Feminizm Desteklenmeli mi? Yoksa Köstek mi Olmalı?

İlk olarak Feminizm'im tanımını göstermek istiyorum. Bir çok birey Feminizm'i "Erkek düşmanlığı" veya "Lezbiyenlik" olarak gördüğü için.

Tanımda da "Eşitlik" kelimesinin altını çizdim. Aslında medyada veya Femen grubunda gördüğümüz feministlik hakiki feminizm değildir uydurmadır. İnanılan görüş gösterişle hele ki olumsuz tepki toplayacak protestolarla desteklenmez.

Feminizm kökeninde kadınların da her insan ile eşdeğer olduğunu ve erkeklerle aynı hakka sahip olmamız gerektiğini ortaya koyar.

Cinsiyet ayrımcılığını yok eder. Kadınlarlar erkeklerin farklı fiziksel özellilerle sahip olmaları birini birinden üstün yapamaz. Mesela kadınlar insan ırkının neslini devam ettirebilir doğum yaparak. Erkekler de fiziksel güç ile koruma yeteneğine sahiptir. Her ikisi de aynı haklara sahip olmalıdır zaten tabiatımız gereği bir birbirimize hem duygusal hem fiziksel olarak bağımlıyız.

Kadınların kağıt üstünde erkeklerle eşit görülmesi bazı insanların artık Feminizm'in gereksiz bir öge sanmalarına vesile olmuştur.

Oysa ki gerçek hayatta bu bambaşkadır. Erkekler kadın meslektaşından daha çok maaş alır. Yüz yüze iş toplantılarında erkeklere daha çok saygı gösterilir. En içler acısı ise kadınlar toplum içerisinde onaylanması ve "namusunu " koruyabilmesi namına bir erkeğr mecbur bırakılır. Zaten toplumumuzda erkek çocuğu doğuramayan kadın kıymetsizdir. Şunu da eklemek isterim ki spermden gelen kromozom bebeğin vinsiyetini belirler (XY-XX) . Zaten anneden hep XX gelir.

Önceden de söylediğim gibi erkek düşmanlığı olmadığı gibi erkekler de pekala feminist olabilir. Daha da aptalca yanılgı ise evlenince feministlik yok olduğunun sanılmasıdır.

Hele ki kadınların objeleştirilmesi apayrı bir sorundur.

Kadınların da anti erkekler gibi iç dünyası ve fikirleri vardır. Medyada dayatıldığı gibi erkeklerin cinsel ihtiyaçlarını tatmin etmek için yaratılmadık. Bu yüzden VS meleğini karşımıza getirip "bi bunun kadar olamadınız be kezbanlar" demek saçmalığın daniskasıdır. Herkes farkındadır ki erkekler de yunan tanrısı değildir ve bu problem de olmamalıdır. Çünkü biz gerçek ve kanlı canlı insanlarız. Kusurlarımız olmadığı zaman sahte oluruz.

Kadınları desteklemek ve hayallerine ulaşmalarına destek olunması için barışçıl Feminizm gereklidir. Hem erkek hem kadın feminist olmanız dileğiyle hoşçakalın.

#müzeyyen


18|1
3728

En İyi Kız Görüşü

 • Aklı düzgün çalışan her birey feminizmi destekler

  1|0
  0|1

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 28

 • kadınların toplumsal, ekonomik, siyasi de dahil olmak üzere bütün koşullarda adaletli eşitlik çerçevesinde erkeklerle eşit bir şekilde birarada yaşaması gerektiğini savunuyorum.

  barışçıl feminizmi destekliyorum, kendim feminist değilim. hiçbir -ist değilim, o açıdan. empati yeteneği olmayan kimselerden kadının realitesini anlamayı beklememek lazım.

  sözünü ettiğin adaletsizlikler hala hüküm sürüyor bazı yerlerde, giyim kuşam sınırlandırılmasından yapılan muameleye ve suçlamalara, sosyal hayattaki küçük detaylara kadar hala devam ediyor bu eşitsizlik. bazı yerlerde kısmen, bazılarında daha çok olmak üzere.

  bu güzel bilgilendirici yazı için teşekkürler.

