Anneme Dava Açacağım

Ben bir 10 kasım sabahı dünyaya gözlerimi açtım. O günün önemini hepimiz biliriz, evet şanslı doğmuşum. Ama şanslı olduğum kadar şanssız da doğmuşum. Daha doğmadan, kader bana kötü bir oyun oynamış.

Annemin karnında 8 aylık bir bebekken, trafik kazası nedeniyle babamı kaybetmişim..

Onu bir kez olsun göremeden, baba kelimesi benim için bir kez olsun anlam bulamadan uçupta gitmiş avuçlarımdan, çok görmüş hayat onu bana..Bir kardeşim dahi olmadan bir annem, bir ben kalakalmışım savaşın ortasında komutansız..

Babam zengin bir aileden geliyor. 8 yaşıma kadar Trabzon'da yaşadım, aslen de Trabzon'luyum bu arada. 8 yaşımda annem evlendi, hoop Ankara'ya.18 yaşıma kadar üvey babam, üvey kardeşim ve annemle yaşadım. Lanet olsun ki..

Annemden ilk 8 yaşında nefret etmiştim.

Şimdi sorarsanız, ne nefret ne de başka bir şey.. Hiç bir şey yok içimde ona karşı.18'ime kadar hiç bir zaman ne üvey babam olan adamdan ne de üvey kardeşimden bir hayır görmedim. Onlarla hayatımın en berbat 10 yılını yaşadım.

Dayak, küfür, hakaret.Ne ararsan..

Ben 8'ime kadar el bebek gül bebek yetiştirilmiştim.Taşındık, düzen bozuldu, hiç kimseyi tanımıyorum, sevdiğim herkesten uzagım, hiç bilmediğim acılarla tanıştım falan filan.Psikoloji desen alt üst oldu..Daha eve geldiğim ilk gün o adama 'baba' demedim diye tekme tokat dayak yemiştim, henüz 8 yaşında bir çocukken.

Halbuki haklıydım, 'baba' kelimesi o kadar uzaktı ki bana.O zamana kadar bir tokat dahi yemeyen ben, bu acının altından nasıl kalkarım derken aynı acıyı her gün tattım, istemeden alıştım, kimseye bir şey de diyemezdim.Tehdit edildim, sustum, susturuldum yıllarca..Annem de bu kötü oyuna ortak oldu, eşinin aşkı uğruna öz evladından vazgeçti.

Entrikalarla dolu bir 10 yıl geçirdim, ne yalan söyleyeyim. Ama bana sorarsan çok iyi oldu çokta güzel oldu. Baya tecrübeli bir çocukluktu benimkisi. Çok değerli hayat tecrübeleri kazandım, acı insanı olgunlaştırıyor. Bu yüzden erkenden olgunlaştım.18 yaşımdan küçük olduğum için annem, üvey babam ve üvey kardeşim mirasımın sefasını çektiler.

Babam sağ olsun villalarla, son model arabalarla hiçbiri bir gün olsun çalışmadan, emek harcamadan yaşadılar. Üvey kardeşimin eşyaları ve sahip oldukları benimkisinden daha lükstü ve bununla beni küçümserdi. Komik değil mi, evet bence de komik.

18'ime kadar bir gün olsun paranın lafını etmedim, pişman da değilim.Çünkü paradan daha önemli şeylerin var olduğunu iyi bilirim. Keşke onlar da bilselerdi. Ama artık kendimi düşünmek zorundayım. Ben asla onlar gibi emek hırsızı olmayacağına, kendi paramı kendim kazanacağıma söz verdim.

Sözümü de tuttum Boğaziçi Üniversitesi - İşletme bölümünü kazandım.

Annemin akıl hastası esi ve onun psikopat oğlu hakkımın ℅80'ini yediler ama yine de yüklü bir birikim üç tane ev, bir araba ve iki arsa var. Artık hakkımı istiyorum. Neden diye sorarsanız kendileri lüks içinde yaşarken benim öz babamın paralarını bana çok görüyorlar. Yurtdisinda lisans yapacagim ama para vermiyorlar. Ayrıca evimin kirasını bile kendim part time calisarak kazaniyorum. Yoruldum artık.

