Çığırından Çıkmış Bir Dünya

Başlıyoruz...

Akıllı telefonlar, sosyal medyalar, popüler kültürler değişen yaşam...

Faşizmin korkunç yüzü!

Ağırlaşan yaşam şartları. Berbat iş ve çalışma koşulları. Kirlenen hava ve doğa. Küresel ısınma. Heyelanlar değişen iklim. Verimsizleşen topraklar. Savaşlar. Ayrılıklar. Diplomatik u dönüşler. İdeolojik yalanlar. Ayak altında parçalanan insanlıklar. Çiğnenip tükürülen kadın ve hakları. Aile ve büyüklere kalmayan saygı küçüklere yetersiz sevgi. Arkadaşımızı çekememezlik. Ego kibir yalan iki yüzlülük utanmazlık çıkar uğruna satılan arkadaşlıklar dostluklar. Güçlünün güçsüzü ezdiği bir dünya. Küçük çocuklara ve kadınlara tecavüz. Kadınlara şiddet. Sağlanamayan basın özgürlüğü. İç savaş terör offff şiştim....

Ve bunlar gibi sayamayacağımız binlerce hatta milyonlarca şey var. Ve biz sanki bunlar olmuyormuş gibi hayatımıza devam ediyoruz. Nedir yani. Gerçekten sözüm egosu tavan olanlara kibirlilere para ve çıkar düşkünlerine.

Gerçekten dünya sizin etrafınızda mı dönüyor? O küçük dağları siz mi yarattınız gerçekten?

Siz olmasanız bide olmaz mıyız? Sizi vazgeçilmez yapan ne? Ne bu ego ne bu kibir. Hani hep deriz ya. Yarını göreceğimiz belli değil. Madem ölüm bu kadar yakın bu karaktersizlik neden? Hayır niçin yani ? Yoksa ölüm var diye mi bu kadar rahatsınız. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamak niye?

Artık birçok şey geri alınamıyor.

Beyaz gergedan cinsinden sadede 10 tane mi ne kaldı hatta daha az. O kağıt parçalar için soyunu tükettik. Bir de insanlıktan bahsederiz. İnsanlığın gerçek yüzü budur.

İnsan katliamcıdır.

Ağaçları kesip yol viyadük yapmak nedir yani?

Ağaçlar bize oksijen vermiyor mu nefes alıyorsak onlar sayesinde değil mi? Nasıl kıyar bir insan bir ağaca? Ben bir dal kırsam üzüntümden iki gün yemek yiyemiyorum. Hayvanları doğal yaşam ortamlarından kovduk yerlerine beton bloklar AVM'ler koyduk. Cotton veya mavi marka veya Nike marka ayakkabılara ihtiyacımız var çünkü.

Hayvanları öldürüp kürk yaptık ve utanmadık!

İnsan yer yüzüne hakim olduğundan beri binlerce hayvanın nesli tükendi. Ve bu vahşet hala devam ediyor. Tam şua anda siz bu satırları okurken oluyor. Ve bu katliamları sadece hayvanlara veya doğaya değil kendimize de yapıyoruz. Bakınız savaşlar. Her şey ülkelerin sınırlarının çizilmesiyle başladı. Ne gerek vardı yani? Bunca savaşa bunca göz yaşına ne gerek vardı? Şehirleri yaşanamaz hale getirdik. Çok mu lazımdı. Paylaşarak yaşayamıyor muyduk? İhtiyacımız olan gerçekten savaş mıydı silah mıydı?

Neyse daha fazla devam edemiyorum...

Artık her şey yalan mutluluklar sevinçler. Dünya daha da kötüye gidiyor. Gidecek gitmek zorunda. İnsanı taşıyamıyor çünkü. Kapitalist faşist rejimler. İnsanları modern köleler haline getirdi farkında değiliz. Ama gerçek olan şu ki;

Dünya Gerçekten Çığırından Çıktı....


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • O kadar mantıklı bir yazı ki, dur insanlığı savunayım yok yahu o kadar da değil diyeyim dedim; olmadı. Çok çok haklısın. En iyimiz bile, bilmeden nelere, hangi canlılara zarar veriyor kim bilir.

    Bilinçlenmek için geç kaldık mı bilmiyorum. Bilinçlenebilir miyiz, bu birilerinin işine gelir mi bilmiyorum. Ama gerçekten bu kadar bencil, bu kadar umursamaz bir toplumun, bir canlı türünün bireyi olmaktan da utanıyorum.

    0|0
    0|0
    • Kesinlikle iyi birşeyleri para düzeni sistem yani kapital emperyal sistem istemez izinde vermez. Bende utanıyorum. Bu hergün bu gerçekle uyuyup bununla uyanıyorum çok mutsuzum bunun için. Hal verdiğin için teşekkürler..

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;