Babayla Arkadaş Olunabileceğini Gösteren Fotoğraflar

Genelde baba ve oğulları arasında bir iletişim kopukluğu oluyor. Birbirlerine iki yabancı gibi oluyorlar kimi çoğu zaman. Bu durumu Freud şu şekilde açıklıyor : Erkek çocuk babasından nefret ediyor çünkü annesini bir erkekle babası dahi olsa paylaşmak istemiyorum. Yani baba-oğul arasındaki çekişme anne faktöründen kaynaklanıyormuş. Bu ilişki toplum bakımından insanlara empoze edilmiş olsa da bu zinciri kıran baba-oğul ilişkileri de vardır. İşte onlardan birkaç örnekler :

Zalım baba öz oğlunu vurdu :(

Bir kadını paylaşamayan baba-oğul yaptığı düello da, oğul düelloyu kaybetti ve babası tarafından vurulup etkisiz hale getirildi. Ve baba karısına tekrar kavuştu.

Şıp demiş burnundan düşmüş :)

Çocuk,babasına der ki : Babalık her gece sen yatıyorsun annemle bu defa da ben yatacağım. Hadi sen git beşiğime. Bundan sonra düzen değişti. Artık annem benimle yatacak :)

Bana bir masal anlat baba

İkizlerini ıpod gibi kullanan baba gibi baba :) Demek ki seslerini o kadar çok seviyor :)


Bazen anne olmayınca babasına yarenlik yapar :)

Artık kadınlar salona git dediği zaman direk istikamet çocuk odası olacak :) Kadınları protesto edin gitmeyin yatak odasına oğlunuzla yatın :)

Bazen birlikte dünyayı kurtarırlar

Spiderdad tek başına çalışınca çok yoruluyor onun için yanına küçük çırağını alıyor. "Bir ağın nesi var iki ağın sesi var" felsefesini benimsemişler.

Bazen birlikte arabayla çapkınlığa çıkarlar :)

Babasının balkonuna işlev katan evlat gibi evlat

Sırf babası mahcup olmasın diye rahat beşiğinde uyumak yerine babasına destek olmak adına göbeğinde yatan balkonsever evlat.

Üzgünlüğü gideren ilaç olan : Oğul sarılması

Evlat sarılması diye bir şey var yarala şifa.

Tıraşlar artık hiç bitmesin :)

Bu kadar şey anlattım da yine de babalar çocuklarıyla arkadaş oldukları gibi aynı zamanda otoriterlerini de koymalılar. Her ne kadar arada sevgi olsa dahi sınır da olmalı. Dedemin güzel bir lafı vardı. Derdi ki : Evlat mı leziz terbiyemi aziz ? Yanisi arkadaş olmak lazım ama her zaman da bir "baba" rolü olmalı. Çünkü zaten okula gidince çocuk bir sürü arkadaşı olacak ama çocuğun yalnızca bir babası olacak.


11|0
122
Ehlivukuf KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Baba...
  Ne kadar güzel ve anlamlı bir kelime. Ve ben bu şekilde hitap edilmeyi hak etmeyen bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanssızım. Aslında söylemesi çok kolay. Ağızdan bir anda çıkabilecek bir şey. Ama olmuyor.. Söyleyemiyorum. Boğazım düğümleniyor, sesim titriyor. Yılların birikmişliği içimde.

  1|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 1

 • ilginçmiş.

  0|1
  0|0
Yükleniyor...