Dava açacağım. Ama nasıl? Hiçbirşey bilmiyorum bu konu hakkında.

Alabilir miyim paramın geri kalanını? Ayrıca sadece maddi değil maneviyat olarakta dava acacagim. Benden yıllarımı, çocukluğumu çaldılar. Gözümden akan her yaşın, üzüldüğüm her anın bedelini onlara fitil fitil odetecegim. Oturdukları eve kadar alacağım, biraz da onlar çalışsınlar.Ayrıca canım oğlu cinsel istismarda bile bulundu, Allah'a cok sukur ki birsey yapamadi, o kadarina cesaret edemedi. Daha önce 15 yaşındayken polise şikayet etmiştim ama tehdit ettikleri için davada birşey diyemedim, üstüne beni suçlu gösterdiler o sıralar psikolojim bozulduğu için haplar kullanıyordum beni yalancı durumuna çıkarttılar, mecburen sustum.Çünkü polis bana inanmadı.

Şu satırları yazarken bile hıçkırıklara boğuluyorum.

Uğradığım her haksızlık, vücuduma uygulanan her şiddet, duyduğum her küfür ve hakaret için manevi dava açacağım. Kararım kesin .Artık iyi biri olmayacağım, iyi insanlar daima kaybediyor. Peki davayı kanunen kazanabilir miyim? Hiç bir bilgim yok bu konuda. Ne olur yardimci olun..Ya batıcam, ya çıkıcam. Benim hayatım için çok önemli bu soru, lütfen..


6|0
2010

En İyi Erkek Görüşü

 • benim için ölüm kalım meselesi dediğin için okumaya başlamıştım , üzüldüm , topram olduğunu okuyunca 2 katı daha üzüldüm.

  baba tarafına niye gitmedin hiç , bizimkiler ne kadar erkeğe daha düşkün olsada seni bu işkencede tek komazlardı.

  adli bilgim yok ama kimse bilgi veremezse google da avukatlar diye arat , avukat ofisleri çıkıyo , numarasını al ona sor daha net bilgi verir.

  geçmiş olsun. dilerim her şey gönlünce olur

  1|0
  0|0
  • Ha doğru birde menfaatçi akrabalarım vardı unutmuşum.. Onların hepsinin işine yaradığı kadar iyiyim. Umurlarında mıyım ki acaba? Onu sor önce.. Tesekkur ederim bu arada.

  • Hepsini Göster
  • Haklısın..:) Kendime daha çocukken bir söz vermiştim asla onlar gibi emek hırsızı olmayacağıma, kendi paramı kendim kazanacağıma. Sözümü tutmakiçin çok çalışmam gerekti, öyle de yaptım. Sonunda kazanan ben oldum. İnşaallah bunda da ben kazanırım. Çünkü kaybetmekten gerçekten yoruldum..

  • kaybetmek zorunda değilsin , bu hedefini kaybetsen bile hayatın devam ediyo , seçimler senin elinde olucak. sen zaten kaybedeceğin en büyük şeyi 8 yaşında kaybetmişin :'( artık hayat senin hayatın artık dünya senin dünyan. benim sana aşılamak istediğim bu davandan sonrası , yani amacına ulaşamasan bile yıkılma , zaten üzülmen gereken kadar çok üzüldün bu yaşına kadar. Rabbim bakarsın karşına hayırlı insanları çıkartır. sadece güçlü ol , unutma bu dünya ya bir daha gelmicez :D o yüzden tadını çıkar

En İyi Kız Görüşü

 • Bu azminle herşey yapabilirsin İnan bana bnde çok acılar çektim çekmeye devam ediyorum bnmde üvy babam var üvy annem 15 yaşımdaykn tanımadığım bir adamla evlendirdi bni 8 yıl çktim 2 Çocuğum oldu ama katlanılack gibi değildi ayrıldım işe başladım bütün paramı annemin yanında kaldığım için onlara harcadım laf olur diye eve çıkmama İzin vermediler 1yıl onların sözlü pskolojik baskısını çektim eski eşim çocuklarımı göstermedi gittim icra davası açtım şu an yanımdalar Rabbime şükür yılmadım yılmicm Rabbim sağlık verdikçe huzuru kndim yaratıcm temuz ayının sonunda görüş günüm doluyor borçlarımı ödeyip eve çıkıcm artık kndi hayatıma bakıcm ardıma dönüp bakmadan sende yapabilirsin inanıyorum buna

  1|0
  0|0
  • İnşaallah yeni hayatın hep iltifatlarla, başarılarla dolu olur.. Senin için dua edeceğim. İnan bana hiç kimseden hayır yok. Nasılsa tek bir can tek bir ölüm.. Gözünün önüne bak, yılma.