  1|0
  0|0
 • "Barışçıl Feminizm" çok güzel bir tabir. Genel olarak da konuyu net bir şekilde ifade etmişsiniz. Elinize sağlık :)

  2|0
  0|0
 • Öncelikle emegine sağlık. Fakat feminizm politikasınin erkekleri assalamaktan baska birsey olduguna inanmiyorum. Yil 2016 hala daha bayanlara haksızlık yapildigini mi dusunuyorsunuz. Kusura bakmasın bayanlar ama samimi bulmuyorum. Kadınların toplumdaki yeri sizde bizde biliyoruz ki erkeklerden daha önde. İşlere bayanlarin basvurularinin daha cok tercih edildiği bayanlara heryerde ayricalik gosterildigi onlara karsi saygili edepli düzgün sekilde hitap edildigi hatta fazlasiyla simartildigini hepimiz biliyoruz. Hatta ben kendimden biliyorum kadinlar kutsaldır kadinlar bas tacimdir her konuda fazlasiyla cömertim tanimadigim bir bayan bile olsa onu rahatsiz edicek bir durum oldugunda aninda yardimci olurum. Fakat bayanlarsa toplumda gercekten erkekleri azılı bir yaratık olarak gormesine ragmen bu kadar adam yinede bikmadan usanmadan bayanlara her konuda yardimci oluyoruz ve buna ragmen hep hakaret isitenler bizler oluyoruz. Kadınlar Şu an tir şoförlüğü bile yapiyor taksicilik yapanları saymiyorum bile. Hic bir sekilde feminizm sacmaligini kabul etmiyorum ve gordugum bütün feministler erkeklere hakaret edip farkli bir muameleye tabi tutuyorlar. Ben adam olmayan erkeklerin olmadigini söylemiyorum ama eger erkegin tecavüzcüsü varsa ayni sekilde cok afedersin ruhu fahiselesmis bayanlarin adam gibi adamlarin hayatlarina girip onlari uzmeside hafife alinamaz. Yani bu kisilik meselesi cinsiyet değil. Tekrar söylüyorum kadinlar bizim baş tacimizdir ama bizler gercekten bunu haketmiyoruz. Otobüsler dolduğunda ayakta bayan oldugunda ayni sekilde beylerde yakin temasda olmak zorunda oldugunda hernekadar bizler o günün yorgunlugu is gucte olsa vs. Yinede 1 saat 1 buçuk saatlik yolda yer verip ayakta gidiyoruz sırf temasda olup rahatsiz olmasinlar diye ve cok daha boyle örnek verebilirim. Kusura bakmasib bayanlar onlari bu düşüncede samimi bulmuyorum

  0|2
  0|0
  • Sen daha iseolojileri bilmiyorsun kardesim. Erkek dusmanlarina "midandrist" denir. Ben burda o kavramdan bahsetmedim. Ayrica istersen internete bak. Doguda neler oluyor. Ulkemizn dogusunda be kendi ulkenin. Kadinlar katlediliyor. Kocasi hatta kendi oz evladi tarafindan. Evet KADIN KURBANLAR HER ZAMAN ERKEKLERDEN ONCE VE FAZLA GELIYOR. Hayir bir de azicik arastirsayfin ayni iste calisan erkek ve ladinfan erkegin daha fazla maas aldigini bilirdin. Ha ayrica benim oz annem bile cinsiyet ayrimciligina tabii tutulurken ve ben kendi gozlerimle gorurken senin dedigin "bayanlar hep once tutuluyor" SACMALIGINA nasil inaniyim? Ben ayrica erkekler ve kadinlarin esit tutuldugundan bahsettim feminizme gore. Yok otobuste yer vermek yok erkeklere hakaret etmek falan senin cevrendeki kadinlarin terbiyesizligi. Feminizm " her alanda esitlik" diyor. Hicbir kadina yer falan vermemelisin cunku ikiniz de ayni konumdasiniz. Olguya adam gibi anlayip gelseydin eminim daha mantikli seyler yazardin.

  • Hepsini Göster
  • tüik e sahte demedim. Sadece orda yazanların ve gösterdiğin kaynakların konumuzla bir ilgisi olmadığını söyledim. Kadınlar az para kazandıysa bu benim suçum değil ya da başkasının değil. Bana aynı yerde aynı mevkide çalışıp bir erkeğin bir bayandan fazla kazandığını göster herşeye eyvallah diyim. O şekil düşünücek olursak dünyada p*rno sektöründe kadınlar herkezden çok kazanıyor ozman eşit değiliz? teşekkürler iyi günler.

