Fazla kurcalamayın hayatı gelip geçici, fazlada düşünmeyin çıkamazsınız işin içinden.

İmtihan

Sabretmeyi öğreniriz her olayda. Para, pul, mal varlığı, can kaybı derken zaman hızla akıp geçer. Kimi zaman duracakmış gibi gelir. Saniyeler bile geçmez. Neyin imtihanını yaşıyoruz bizler.

Aşkın ...

Aşk ile güzel başlayan bir yolda bir süre sonra depremler olur. Hayatta bozulmaz denilen aşklar bozulur. Baraber yaşadığın her şeyi tek yaşamaya başlarsın hayattan hiç zevk almazsın. Aşkla olan imtihanımız başka bir aşkla karşılaşana kadar devam eder. Çiçeğini arayan kelebek ve kelebeğini bekleyen çiçek gibidir, kadınla erkeğin aşkla imtihanı. Sabır sabır diyerek küsmeyin hayata bekleyin ne olursa olsun.

Karabasan..

Ne alaka karabasan demeyin. İnsanlar bir kere ya da defalarca karabasanla imtihan edilir. Bazıları benim öyle bir şey başıma gelmedi dese de benim bir kere başıma geldi. Huzursuz oluyorsunuz. Uzun bir süre korku filmi izlememeye karar veriyorsunuz. Zor bir süreç bir süre sonra normale dönse de hayat o gece yaşadıklarımız da sanki ölüyormuş gibi hissedip hatta şu yorumu kendi kendime yapmıştım bile.

Demek ölmek böyle bir şeymiş. Eğer karabasanla imtihan edildiyseniz bir gece genelde göğüsünüze bir baskı kurar ve nefessiz kalırsınız. Bunun bilimsel açıklaması da uyku felci olduğu söylenmektedir.

Zenginlik

Zenginlik aslında insanlığın bir denemesidir. Bolluk içinde yaşayan insanlar hayatın sadece bir süsü oldular. İnsanlar onlar gibi olmak istedi ya da onlara bulaşıp karışmak istedi. Zengin olan da fakir olan da bu imtihanın içindeydi.

Kimileri iki gün sonra hayallerine kavuştu, kimilerinin hayal kuranların yerine geçtiği değişken olan bu hayatta bence sevdiklerinizle yapacağınız ufak eğlencelerin kıymetini bilin.

Yaşlılık korkusu

Her insanın ufak ufak büyüdükçe düşünmeye başladığı ve gençliğinin hep kalmasını arzuladığı bir imtihandır. Ancak bir gerçek vardır ne yaparsak yapalım yaşlılığa engel olamayacağız. Bunu herkes yaşayacak. Yaşlanıp çirkinleşmeyi düşünmek. ya da güçsüz kalıp muhtaç kalacağımız bilmek bizi biraz çaresiz bırakacaktır.

O yüzden şimdiler de otobüsler kulaklığı takıp kafanızı cama dayayıp uyuyacağınıza ayakta bekleyen yaşlılara biraz daha dikkatli bakmalısınız. Belki yaşlanınca pişmanlık yaşamazsınız.

Ölüm Korkusu

Ne olursa olsun insanlar korkmaktan çok düşünür ne olacağını. Gerçeğin değişmeyeceği bir konudur ölüm. Siz ölene kadar efendiliğinizi iyiliğinizi hep sunun. Bura da karşılığını bulamazsak belki öbür tarafta buluruz kim bilir. Ölümden kaçış olmadığı şu sözlerle belirtilmiştir.

“Her nerede olursanız, ölüm sizi bulur; yüksekçe yerlerde tahkim edilmiş şatolarda olsanız bile...” (Nisa Suresi, 78)

Karamsarlık, ümitsizlik

Ne zaman karamsar kalsak hep şeytan dürtecek bizleri. İşte o zaman bizim imtihanım başlayacak. Neler yapacağız şeytanı mı dinleyeceğiz yoksa kendimizi mi. Hep bu imtihanla karşılaşacağız her dakika.

Ne zaman ümitsizliğe düşsek kötü şeyler aklımıza gelecek. Paraya ihtiyacımız olduğunda soygun, hırsızlık gibi. Bayanlar bedeni ile para kazanmanın imtihanına düşecekler. Bir şekilde çaresiz kaldığımızda hep olmayacak kötü düşüncelerle yüzleşeceğiz.

Dediğim gibi üç günlük dünya insanları üzüp zevk de alamazsınız. Kötülükle beslenip doyamazsınız da. Siz iyi insan olun vizdanınız rahat olsun ..


1|0
30

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Doğru demişsin iyi olmus eline sagkik

  0|1
  0|0
 • emeğine sağlık

  0|1
  0|0
 • 3 günlük dünya diyolar. Ama 1997den beri dünyadayım 😂
  Şaka bir yanada ölmeden sevap işlemem lazım ya kapalı değilim namaz kılmıyorum sadaka vermiyorum bari olmeden önce iyilik yapsam bisürü Günahım var zaten :(

  0|1
  0|0
  • 97liler çok cadı olur bilirim :D

  • Hepsini Göster
  • Ooo Süpersin o zaman 👍

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...