  • Aynen bitanem aynen sende öyle kendin için yaşa arkana bile bakma

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 9

 • Hakkınızı aramanız gerekir. Manevi olarak da yıpranmışsınız. Allah yardımcınız olsun

  1|0
  0|0
 • Durumu alanında iyi bir avukat ile konuşmalısın.
  Artık yetişkin bir bireysin. ben olsam bunu yapardım kesinlikle

  1|0
  0|0
 • hepsini okudum seninde çok acı bir geçmişin var oranın kanunları Nasıl bilmiyorum ama vasiyet yoksa annene geçer annen öldükten sonra sana geçer bir avukata danış birde senin yerinde olsam kendimi onların seviyesine düşürmem annen olucak kişi seni düşünmüyor para da onun olsun çekilip yeni hayat kur derim çok zor bir adım ama bunu başara bilirsen senden mutlusu olmaz

  1|0
  0|0
  • Zaten öyle yaptım. Ama söz konusu eğitimimse hiçbirşey önemli değil. Hiçbiriyle görüşmüyorum yıllardır ama yediremediğim haksızlıklar var, yaşanılanlar aklıma geldikçe boğulacak gibi oluyorum. Artık onlar üzülsün, umrumda bile değiller. Babam zaten yok varsın birde annem olmasın, kaybedecek hiç birşeyim yok. Şaka gibi resmen. Kendileri bir gün olsun çalışmadılar hizmetçilerle, şöförlerle yaşadılar ve hala yaşıyorlar. Ben neden çalışayım ki? O sahtekar ruh hastası annemle evlenmeden önce beş parasızdı. Şimdi para adam etmiş. Katlanamıyorum, sen olsan katlanabilir misin? Ya bu davayı açacağım ya da bana bir hafıza kaybı gerek.. Bu kadar basit.

  • Hepsini Göster
  • @aidaashley İnan bana herkes bir yere kadar. Hepsi sözde akrabalar. Sahip çıksalar bile ne olacak ki bu saatten sonra? Çocukken sahip çıksalardı. Artık kaç yaşıma gelmişim, İstanbul'da yalnız yaşamayı, üniversite bitirmeyi başarmışım. Ben hayatım boyunca tek başımaydım, hiçbiri sormadı 'bu halin ne' diye.. Bundan sonrasında yalnız halledebilirim. Benim yalnızlığım ömür boyu. Teşekkür ederim bu arada güzel dileklerin için ❤

  • Dava açacağım zaten kararım kesin. Yaşattığını yaşamadan hiç kimse ölmeyecek.. Kimse..

 • İstanbul da yaşıyorsun katip arkadaşlarım var onların avukat çevreleri baya bir geniş onunla tanıştırabilir kesinlikle yardımcı olacaklardır. Şu an paran var mı bilmiyorum ama ufak tefek bir peşinatla dava sonrası ödeme için falan konusturabilirim elimden de maleesef daha fazlası gelmez heralde.

  0|0
  0|0
 • analarını bile ağlatırsın çok sağlam bir avkat bul eğer haklı ise hakkını alırsın 50sene geçsede hak kaybolmaz senin mirasını kimse alamaz çalamaz gayri menkulleri satsalar bile tapu iptal davası ile hak sahibine geri iade edilir hakkındanvazgeçme amcaların falan yok mu babanın akrabaları lazsınız kızım bir ikitaane adam ilgilensin olmadımı sedat pekeri bul o davasızda halleder işini en iyi si bu yöntem dinsizin hakkından imansız gelir

  1|0
  0|0
 • Benzer durumlari kendimde yasadik dayak olmasada psikolojik yonden babam beni bitirdi kadin duskunuydu oda bende davalarla ugrastim 8 tane ayri ayri kadindan aile bagi olmadigi halde donlarina kadar aldim soke soke.

