Absürt Homoseksüeller 0 - 0 Tepkili Heteroseksüeller

Merhaba arkadaşlar. Bugün gözlemlediğim bir konu ile ilgili fikirlerimi sizin ile paylaşmak istiyorum. Siz de bu konu ile ilgili fikirlerinizi sunarsanız sevinirim.

Not : Bu bencede kendini pazarlayan homoseksüellerden ve homoseksüelleri öldürmek isteyen homofobiklerden bahsedilmeyecektir.

Dünya. Çeşit çeşit insanın yaşadığı bir yer. Çeşit çeşit insan, çeşit çeşit düşünce doğurur tabii. Farklı düşünceler güzeldir, saygı olunca. Çatışma halinde olan, 'saygı' kelimesinden uzak iki taraftan bahsedelim ; Absürt homoseksüeller ve tepkili heteroseksüeller.

1-) Absürt homoseksüeller

Arkadaş ortamında heteroseksüellere karşı sert bir tutum izlerler. Onlara karşı tepkilidirler. Homofobik insanlar ile heteroseksüelleri bir tutarlar. Absürt homoseksüellerin çoğu heteroseksüeller ile aynı ortamda bulunmak istemezler. Aynı homofobiklerin homoseksüellere duyduğu nefret gibi nefret etmeye başlarlar. Böylece homofobiklerden farkları kalmaz.

Absürt homoseksüeller, 'Bence etik değil' cümlesi ile 'Eşcinsel aşka karşıyım' cümlesini bir tutarlar

Halbuki bu iki cümle birbirinden farklıdır. İlk cümlede saygı belirtisi vardır. İlk cümleyi kuran kişiye göre bu durum doğru değildir, fikrini sunar. Lakin ikinci cümlede saygı kırıntıları yoktur. İkinci cümleyi kuran kişiye göre de doğru değildir bu durum, bu durumu engellemek istediğini belirtir.

Absürt homoseksüeller, 'Bence etik değil' cümlesini duyar duymaz

'Niye ki? Homofobik misin sen?! Nefretinizde boğulun.' diyerek masayı terk eder. Bu durum çoğu kez rastlanmış bir durum. Tüm herkesi kendi fikrine çekmeye çalışırlar. Kendi fikrinde olmayan kişilere tepki göstererek homofobiklerden bir farkları kalmaz.

Gelelim onur yürüyüşlerindeki bu karelere...

Güzelce pankartını açıp yürümek varken neden bu tür absürt şeyler yapılıyor? Hani homoseksüellik gayet normal bir durumdu? Ha heteroseksüellik ha homoseksüellikti hani? Homoseksüelliğin normal olduğunu savunan bu yürüyüşlere katılıp özel hayatını sergilemek ya da soyunmak ne kadar normal? Kusura bakmayın da Türk halkı sokakta öpüşerek özel hayatını sergileyen iki heteroseksüel görse de tepki gösterecektir. Soyunan birine verecekleri tepkiden bahsetmiyorum bile.

Özel hayat. Dört duvar arasında kalır, kalmalı. Sokakta bunu sergilemek yanlış. Kimse senin özel hayatını görmek zorunda değil.

2-) Tepkili heteroseksüeller

Gelelim bu insanları onur yürüyüşü yapmak zorunda bırakan tepkili heteroseksüellere. Yaşamadığın bir hayata karışmak... Absürtlüğün daniskası.

'Eşcinsel aşka karşıyım' diyemezsin. Bu doğru bir cümle değil. Doğru olan 'Bence etik değil' dir. Hele bir de 'Eşcinsel aşka karşıyım' deyip referans olarak İslamiyeti ya da inandığın herhangi bir dini göstermen ne kadar doğru?

Hani her koyun kendi bacağından asılıyordu?

Yaşamadığın bir hayata karışamazsın. Böyle bir hakkın yok. Peki, ne olacak bu durum? İki taraf da inadından ve nefretinden vazgeçmezse nasıl uzlaşılabilinir ki?

Sizden istenilen şey saygı, sevgi değil! Sevmek zorunda değilsin. İki taraf da sevmek zorunda değil. Ama saygı göstermek zorunda.

Böyle giderse yapılan bu anlamsız maçın sonucu belli... Saygı olmadığı sürece ;

Absürt Homoseksüeller 0 - 0 Tepkili Heteroseksüeller

Kazanan olmayacak!


3|0
52

En İyi Erkek Görüşü

 • Bir toplumun icerisinde yasiyorsan , o toplum deger ve kurallarina saygili olmak ve uymak zorundasindir. Yolda 2 erkek rahatca el ele tutusmak veya opusmek istiyorsa , coluk cocugun gorupte kotu ornek teskil etmesinden de sikayetci degildir anlamina gelir. Tipki ulu orta alkol tuketen biri gibi. Iyiligin bile gizli yapilmasi makbulken , bu tarz olusumlarin gizli yasamalarini destekliyorum.

  0|2
  0|0
  • Bizler de o toplumun bir parçası değil miyiz arkadaşım? Çoluk çocuk öpüşen bir kadın ve bir erkek gördüğünde kötü etkilenmiyor da öpüşen iki erkek ya da iki kadın gördüğünde mi kötü etkileniyor sadece? Ya da sokakta sigara içmenin, sokakta alkol tüketmekten ne farkı var? Bir başkasının ne yaptığı bizi neden bu kadar ilgilendiriyor? Sen çocuğuna gerekli özsaygıyı, özgüveni, eğitimi, ahlakı verdiğin koşulda çocuğun hiç bir şeyden kolay kolay etkilenmez. Çocukları çok küçümsüyor, hafife alıyorsunuz ya da bahane ediyorsunuz bilmiyorum. Fakat söz ettiğin toplum içinde herkesin kendi hayatını istediği şekilde yaşama hakkı olduğuna inanıyorum ve bunu savunuyorum ben. Orada burada gizlice ayak üstü sevişen kadın-erkek çiftleri gören vatandaşın herhangi bir tepki verdiğini gördük mü bugüne kadar? Aynı vatandaş neden en masumane haliyle el ele sokakta sevgilisiyle yürümek isteyen iki kadına ya da iki erkeğe tepki gösteriyor?

