Kötü İnsanlar Size Gülen İnsanlardır!

Hayatım boyunca çok kötü insan ile karşılaştım, kimisi yüzüme gülerek dost ayağına yattı kimisi ise arkamdan konuşarak kuyumu kazdı. Özgün bir benceye hoşgeldiniz.

Neden kötü olurlar kendileri de bilmez.

Hiç namus davasında kadını öldüren erkekleri düşündünüz mü? Kendi istekleri ile mi yapıyorlardı bu işi yoksa birilerinin gazı ile mi? Çoğu kardeşini öldürmek istemez, ailenin çok bilmiş kişilerinden biri "Töre" adı altında birinin hayatını almasını emir verir çocuğuna. Ama emri veren kişi bunu yapamaz. Buradaki asıl amaç diğer kötü insanları susturmak için bir kızın canını almaktır. Sahi namusu ölüm mü temizler..

Kötü İnsanlar Size Gülen İnsanlardır!

Belli bir iş ortamına girdiğiniz de direk sizden hoşlanmayan insanlar olabilir. Peki ya nedeni ne olabilir ki? Ondan daha güzel/yakışıklı olmak mı? ya da ondan daha zeki olmak mı? Hayır kulağa fısıldanan bir kelam "O senden daha iyi" ve nefis devreye girer. Kötülük yapmak için elinden gelen her şeyi yaparsın. Evet evet bu zamanda çoğu zaman kötüler kazanır. Belkide belli bir vakit sonra ilahi adalet yerine gelecek. Kötüler her yerdedir, okulda, işte, ailede ve içinizde. Birinin bir hatası olduğunda onu kapatmak için çabalıyorsanız siz iyisiniz. Aslında insanlar 3'e 5'e bölünmez sadece 2 çeşittir, iyiler ve kötüler. Konumuza dönecek olursak hiç bir insan "Ben kötüyüm" demez. Çünkü her insan kendini meleke olarak görür.

Başarına sevinmeyen insanlardan uzak dur.

Evet bu çok göreceli bir kavram lakin konu çok değişik, iş yerinde kıdem aldığında herkes sevinir gibi görünür. Aslında çoğu arkandan "Aslında hak etmiyordu, yalakanın biriydi" der. Hayat nasıldır ki iyi gününde herkes yanında olur, ama kötü gününde seni gömmek için beklerler. Tek çaren dik durmaktır, ne zaman dizlerinin üzerine düşersen kafana bir tekme yersin.

Her kötülüğe bir kulp uydurulur.

Sokakta el ele gezdiğin sevgiline kötü gözle bakan kadınlar ve erkekler olabilir, neden bunu yaparlar mesela? Dinlerine bu kadar düşkünler mi sence? Hayır hayır bence değil. Tamamen kendi sahip olamadığı şeyleri başkasında görünce bir neden oluşturan insanlardır. Dedikodu bildiğiniz fitne/haset etme olayıdır bu konuyu genelde basit insanlar yapar. Gene gelelim namus olayına, en çok namustan bahis eden insanlar namusu olmayan insanlardır. Hiç tanımadığı bir bayan sırf mini giydi diye ağzından salyalar aka akar bakan lakin arkasından "Kaşara bak" diyecek tiplerdir. Eee ne demiştik her kötünün bir kulpu olur.

Öyle yazayım dedim okuduğunuz için teşekkür ederim.


8|1
22

En İyi Kız Görüşü

 • Harika yazmışsın yine:)

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • dogru noktalara degınmıssın

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Byiyidi romiyo 👏👏

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...