  Avukata danismani oneririm ve gecmis gunlerdeki izler icinde dava acabilirsin sahit rapor yoluyla.

  0|0
  0|0
 • Sonuna kadar okudum yazının. Ne desem hafif kalır yaşadıklarının arkasından. Ama gerçekten olgunlaştığına inanıyorum. Evet mutlaka bir avukata danışman gerekiyor. Sakın buradan yok şunı yap yok bunu yap diyenleri dinleme. Güzel bir avukatın yananı git. Babandan sana kalanları anlat, yaşadıklarını anlat ve bu haklarının artık tarafına geçirilmesi için neler yapabileceğini öğren. Hukuki yoldan hepsi çok çabuk olacaktır.

  0|0
  0|0
 • Bu nasıl hayat yav😐 8 yaşında bir kıza vurmak nedir.

  Allah yardımcın olsun.

  0|0
  0|0
 • Git bir avukata aç davayı nolcaksa olsun.

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 19

 • Senin hayatında benim hayatımdan farksızmış. Çok benzettim seni kendimle. Bende senden bir gün sonra doğmuşum 1991yılında... Aynı şeyleri ben öz annem ve öz kardeşimden çekiyorum... Babama gelecek olursak yaşıyor ama yaşaması bir şeye yaramıyor. Benimde babam yok sayılır. Soranlara öldü diyorum... Benim ailemden dolayı okul hayatımda olamadı ne yazık ki. Ne aileden, ne de aşktan yüzüm gülmedi. Ama dediğin gibi bunlar insanı daha da olgunlaştırıyor ve hırslandırıyor. Ben hayatımın kitabını yazmayı düşünüyorum. Benim gibi olanlar kendini yanlız hissetmesin, hayata küsmesinler diye. Yanlız değilsin gizli üye!

  1|0
  0|0
  • Biliyor musun.. Şanslısın, en azından bir ailenin var. Benim yok.. Yalnız kalınca kendime en çok sorduğum soru şu; 'Herkesin ailesi var. Benim neden yok? Benim ailem neden dağıldı? Ben nerede yanlış yaptım?' Yine de bazı insanlardan daha üstünsün bunu bil. Ama seni çok iyi anlıyorum.. Belki böyle aile mi olur? Diyorsun kendi kendine. E benim annem yaşıyor da ne oluyor.. Anne demek bile zor geliyor.. Diyorum bazen keşke babam yerine o ölseydi. Bunu bir evladın annesine demesi ne kadar üzücü dimi. Ben yine de iyi tarafından bakmaya çalışıyorum, inanılmaz değerli tecrübeler kazandım. Sende öyle yap.. Sende yalnız değilsin.. Kitabın basılırsa ilk ben alırım haberin olsun:) Hayatın hep iltifatlarla, mutluluklarla olsun..

 • yazını sonuna kadar okudum öncelikle annene yazıklar olsun ayrıca e devlet üzerinden bir bak miras kimin üstüne pek anlamıyorum ama bu konulardan ünide hukuk okuyan bir arkadaşın var sa ona danış zaten bir avukat tutman gerekecek 2 veya 3 celse sürer tahminimce
  birde mümkünse bana dönermisin soracaklarım var

  1|0
  0|0
  • Teşekkür ederim. Tabi buyur?

 • Lütfen kendini ezdirme hakkini al sana biraktigi miraslari geri al en güclü avukati bul öyle olmasina ragmen sakin basini asagini egdirmene izin verme sen güclüsün baban her zaman seninle oldugunu bilmelisin biz göremesekte ölenler bizleri görüyor, Allah yardimcisi olsun o Anne bile lafi gecilmez sen üzülme ve mücadele ettigin anda sakin pes etme 👍👍

  1|0
  0|0
 • üzüldüm
  Allah yardımcın olsun

  1|0
  0|0
 • Senin annene yazıklar olsun nasıl bir vicdandir bu kesinlikle dava aç kesin kazanırsın kimseye güvenme keşke arkadaşım olsanda ben ve ailem sana yardımcı olurduk babamın avukat bir arkadaşından da destek alırdık zaten o miras senin ve annenin kendi payına düşeni alırsın canimm benimm lütfen üzülme

  1|0
  0|0
 • Allah yardımcın olsun

  1|0
  0|0
 • Vay be. Yazını sonuna kadar okudum. Helal olsun be. Yeminle helal olsun sana. Kendini hiç ezdirme ve hep dik ol.

