Kızlar Gelin Alışılagelmiş Her Şeyi Hayatımızdan Çıkaralım!

Merhaba!

Gelin birlikte yıllardır toplumun bizi belirli kalıplara sokarak sıradanlaştırdığı konulara bir göz atalım.

Maskülen giyim (Nam-ı diğer erkek Fatma)

Bu tarzdan çok hoşlanıyor, etekler, kısa elbiseler içinde kendinizi rahat hissedemiyor olabilirsiniz. Korkmayın kesinlikle bunlar sizi lezbiyen yapmaz! Erkekler ne düşünür korkusuyla hareket etmeyi bir kenara bırakın ve kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle giyinin.

Erkekleri görmeye alıştığımız meslekler

Askerlik, polislik, itfaiyecilik, okul servisi şoförlüğü, belediye şoförlüğü ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü meslek. Bunları gayet tabii kadınlarda yapabilir ki yapabiliyorlar da! Evet bu meslekleri kadınlar yapınca aklımıza kol kılları olan maskülen görünüşler geliyor :) Ne yazık ki bu düşünceler de bizi kalıplaşmış düzene sokuyor. Fakat olması gereken; erkeklerin aşçı olması gayet doğal karşılanıyorsa kadınlarında bu meslekleri yapması doğal karşılanmalı. Erkek işi ya da kadın işi diye bir ayrım olmamalıdır

Kısa saç

Hepimiz sık sık ''Kadın dediğin uzun saçlı mı yoksa kısa saçlı mı olur?'' sorusuyla karşılaşıyoruz. Erkeklerin %90'lık kısmı uzun saçtan yana. Bunun içgüdüsel olarak çeşitli nedenleri olabilir. Mesela uzun saç bireyi daha sağlıklı gösterebilir ya da kadını daha feminen yaptığı kanısına varılabilir. Fakat bu durumu o kadar fazla benimsemiş durumdayız ki kısa saçlı kadınlara -kadın erkek fark etmeksizin- ciddi anlamda rahatsız eder bir şekilde bakanlar hatta acımasızca sıfatlar yakıştıranlar var. Belime kadar gelen saçlarımı ilk kez lise 1 de kestirdim. İlk bir hafta benim için o kadar sancılıydı ki, bandanalar eşarplar takıp saçlarımı kapatıyordum ve aynalardan kaçıyordum. Daha sonraki zamanlarda çevremdeki olumlu yorumlarla öz güven kazandım girdiğim her yerde bir çok kişinin beni süzdüğünü fark ettim ve kısacık saçlarıma alışmaya başladım. Bu riskli karar adeta hayatımı değiştirdi. Farklı farklı modeller denedim ve bu kalıptan çıktıkça kendimi mutlu hissettim. Bir daha da saçlarımı uzatamadım. ''Ama kısa saç benim yüz tipime yakışmaz ki!'' Biliyorum okurken çoğunuz böyle söyledi. Emin olun her yüz tipine ait yakışacak bir model vardır. Küt, lob, pink... Yeter ki cesaret edin!

Peki kısa saç size ne gibi ayrıcalıklar katar?

-Bakımı kolaydır. Banyo ve sonrası dakikalarca saçlarınızla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kabarma derdi yoktur.

-Çevrenizden ''Vay be ne cesaretli hatun'' gibi tepkiler almanız muhtemeldir :)

- Değişim herkese iyi gelir.

Bu benim ilk bencemdi beni çok rahatsız eden bir konu hakkında yazmak istedim. Kendinizi kalıplara sokmayın, ilerde keşke bunu yapsaydım diyip pişman olmayın...Mutlu kalın!


3|0
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Herkesin hayatına kimse karışamaz

  0|0
  0|0
 • Beğendim :)

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Süper olmuş emeğine sağlık

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;