Etkileyici Bir Yüze Sahip Olmamanın Avantajları

Merhaba arkadaşlar

Bu bencemde bu durumlarda pozitif düşünmeye yönlendirecek bir kaç özelliklerden bahsedeceğim :)) Umarım faydalı olur. Hadi başlayalım o zaman .

Esaret

Hz.Yusuf'u düşünürsek onun güzelliği ve iffeti onun ömrünün en güzel en genç zamanlarının hapishane de geçmesine sebep olmuştur . Burada şöyle düşünebiliriz çirkinlik insanı ön plandan uzaklaştırır ve özgür bir hayat yaşatır .

Düşünün şimdi o kadar güzel veya yakışıklı olsaydınız acaba o güzelliğin yakışıklılığın altında yatan sorumlululuğu kaldırabilir miydiniz? Şüpheli Hz. Yusuf bunu başarabilmiştir.

Özel hayat

Magazin haberlerini izleyenler bilir o kadar ünlü var ve hangisinin özel hayatı kalmış sorarım size . Evlilik yapıyorsun balayına gitmeden önce tüm Türkiye öğreniyor evlendiklerini. Kafeye gidiyorsun tak orada da haberciler böyle bir hayat mı yaşamak güzel yoksa gözler önünden uzak bir hayat mı?

Baskı

İnsanları geçici olan bir güzellikle etkilemek mi yoksa bir ömür boyu sürecek olan huyun kişiliğin ve güzel ahlakınla mı etkilemek istersin . Çoğu insanın şuanda ki konumu olsun mevkisi olsun güzellikten ve yakışıklılıktandır örnek verirsek mankenler. Ben hiç görmedim zaten çirkin bir kuş veya tek gözü olan bir hamster alıp besleyen nadirdir değil mi .

Taciz ve ötesi

Kimse bu konuda yanıldığmı söyleyemez taciz edilen kızlar olsun erkekler olsun hep etkiliyici yüz veya vücuda sahiplerdir. Dediğim gibi çirkinlik sizi gözler önünden uzaklaştırır ve özgür bir hayat sunar bunu kullanın çirkinim veya yakışıklı değilim diye düşünmeyin.

Gözlerden uzak

Üstteki resim iron man 3 filmine ait . Orada ki adam önceden çirkindi daha doğrusu şu an ki gibi çok yakışıklı sayılmazdı ve baş rolda ki Tony stark' ın şakasına meze olmuştu orada ki adamın sözünü paylaşmak istiyorum .

Çatıdaydım gece karanlığında insanlara baktım kimse orada olduğumun farkında değildi ne yaptığımı ne yapabileceğimi bilmiyorlardı .

Benden bu kadar arkadaşlar umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır :)

Hayat kısa pozitif düşünün mutlu yaşayın :))

Bencemi okuyan herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim hayırlı günler #TesettürlüBirGenc


7|3
33

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...