  1|0
  0|0
 • Kesinlikle hakkını al! Ezdirme kendini helal olsun sana be Aferin çok güçlüsün sen, çok!

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim 🙏

 • zorlu bir hikaye ama bazen keşke benim de babam olmasa diyorum belki eksik olurdu da daha huzurlu olurduk üvey zor ama inan bana baba lık ğvey ya da özlükle ilgili değil şans meselesi Allah yardımcın olsun

  0|0
  0|0
 • Hukuk okuyan arkadaşın varsa...
  Allah kolaylık versin kardeşim Allah görüyo bunları..

  1|0
  0|0
 • Kendini yalnız hissetme benim bir arkadasımda babasıyla yasıyordu babası hastaydı ama varlıklı bı adamdı annesıde kızın kardesı ıle bırlıkte yurtdısında yasıyordu. Kızın babası ölüyor ve annesı degıl cenazeye gelmek kızı başsaglıgı ıcın bıle aramamıs asıl olay ne bılıyomusun babası vasıyet bırakmıştı mal varlıgımın yuzde seksenı mı tamamı mı ne kızımındır dıye annesı bunun uzerıne kızı bı kere aramadan kıza mal ıcın dava actı. Pes etme hakkını ara umarım alırsın ıstedıgını

  0|0
  0|0
 • Sana tavsiyem bul bir avukat sana iki dakkasini ayiramayacakmi konus ogren neler yapabilcegini soylesin sana en guvenilir kaynak bu konuda

  0|0
  0|0
 • Çok geçmiş olsun canım akrabalar dan sor analar aglatsin lazlar sinirli olur çok geçmiş olsun :( üzüldüm acikacasi sen çok güclüsun maşallah

  0|0
  0|0
 • Geçmiş olsun tabikide güzel bir avukat tutman gerekir bu avukatla iletişime geç konuları anlatırsan tazminat davası açman uygun görülebilir

  0|0
  0|0
 • Çok üzüldüm sizin için emin olun. Ama o yaşta olgunlaşmanız çok güzel oldu. Allaha bol bol dua edin ben yaşamadığım için bilmiyorum ama empati kuran birisi olduğum için sizi anlıyorum. Cennetler anaların ayakları altındadır sözüne bazen inanmam. Siz iyi kötü kendinizi kurtardınız. Belki bedelini ödemediler bu dünyada ama ahirette öyle ödeyecekler ki onca gözyaşınız feryadınız bunları Rabbim görüyor. Sizi illaki iyi birileri bulacaktır sadece zamanınız vardır.

  0|0
  0|0
 • Eğer yazdıkların gerçekse durma canlarına oku git bir avkla görüş anlat herşeyi devlet zaten bedava veriyo sor hesabını bunların

  0|0
  0|0
 • Cok üzücü Allah yardımcın olsun

  0|0
  0|0
 • e-devletten üzerine kayıtlı mülk görünüyor mu, baktın mı? Sanki annenin velayetiyle çocukların üzerine mal kaydı yapılabiliyordu. Eğer öyle bir şey varsa, zaten dava açmana gerek kalmaz, 18 yaşını doldurduğun için kendin işlem yapabilirsin.

  Onun dışında, kalan mallar için en fazla iki celselik bir dava olur. Tüm mülklerin yarısı sana verilir. Taşınmaz mallar varsa, onların satışı için karar çıkabilir veya yeni bir dava açılabilir.

  Geçmiş dönem miras istismarına yönelik de dava açılabilir ama ispatlaması falan derken uzun sürer epey.

  1|0
  0|0
  • Daha önce bir tutanağı var, ama davada inkar etmiştim. Tehdit edildiğim için. Darp raporu falan vardı. Bunlar yeterli olmaz mı? Ayrıca şahit te bulabilirim.

 • Ya sana helal olsun. Baska da laf gerekmez helal olsun bee 👏👏👏

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim 🙏

Yükleniyor...