Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Merhaba arkadaşlar.

Eğer evinizde istediğiniz değişikliği yapabiliyorsanız sizin için yararlı olabilecek bir bence.

Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evde sadelik önemlidir fakat bu resimde tamamen farklı eviniz kalabalık olsa bile duvar boyalarınız dekorasyonunuzu doğrudan etkiliyor. Aslında renkleriniz ne kadar uyumlu olursa kalabalığın içinde boğulmadan bir o kadar rahatça yaşayabilirsiniz.

Evinizde tablolara kesinlikle yer verin. Ne kadar tablonuz varsa dekorasyonunuz o kadar profesyonel gözükür. Yukarıda da dediüimiz gibi renkler göz önünde bulundurularak tabiki. Eğer evinizde ferah ferah oturmak istiyorsanız krem, paris mavisi, buz mavisi, pastel yeşil gibi tonlar size istediğiniz sonucu verecektir.

Yeşil ve beyazın uyumu ben profesyonelim diye bağırıyor eğer bir ev düzenleyecekseniz renk kartelalarından renklerin uyumunu gözden geçirin evinizde her oda için en az iki ana renk belirleyin. Odalarınızın duvarları için çok sıcak ve keskin renkler seçmemeye çalışın. Örneğin mutfağınızda kırmızıyı tercih ederseniz kendinizi gece buzdolabınızın ışığı gözlerinizi kamaştırırken bulabilirsiniz.

Renklere bu kadar değinmemin nedeni, renkler insan ruhu üzerinde büyük bir etki gösteriyor. Mavi tonları sakinliği temsil eder, sarı endişeyi, kırmızı sizi telaşa sokabilir ve iştahınızı artırır, beyaz saflığı temsil eder vs. Ama siz üst resimdeki gibi mor gibi kapalı renkleri tercih etmek istiyorsanız ya seçtiğiniz renk tonlarında ya da tam zıttı açık tonlu bir renk seçmelisiniz. Gördüğünüz gibi tablolar evin enerjisini ne kadarda değiştiriyor.

Odalarınızı dekore ederken eşyalarınızı nadir bulunan parçalardan seçmelisiniz ikinci elden veya antikacıdan aldığınız bir eşya sağlam olmayabilir fakat bunu boyayarak veya kaplayarak bambaşka bir görünüme sokabilirsiniz ki bu bellona veya istikbalden alacağımız L koltuklardan daha iyi durur. Evinize gelen misafirler bu nadir bulunan parçalara eminim ki bayılacaklardır.

Son olarak bahçenizi, balkonunuzu, terasınızı veya odalarınızı değişik büyük bitkilerle süsleyin bu hem havanızı değiştirecek hemde bu bitkilerle uğraşmak size enerji depolayacaktır ve bunun gibi hoş bir görünüm yakalamış olacaksınız.

Okuduğunuz için teşekkürler yeni evinizde mutlu dekorasyonlar dileğiyle :)


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

 • En çok sondakini beğendim. İnsanın gözü gönlü açılır :)

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Guzel olmus

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

 • ben sade ortamları seviyrm kalabalık ve aşırı renkler yorucu

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;