bir seferlik olsun bırakmanızı, empati kurmayı denemenizi tüm samimiyetimle rica ediyorum. Soru-cevap şeklinde karşılıklı konuşalım istiyorum. Yorumlarınızda cevap verebilirsiniz.

1-) Siz hiç "farklı" olduğunuzu hissettiniz mi?

Bütün dünya iki cinsin birbiri için yaratıldığını düşünürken hemcinsiniz için yaratılmış olduğunuzu düşünün.13-14 yaşlarındayken hissetmiştim ilk kez "farklı" olduğumu, tabi o zamanlar bunun adını koyamadım.

2-)Olmadığınız biri gibi davrandınız mı?

Çevrenizdeki kızlar,arkadaşlarınız, dostlarınız en basitinden "şu çocuk çok yakışıklı değil mi?" gibi sorular sorduğunda sizin için zerre bir şey ifade etmeyen bir konuda konuşmak,kendinizi gizlemek uğruna bunlara katlanmak zorunda kaldınız mı?

3-)Alakanız olmayan bir cinsin tekliflerini reddetmek,yeri geldiğinde istemeyerek de olsa kırdığınız oldu mu?

4-)Aşık oldunuz mu?

Çok sevdiniz ve uzaktan mı izlediniz? Sadece arkadaş olmaya mı katlandınız onu kaybetmemek uğruna? Hiç açılamadığınız onunla bu konuyu konuşamadığınız oldu mu? Bir başkasıyla birlikte oluşunu,mutlu fotoğraflarını gördünüz mü? Bir eşcinsel olarak heteroseksüel bir kızdan hoşlanmak nedir biliyor musunuz?

5-)Diyelim ki oldu! Birliktesiniz!

Dışarıda ona özgürce sarılamamak, elini tutamamak, öpememek nedir biliyor musunuz? Arkadaş rolü yapmak zorunda kalmak, acaba şüphelendiler mi diye korkmak.. Kendin için korkmak değil onun zarar görebileceği ihtimalinden korkmak... Bunu biliyor musunuz?

5-)Sizi hasta, sapkın, sapık olarak nitelendiren nefret dolu homofobikleri, saldırılarını düşünün. Tacizleri, şiddeti ve ölümü..

İşte artık sahne sizin! en genelleri olmakla birlikte daha bir sürü sorunla karşı karşıya kaldığınızı düşünün. İş yerinde, okulda orada burada, evde ailenizde. Siz olsanız nasıl dayanırdınız?

Bir de bu benceyi yazarken bile gizlenmek nedir bunu da düşünün...


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Gizli yaşamakda bir hayat öyküsğ

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

  • Emegine saglik :)

    1|0
    0|0
Yükleniyor... ;