  • Zaten esit degiliz karded bu yazinin amaci bizim esit olmamizi saglam. Feminizmin amaci da esit olmayi daglamak. Erkekleri kotulemiyorum. Ha bence porn_o sektorunde de kadin ve erkek ayni parayi almali. Senin soyledigin de zaten feminizmi karsiliyor. Her neyse iyi gunler.

 • yobazlar var oldugu sürece esitlik sözde kaliyo , yobazlar varsa bizde burdayiz her daim yaninizdayiz...

  3|0
  0|1
 • Harika olmuş eline sağlık. Feminizmi destekliyorum. Feminizm erkek düşmanlığı değil, kadın haklarının korunmasıdır. Türkiyede kadına verilen değer ortada, bu yüzden "Feminizm" diyorum..!

  1|0
  0|0
 • Toplum yaşamında kadının statüsü her zaman yüksek olmamıştır. Kadının günümüzdeki durumuna gelmesi uzun bir gelişimin sonucunda gerçekleşmiştir. Sanayileşmeden önce kadın toplum yaşamında görev almamış, toplumsal ve siyasi hakları olmamış, birçok mesleğe alınmamıştır. Aile biçiminin değişmesi, sanayinin gelişmesi, demokrasi yönetiminde yaygınlaşması kadının erkek eşit haklar elde etmesine yol açtı.
  Feminizm, kadın erkek eşitliğini savunan görüştür. Bu görüşün ortaya çıkışı, kapitalizmin gelişmesine paralel olarak ve özellikle 18. yüzyıl sonlarına doğru Fransız Devrimi ile birlikte söz konusu oldu. Feminizm, gelişen kapitalizmin iş gücüne gereksinim duyduğu kadının, üretimde yer almaya başlamasıyla birlikte toplum içinde eşitsizliğe kitlesel olarak baş kaldırmasıyla başladı. Bu düşünce akımının da kadınların toplumsal haklarını elde etmelerine katkısı oldu.
  Kadınlar erkek arasındaki eşitsizliği eski Türk toplumlarında görmüyoruz. Eski Türklerde kadın ve erkek, tüm toplumsal işlerinde bir aradaydı. Hatuna ait simgeler, hakana ait olanlardan daha yüksekti. Türk hakanı, Çin imparatoruna mektup yazdığı zaman:"Gökle yerin tahta geçirdiği, güneşle ayrı koruduğu Türk Hakanı der ki..."diye söze başlardı. Gök ve güneş, hatunun; yer ve ay ise hakanın simgesiydi. Hatun; savaşta, siyasal meclislerde, avda mutlaka eşiyle birlikte olurdu. Kız çocuk tercih edilir ve kız çocuk sahibi olmak için Oğuz beylerinin duası istenirdi. Türk toplumda kadın, eş seçiminde etkin rol alırdı. Yaşı ilerdikçe de aile içindeki saygınlığı ve etkisi artardı. İslamiyetin kabulüyle kadın toplumsal yapı içindeki rollerinde değişmeler oldu. Yaşama hakkı ve miras hakkı gibi insan hakları konularında iyileştirme sağlanarak kadının toplumsal saygınlığı arttırıldı.

  1|0
  0|0
 • Nötr diyelim bu konuda emeğinize sağlık

  1|0
  0|0
 • neden erkek ve kadın eşit olsun ki? eşit de değiller zaten. erkeğin görevleri sorumlulukları var. kadının var aynı şekilde. kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapabiliriz ama feminizim çok ileri bişey.
  eşitlik üzerinden bişeyler söylemek çok yanlış.
  bir eldeki parmaklar bile eşit değil
  bilenle bilmeyen eşit olmaz
  yapanla yapmayan eşit olmaz.
  kadın erkek eşitliği de olmaz. kimse kimseden üstün değildir. kadınlar bizim baş tacımızdır. Cennet onların ayakları altında. Ama feminizm çok daha başka bişey... kadınlara saygım sonsuz ve kadınlara pozitif ayrımclık yapabilirim ama feminizm hayır

  0|2
  0|0
  • Pozitif ayrimciligi desteklemiyorum. Kadinlari oldugundan farkli gostermek iyi dahi olsa "objelestirmeye" girecegini dusunuyorum. Esitlik de tek mantikli gorus kaliyor bu durumda. Iyi gunler.

  • pozirif ayrımcılık derken mesela masa başı işlerinde öncelik kadınlarda. eşitliği desteklemiyorum. iyi günler.

