Evrendeki her şey zevk temelli kurulmuştur aslında hayattaki her andan, her noktadan, her nesneden, her histen kısacası aklınıza gelebilecek her şeyden zevk alabilirsiniz bu ona hangi açıdan baktığınızla, orda ne görmek ve gördüğünüzü nasıl anlayarak değiştirmek istediğinizle ilgilidir.Zevkler Dünyası

Aşkınızı karşınızdaki insanı üzerek, ona ilgisiz davranarak, onu yıpratarak, aldatarak, hayallerini yıkarak, onu ağlatarak hissedeceğiniz zevki seçebilirsiniz. Veya onu hissedersiniz, ona sevgiyle, ilgiyle, tutkuyla, dürüstlük ve sıcaklıkla yaklaşırsınız, ona hissetmek istediği güven duygusunu, sadakati verir onun ruhunun katili değil koruyucusu olursunuz.

Acıdan zevk alabilir bazı insanlar bazıları ruhlarına bazıları bedenlerine eziyet ederek mutlu olurlar ne kadar sızı ne kadar göz yaşı o kadar zevktir onlar için.

Bazı insanlar kendilerini elit ve yükseklerde görürler, insanları küçümserler, onlarla dalga geçerler, aşağılarlar, dışlarlar ve utandırırlar. Kimsesiz çocukların, hastaların, bir takım sorunları/hataları olan kişilere karşı anlayışlı olmak, onları dinlemek, dertlerine çözüm üretmeye çalışmak, onlar maddi veya manevi anlamda yardımcı olmak, gözlerindeki buğuyu silmek size kalmıştır.

Meditasyondur bazıları için zevk alma kaynağı, sakinlik, dinginlik ve sessizlikte ararlar mutluluğu. Yargılardan, şehvetten ve kötülüklerden kaçınarak felsefi bir hayat yaşarlar.

Çalışmak mesela iki boyutu vardır bir boyutu gereksiz, boş, sıkıcı, önemsiz yığınla ayrıntıdır size ama şöyle de düşünebilirsiniz bunlar sizin ve diğer insanların geleceği için; onlara, ailenize, kendinize daha iyi bir hayat kurmanız için sie veriliyor olabilir en azından bu bilgileri alacağınız kurumlara sizi taşıyor olabilir.

Para bazıları için hayatın anlamıdır, bir şeyin fiyatı onun değeridir. Kişilikten, sağlığa, maneviyattan, duygusallığa her şey paradı.

Alkol ve uyuşturucu gibi maddelerle kendinizi avutabilir, mayıştırabilir, baygınlaştırabilirsiniz. Size, bedeninize, bazen de başka insanlara zarar verdiğini veya verebileceğini bile bile...

Din sizin için ölümlerin, baskıların, yalanların ve cehennemin özeti olabilir. Ama aynı din elinizde kutsal kitabı alıp huzur bulduğunuz, öğütleriyle hayatınıza yön verdiğiniz, sırdaşınız, duanız, öbür dünyada cennetinizin bu dünyası, sizi yaratan tanrının size hatırası olabilir.

Bir çocuğun, kadının, çaresizin acısında tadabilirsiniz zevki. O çocuğun acıdan gelen gözyaşlarını görmek, kadının zaten yıkılmış hayatına bir de namusunu elinden alarak kötü sonuyla baş başa bırakmak, o çaresizin çaresizliğine bir bir yenilerini eklemek sizin zevkinizdir. Ama o çocuğun sağlıkla, mutlulukla ve ailesiyle uzun bir ömür geçireceğini hissetmeniz, o yalnız ve çıplak kadının üstünü örten, hem bedenini hem ruhunu ısıtan kişi olmanız, o çaresizin derdine derman olmanız sizin kararınızdır.

Zevkler sonsuzdur önemli olan doğru olanı yapmak, sonunda huzur olan, sadece kendiniz için değil başkaları için de mutluluk olan kısaca doğru olan şeyi yapmaktır gerçek zevk.

İyi olmak kötülükleri düşünmeyen, kötülük aklına gelmeyen hatta bunların verdiği hissi tatmayan kişi olmak değildir. İyi olmak kötülüklerin farkında olup iyi olanı, doğru olanı yapmaktır; meleğin dostu, şeytanın düşmanı, hukukun yoldaşı olmaktır.


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;