Bir Başkası İçin Asla Kendinizden Çalmayın

Kendi mutluluğundan çalma!

Yıllar geçtikçe zaman daha da hızlı geçiyor gibi geliyor. Kimileri anlık mutluluklar, kimileri ise mutlu olanlara baka kalıyor. Birileri için kendi mutluluğunuzu soğutmayın. Sıcakken yaşayın mutlulukları. Size değer vermeyenlere zaman kaybı yaşamak en büyük ezikliktir. Onları çıkartın hayatınızdan. Herkes den daha zararlı olan insanlara fazla güvenmeyin. Mutluluğun en güzeli kendi kendinize yaşadığınız anlık mutluluklardır. Siz kendinizden ne kadar zaman çalıp başkasına verseniz de onlara yaranamayacaksınız.

Kendi Uykunuzdan feragat etmeyin

Mutluluğun bağlantısıdır uyku. Uyumak bazen iyi gelir insana. Peki birileri için uykusuz kalmaya değdi mi. Değmedi değil mi. Kendin için uykusuz kal ama birileri için kalma. Onlara uykunu bırakma.

Zaman değerli evet canını bile bile yakıyorlarsa senin. Sen hala uyuyamıyorsan. Kendini sirkelemen gerek. Üzülmek, ağlamak ve uykusuz kalmak sana çözüm olmayacak.

Kendi hayatından çalma

Olmayabilir her şey bizim istediğimiz gibi gitmez. Kendi hayatımızdan vazgeçecek kadar ne yaşamış olabiliriz. Birileri için siz başınızı öne eğmeyin. Hayat bu neyin ne zaman karşınıza sunacağını bilemeyiz. Her yalnız kaldığında hayata söveceksin. Olmuyor işte olmuyor diye bırakacaksın kendini boşluğa belki ama. Peki sonra ne olacak bir gün ayağa kalkmaya karar verdiğinde sadece boş geçen bir zaman göreceksin.

Ve hayallerinden asla ama asla vazgeçme

Bırakma hayatı ne olursa olsun. Seni üzenleri sil hayatından. Yokmuşlar gibi davran. Hayal kurmak defalarca kurmak kötü değil. Senin hayallerini yıkanlar kötüdür. Sen kötülere karşı dik dur. Ümit etmek ve umut etmek hep yüreğinde olsun.

Sen, her gün köşe başlarında
Yırtık urbanla kirli ellerinle
Avuç açan, sefil insan.

İnan yok farkımız birbirimizden.
Sen belki tüm yaşamınca dilenecek;
Beklediğin beş kuruşu biri vermezse,
Ötekinden isteyeceksin.

Ama ben, tüm yaşamım boyunca
Tek bir kez dilendim,
Bir acımasız kalbin sevdası ile alevlendim.
Öylesine boş öylesine açık kaldı ki elim,
Yemin ettim bir daha dilenmeyeceğim

Umutla ve kendinizi severek hayata olumlu bakın. Zaman geçiyor...

Teşekkürler.


1|0
32

En İyi Kız Görüşü

 • ama bana sadık olduğunu anlamam gerek, ama güvenilirmisin anlamam gerek diye diye kendilerine bağlarlar. Sizin başkasıyla görüşmenize bile izin vermezler, bir sürü abuk sabuk ima yaparlar, yıllarınızı alırlar... sonrada sıkıldım ben deyip giderler pslikler. O yüzden değmiyor değmiyor

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Çok güzel olmuş

  0|1
  0|0
 • İyi güzelde olmuyor yıllarım çöp oldu

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...