 • Kadın erkek eşitliğine varım ama feminizmi anlamayarak kadını erkekten üstün tutmaya çalışanlara karşıyım. Feminizmi erkeklerden ziyade kadınlar yanlış anlıyorlar ve resmen kadının üstünlüğünü savunuyorlar.

  2|0
  0|0
 • Feminizm saçmalıktır :D

  0|2
  5|0
 • Bizim ülkemizde feminizm erkek düşmanlığıdır. Yurtdışın da durum değişik, elbet doğru. Ama ülkemizde herşeyin b*ku çıkarıldığı gibi bunun da çıkarılıyor. Feminist geçinenlerde erkekden kendini üstün görmeler, erkekten daha erkek davranmalar falan. Üniversitede grupları var. Bu grupta olan bir kız bir arkadaşımdan ders notları istemişti ve bu da vermemiş. Ertesi gün kampüste bu grup toplanıp bu arkadaşımı resmen dövdüler, üzerlerine saldırdılar. Biriside videoya çekip facebook ve twitter sayfalarında paylaşacağını söylüyordu. Neden? sırf not vermedi diye. Dövenler mesaj yolu ile taciz ettiğini sanıp dövdüler. Daha neler neler... Allah muhafaza. Yanlarından besmele ile geçiyoruz. Bunların eline düşmektense sağcı ve solcu gruplardan dayak yeriz daha iyi.

  Not: Abartma değil, büyük şehirlerde üniversiteye giden veya gitmiş birçok kişi bana hak verecektir.

  0|1
  0|0
 • Kadın ve erkeği bir tutmak bana göre imkansızdır. Kadın kadın, erkekte erkek sonucta. Her birinin ayrı görevleri ve yeri var. Kadınalr her ne kadar kğıt üstünde eşit sayılsa da reelde eşit olamaz. Feminizim bence dozu kaçmış bir düşünce biçimi. Kadınların nesneleşmesinin sebebi kafıblarin kendilerini erkeklerle eşit gorup açilip saçilmasidir.

  0|2
  2|1
  • @MiniDelusion Senin görüşünden değilim diye mi?
   Tam olgunlaşamamış ergenler gibi yorum yapmışsın.

  • Hepsini Göster
  • Kadınlar düşünce yapısı olarak çok saflar. Erkeklerin bir kadına bakarken ne hissetiklerini bilse bir çok kadın daha seviyeli giyinir. Ama bu durum bir çok erkeğin işine geliyor tabi. Bu yüzden ya seslerini çıkarmiyolar ya da aksine destekleiyorlar. Ben bir erkek olarak ilerde eşime kimsenin bakmasını istemem. Çünkü bir erkek olarak bir kadına baktığımda neler hissettiğimi biliyorum. Şimdi bir kaç kişi çıkıp sapık olan sensin deyip belki bana saldıracak biliyorum ama unrumda değil. Zaten sokakataki erkeklerin 12 li yaşlardaki kızlara bile öküzün trene baktığı gibi kilitlenir biçimde bakmaları insanın sinirini fazlasıyla bozuyor. Bu yüzden asıl ihtiyacimiz olan feminizm değil, cinselliğin daha az ön plana çıktığı bir hayata ihtiyacımız var. Ruh sağlığı bozuk tezavüze egilimli sapıkların azdırıldığı bir devirde yaşıyoruz. Heryerde kadın obje olarak kullanılıyor. Soyunarak eylem yapmaya çalışan feministlerden hiç bahsetmeye gerek yok zaten.

  • Kardesim ben musluman falan degilim. Al islaminla mutlu yasa. Bir de uckuruna sahip cik milletin anasina bacisina karisina o bahsettigin "hislerle" bakma. Millet sen istiyorsun diye ne kendini ne de giydiklerimi kisitlamak zorunda. Yok aptal akim yok kadinlar cok saf. Lan kadinlar duygusallar ama eminim hepsi senin zihniyetinden daha ustun durumda.

 • çok güzel olmuş :D devamını bekliyoruz :D

  1|0
  0|0
 • katılmadığım izm lerden biri

  0|1
  2|0
  • Esit olmasi rahatsiz etmistir.

  • Hepsini Göster
  • Saygısız ve tartışma kültüründen uzak bırısın umarım bu gün bu değerlerı kazanırsın

  • Tartissaydin saygili olurdum. Asagilamaktan farkli bir sey yaptigini dusunmuyorum. Hadi iyi gunler

 • doğru yani

  2|0
  0|0
 • Kesinlikle desteklenmeli. Destekliyorum da.

