Adam Dediğin Nasıl Olmalıdır?

Merhaba arkadaşlar bu bencem de adamlığı kendimce anlatacağım umarım iyi güzel beğenilen faydalı bir bence olur eksiklerimiz mutlaka olacaktır onlarda şimdiden affola hadi başlayalım :))

Yalan söylemez

Erkek adam yalan söyleyip yüceleceğine doğruları söyleyip alçaklarda kalır . Yalanlar el bet ortaya çıkar ve akıllı adam bunun farkındadır ve yalanlar yükselmeyi kendini kandırmak olduğunu bilir.

Elaleme bakmaz

Adam olan kendinin helali olmayan kıza veya elalemin karısına bakmaz . Bu dış ülkelerde geniş düşünme çağdaşlık olabilir ama bizde ahlaksızlık olarak bilinir.

Dedikodu yapmaz

Çoğu ortamda kız muhabbeti döner çoğu kötü ifadelerle hitap edilir adam dediğin bunu yapmaz yapana engel olur olamıyorsa çeker gider ama ortak olmaz o konuşmaya . Diğer taraftan bu erkeğin arkasından konuşma içinde geçerli arkasından konuşmak adamlık değildir.

Eşe davranışları

Evlendiği zaman eşine el kaldırmaz ona Allahın emaneti gibi Allahtan ona hediye olduğunun bilincede olarak hareket etmeli sevmeli saymalı adam dediğin böyle olmalı .

Argo kelimeler

Adamlık zor iş sinirde ve streste sıkıntıda insanlara davranışları değişmemeli kötü sözlerde argolu ifadeler konuşulmamalı .

Dokunmaz

Adam olan helali olmayan kıza dokunmaz. Nefsine çıkmak zordur adam olan bunu başarabilir.Adam olamayan dokunmayı marifet sanar. Mesele nefse uymak değil ona uymamak .

Yardım sever

Yardım severdir insanları hayır demeyi pek beceremez çünkü kırılmalarını istemez adamlık böyle bir şeydir sokakta cool cool takılıp insanları umursamamak değildir.

Aşk adamıdır

Sevdimi kolay kolay bırakmaz unutamaz . Sevmeyi de dokunmak zannetmez gözlerine bakmaya utanır eline dokunmaya kıyamaz. Bunu yapan mı adam yoksa dokunmaktan çekinmeyen mi .

Adamlık cinsiyet meselesi değil karakter meselesidir.

Bencemi okuyan herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim hayırlı günler #TesettürlüBirGenc


5|1
25

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Dostum bencelerine rast geldikçe bakacağım destek olmak için.

    Bu bencede ki hatalarına bir bak istersen. Noktalama işaretlerine biraz özen göstermelisin. Mesela cümle sonuna gelince bir boşluk bırakıp sonra nokta koymuşsun. Öyle olmaz. Cümle sonuna nokta konulur ve sonra bir boşluk bırakılır. Virgüllerden sonra da bir boşluk bırakılır. Konu seçimin güzel. Daha da çeşitlendirebilirdin aslında. Ellerine sağlık 😊

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor... ;