Merhaba arkadaşlar,

Bugün ki konumuz doğa ve çevre. Dünya bildiğimiz üzere git gide kötüleşiyor. Su kaynaklarımız azalıyor, ozon tabakası zarar görüyor, kutuplardaki buzullar eriyor. Bunu buraya yazınca bir kısmınız okumayacak, ilgilenmeyecek ama biz yinede burada bulunan duyarlı kesime hitap edelim.

Antarktika’da Bilim İnsanlarını Endişelendiren Garip Göller Oluşmaya Başladı.

Bu göllerin oluşma sebebi gayet açık. Sıcaklık Antarktika'da etkisini göstermeye başladı. Eğer buzullar erimeye devam ederse dünyanın sonuna az kalacaktır.

Sular gün geçtikte azalıyor.

Sular azalıyor. Bunlar için yapılan çalışmalar çok fazla etkisi gösterebilmiş değil. %3'lük bir su kütlesini korumamız gerekiyor. Geri kalanı zaten tuzlu su. Tatlı suların sonu geldiğinde, insanlar tuzlu suları arıtacak cihazlar geliştirmeye başlayacaklar. Fakat ne olursa olsun, bu cihazlar tatlı suların tadını sizlere veremeyecektir. şu an içtiğiniz her mililitre suyun değerini bilin!

**Buraya bir göz atalım.**

Yeşil Kaynaklar Yok Ediliyor!

Yeşillik. Yeşillikte bir su kadar çok önemli. Ağaçlar, yağmurlarımız yağmasını, dünyamıza oksijen salınımı yapılmasını sağlayan canlılar. Bunların yok olması demek, insanların sonu demektir. 400-500 Bin TL için yeşil alanları yok etmek yerine, eski yapıların yerlerine bu yeni binalar dikilebilir. İnsanların konforları düşünmek için modern yapılar yapmak zorunda değilsiniz. Eğer insanları düşünüyorsanız ağaç dikin. Yeşilliği ve doğayı sevin. Bunun sonucunda bir bina değil on bina dikmiş kadar mutlu olacaksınız emin olun.

Bu evrendeki tek zararlı canlı İNSANdır. Hem doğaya hemde kendisine zarar verir. Bunu bir hayvanda göremezsiniz. Hayvanlar bulunduğu ortamdaki avını avlar ve yaşamını devam ettirir. Fakat insan hem kendisini hemde kendisine zararı olmayan masum canlılara zarar verir. Yukarıda örneklerini görüyorsunuz. Bir bina için, para için doğadan vazgeçiyorlar. Fakat bilmiyorlar ki doğa insanlardan vazgeçerse, insanlığın sonu gelecek...

Her şey bizim elimizde. Bu güzelliklerin, bu iyiliklerin elimizden uçup gitmesini istemiyorsak ufacık ta olsa bir şeyler yaparak önüne geçebilirsiniz. Sizden çok büyük bir şey istemiyorum. Siz farkına varırsanız aileniz, aileniz farkına varırsa akrabalarınız farkına varır. Ve bu topluluk giderek büyük bir hale gelir.

Siz de paylaşarak farkındalık yaratabilirsiniz.

Teşekkürler


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...