  2|0
  0|1
 • Dinime karşı olan her şey yanlıştır.

  0|2
  4|1
 • Kadınların hepsi desteklese bile erkekler izin vermediği sürece hiçbirşey değişmez :D desteklemiyorumda aslada desteklemiycemde. Çünki zaten yeteri kadar değer veriyoruz dahada fazlasını nah alırsınız :D iyi günler

  0|0
  0|0
 • çarpık bir düşünce akımı

  0|1
  1|0
 • Yalniz tdk dan kadinin tanimina kiyamet kopartip feminizm tanimina kaynak gostermekte ilgincmis.

  0|0
  0|0
  • Valla nerden baksam yanlis olacak. Vikipediden baksam bu sefer "onu her onune gelen yazar ya" derdiniz. Zaten 'esitlik' onemliydi. Burda da buldum

  • Hepsini Göster
  • You should f*ck yourself with that sticky shit you call your "dick" man. Cuz I have a brilliant brain that actually workks flawless unlike yours.

  • Kadın ne yapsın. Vikipediden yazsa orası gavur. Herhangi bir siteden yazsa orası yanlış. Nerden yazarsa yazsın. Şahsın kadın düşmanı olduğu için hep bir bahanen olacaktır..

   Kadın erkek eşittir feminizm bu işte. Fazla detaya girme bunu idrak et

 • Erkekler Devam
  8

Kızlar Ne Diyor 36

 • tanımı itibariyle amacında uygulanırsa feminizm iyi tabiki. ama bizim millet bunu nasıl beceriyorsa insanlara lezbiyenlik erkek düşmanlığı olarak algılattı.

  kadın erkek doğası gereği eşit olamaz ama denk olabilir. erkek doğum yapamazken kadında onun girdiği ağır yüklerin altına giremez. kadın yapı itibariyle daha duygusalken erkek çoğu zaman duygularını bir kenara bırakır. kadınlar narindir erkekler kaba. düşünüş tarzları bile farklıdır. kakın kadını erkek erkeği anlayabilir. ama kadın erkeği erkek kadını anlayamıyor. bu yüzden biyolojisinin hormonlarının vücut işleyişlerinin farklı olması nedeniyle eşit olamazlar.

  örneğin eşit saysak işyerinde çalışan kadın erkeğe eşit haklar vermek lazım. örneğin doğum yapan kadına doğum izni verirken ya erkeğede aynı sürelerde vereceksin ya da kadınada vermeyeceksin. bu eşitlik oluyor ama aslında farklar gözetilmediği için olmuyor. aynı şekilde erkeğede süt izni verilmesi mantıksız olacaktır. bu yüzden eşitlik değil denklik olması gerekir...

  1|0
  0|0
 • Aslında çok güzel bir kavram ama toplumda yanlış aksettiriliyor bizde araştırma gayreti göstermeden feminist diyebiliyoruz körü körüne kişilere oysa eşitlik yanlısı bunlar hayat müşerektir diyenler sen de güzel ifade etmişsin ellerine sağlık :)

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş.

  1|0
  0|0
 • Benim düşüncem feminizmin içinde erkek düşmanı olanlarında olduğunu düşünüyorum. Sebebi bizim sınıfımıza yeni bir öğretmen gelmişti kendini tanıtırken ben erkek düşmanıyım yani feministim demişti. Eşinden de ayrı olduğunu söylemişti. Bir de kadın haklarının olması bana saçma geliyor zaten insan hakları var.

  2|0
  0|0
  • O senin ogretmeninin malligi. Zaten erkek dusmani feminist degil. Erkek dusmanina "misandrist" denir. Istiyorsan arastir.
   Evli feministler de vardir.
   Insan haklari etkili olmadigi icin kadin haklari diye bir sey var kardes. Ben demiyorum onu. Hani oy vermek falan.

  • Hepsini Göster
  • Bilginiz için teşekkür ederim.

  • Rica ederim iyi geceler.

 • Feminist değilim. Feministligin ortaya çıkmasının sebebi kadına verilmeyen değer. Ne zaman ki bu değer olayı sorunu çözülür o zaman böyle bir tanıma da gerek kalmayacak.
  Kadına verilen değerin artması dileğiyle..