  • @boncuksultan Senin saydiklarin da olmasin zaten. Benim bu ornegim hepsini kapsiyor. Sen bunu , sadece erkekler el ele tutusup opusmesin ve disarida alkol icilmesin diye algiliyorsan sorun sende demektir. Cunku toplum etik kurallarini saymaya baslarsak bitiremeyiz. Akilli bir insanin idraki kesin olabilecegi icin 2 ornekte tume varimi algilayabilmesi muhtemeldir. Cocuklar herseyi anliyor , iyi egitilince etkilenmezi savunursan , o zaman sokak ortasinda cinayet islenmesinden de etkilenmeyec3gini savunmus olursun. Bu konuda benimle ayni fikirde olmak istrmeyen her kimse , marjinallikten baska macera aramiyor demektir. Benim soylediklerimde asla gerceklesmeyecek ama en azindan icinede sicmamak yetecek. Simdi saygi duy , duymak zorunda kalmamak icin. 👍

En İyi Kız Görüşü

 • Objektif bakış açını, yapıcı eleştiri biçimini takdir ettim. Çok güzel bir bence olmuş. Naçizane fikir belirtmek istediğim bir kaç nokta var.

  Onur yürüyüşlerindeki absürtlükleri, aşırılıkları bir eşcinsel olmama rağmen ben de desteklemiyorum, özellikle çıplaklık ve teşhir söz konusu olduğunda. Fakat öpüşmek konusunda seninle hemfikir değilim. Şov için öpüşmekten bahsetmiyorum elbette. O da beni rahatsız eden bir şey değil fakat rahatsız olan insanlar olabilir, anlayabilirim. Ben daha çok bir çiftin sokakta yürürken el ele tutuşma, birbirini masumane öpebilme, sarılabilme özgürlüğünden bahsediyorum. Bunu bir kadın ve erkek yaptığında toplum herhangi bir protesto ya da yuhalama eğiliminde bulunmuyor çünkü. Bunun bizim de hakkımız olduğunu düşünüyorum.

  "Bence etik değil" cümlesi de bana göre çok masumane değil. Şöyle ki, dini referans gösterip "Eşcinsel aşka karşıyım" diyenleri eleştirmişsin, fakat saygılı olduğunu düşündüğün cümledeki "etik" kavramı da genel hatlarıyla töre ve ahlakla alakalıdır. Yani bence etik değil derken aslında bir yerde "Bence bu ahlak dışı" demiş oluyorsun. Bir de iki insan arasındaki aşkı, ilişkiyi ya da bir insanın özel hayatını irdelemek üzere masaya yatırmak ne kadar doğru? Mesela bana göre de bakir bir erkeğin bakire bir kadınla evlenmek istemesi doğru değil. Konusu açıldığında fikrimi belli ediyorum, evet. Ama bunun için ayaklanıp, bakire eş isteyen bakir olmayan erkekleri linç etmek üzere kampanyalar başlatmıyorum ya da bunu kendime dert edinip, nefret söylemlerinde bulunmuyorum. Sonuçta iki taraf da mutluysa bu kimi ilgilendirir? Benim tepkimi gösterebileceğim tek nokta taciz, tecavüz vb kişinin özelini ihlal eden durumlardır. Eşcinsellikte de iki taraf da mutluysa, diğer insanlarla herhangi bir problemleri yoksa, bu nasıl toplum için bir sorun teşkil edebiliyor bunu anlayamıyorum açıkçası. Birbirini çok seven bir kadın ve erkek beni dolaylı yoldan mutlu eder mesela. Aşkın kendisi güzel bir şeydir çünkü. Benim aşkım neden farklı?

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Emegine sağlık

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 4

 • Herkesin vajinasiyla penisi kendi etik degerlerine gore calissin.

  0|1
  0|0
 • İki tarafı da objektif eleştirmissin. Beğendim 👏👏

  0|0
  0|0
 • Bir escinselin yapacagi en kotu sey LGBTİ destekcisi olmasidir heralde...

  Escinseller en buyuk zarari kendine veriyor, yangina korukle gitmek bu resmen
  Toplum zaten onlari hazmedemezken adamlar gidip soyunuyor akil isi degil ya yapmasinlar boyle sirf onlar yuzunden olan digerlerine oluyor yaa

  0|0
  0|0
 • Ya bu tarz şeylerin gizli kalması daha iyi olur sokakta el ele gezen bir çift görünce çocuk bunu sorma gereği bile duymaz ama kız kıza öpüşen bir çifti nasıl açıklayalım
  Bir de şu evlilik olayı çok saçma kim ne derse desin aile kavramı bir erkek bir kadın ve çocuktan oluşan en küçük sosyal örgütlenmedir yasal olarak evlilik hakkı verilmesi taraftarı değilim. Ancak onlara yapılan haksızlık eziyet vs bunlar insanca değil gizli yaşamaları daha doğru

  1|0
  0|0
Yükleniyor...