  2|0
  0|0
  • kesinlikle katılıyorum. sizi çok feci tebrik ediyorum bayan. :D Kadınlar için ayrıyeten bişeylerin olması bile beni rahatsız ediyo açıkçası. O ne öyle ezik piskolojisi gibi

  • Hepsini Göster
  • Evet keşke bunlara gerek kalacak şeyler yaşanmasa. Kastettiğim şey buydu.

 • Ülkemizde kadınlara çok değer verildiğini düşünmüyorum. Bu sebeple de feminizm desteklenmeli. Amacından şaşmaması da sağlanmalı elbette..

  1|0
  0|0
 • Desteklenmeli sonuna kadar

  1|0
  0|0
 • Güzel açıklamışsın ama bu ülkedeki insanlar feminizmi her zaman radical feminism veya white feminismden ibaret görecek gibi geliyor bana.

  1|1
  0|0
 • Çok sıkı bir feminist olarak yazıyorum.
  Gerçi eski bir feminist olarak. (ALLAH belamı versinki bak yalan diil :D )

  Feminizm feminizm diye diye kadınları şempaze ettiler.
  Oysaki gerçek feminizm çok başka bişey.
  Her kadın feministtir, ama bunun ne demek olduğunu anlayıp yürürlüğe sokanlar için diyorum bunu.
  Ve ayrıca özgürlük ve üstünlük, okumaklada giyinmeklede, daha fazla seks hakkıylada elde edilmez.

  CIKKSS

  Gerçek feminizmi destekliyorum.

  1|0
  0|0
  • Ve ayrıca bir çok kadın kendisine yapılan pozitif ve ya negatif ayrımcılığı hep cinsiyetine çekme eğilimine girmiş durumda.
   Örnekle ;
   İş yeri kapatılmak istenen kadın, vücudunu siper ederek bütün kadınlardan yardım istiyor.
   O iş eri sahibi kadın olduğu için değil, kapatılması gerektiği için kapatılıyordu.
   Cinsiyetinizden mi memnun değilsinizde bu kadar alıngansınız acaba? Yoksa duygu sömürüsü filan mı yapıyorsunuz :D?

 • Bir feminist olarak alkışlıyorum bencenizi 👏👏 Tebrik ederim süper olmuş. İşte anlatmak istediğimiz tam olarak bu ✌

  1|0
  0|0
 • The men should know that feminizm is good for all of us. Cok guzel olmus umarim herkes farkina varabilir feminizmin tanimini ve ne icin desteklendigini

  1|0
  0|0
 • sonuna kadar destekliyorum. lezbiyen degilim. erkek dusmani degilim. kadin erkege her konuda esittir.

  1|0
  0|0
 • Feminizm ölçülü şekilde desteklenmeli feminist olayım derken feminazi olunmamalı :)

  2|0
  0|0
 • Sonuna kadar Feminizm. Birileri artık kadınları artık ezmemeli, aşagılamamalı, sevip saymalı!

  2|0
  0|0
 • ataerkil toplumun yıkıcılığını, anaerkil düşüncenin yapıcılığı kurtarir düsüncesindeyim. feminist kalın:)

  1|0
  0|1
 • Lezbiyenlik olarak da mı gören varmış ahaha

  1|0
  0|0
 • Benim kısa etek giymem istenmeyip, bana öküzün trene baktığı gibi bakan erkekler teşvik edildikçe feminizme ihtiyaç duyacağım, bütün aklı başında kadınlar da duyacak.

  1|0
  0|1
 • Feministim

  1|0
  0|0
 • Neden erkeğe ya da kadına değer vermek zorundayız? Toplumun sorununu değil toplumun sorunu insana değer vermemesi. Eger doğru olana yani insana değer verirsek ikiside esitlenmis olacak. Zaten doğanın kanununu bunu söylemiyor mu? İki türde 9 aylık ve iki türde en az 2 sene emiyor. Biri diğerinden üstün değildir sadece birbirlerinden farklı yaratılmıştır. erkeğe güç kadına güzellik verilmiştir. Ne erkek gücüyle kadını ezmeli nede kadın görselliği ile havalara çıkmalı. Sorun esas kaynağıni kaciriyoruz. Teşekkür ederim

  0|0
  0|0
  • Zaten. Cinsiyet esitligi demek. Deger vermekten bahdetmiyor. Deger ile ilgili hicbir sey yok. Lutfen okuyun. Ben tesekkur ederim. Ayrica insana deger vesrmeli tabii insanlar. Senin dedigin zaten feminizmle celismiyor.

 • Eline saglik.

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  16
Yükleniyor...