Dost Nedir Bilir misin?

Şimdi size bir kişiden bahsedeceğim;

Kendisi benim dokuz senelik arkadaşım olur, arkadaştan öte bir dost. Düşünüyorum da keşke onu daha erken tanıma fırsatım olsaydı. Neyse, devam edelim… Öyle birisi ki, sanki bir film şeridi gibi hayatın gözünün önünden geçer iken bütün güzellikler aynı yerde toplanmış. Eğer öyle bir durumda böyle bir olay yaşarsam şaşırmamalıyım çünkü sanırsam o Beyza.

Evet, duydunuz adı Beyza. Bu kadar basit bir ismi bu kadar üstün kılan kişi. Neden mi basit dedim? Her zaman dedim ve her zaman derim. Önemli olan kelimeler değil altında yatan duygulardır. Bir “seni seviyorum” cümlesi günümüz de ne kadar da basitleşti değil mi fakat altında yatan duyguyu kaybedince cümlelerin bir anlamı kalmıyor.

Galiba çok övüyorum ama görseniz, bir kez konuşma fırsatı yakalasanız siz de anlarsınız ne demek istediğimi. Hey! Sizden kıskanır hale geldim sanırım ama bence bu en iyisi olacaktır. Bu kadar iyi bir dostu, tanımadığım bir insan ile kolayca tanıştırmam değil mi!

Bence en önemli şeylerden biri dostluk. Eminim içlerimizden bazıları karşı bir görüş sunacaktır, onların dili çözülmeden ben yolumu kat etmiş olayım. Sizlere şöyle açıklayabilirim, birçok kez aşk üzerine filmler, romanlar, ne destanlar yazılmıştır günümüze kadar değil mi? Ünlü aşk doktorlarının bile kanıtsadığı bir şey var. Aşk, bir ya da iki ay sürer sonra yerini saygı, sadakat ve güvene bırakır. Peki ya dostluk öyle mi?

Dostun ile her şeyini paylaşırsın. Her zaman ona büyük bir sevgi duyarsın, güvenirsin. Sırtını yaslayabileceğin, omzuna başını koyup ağlayabileceğin biridir o. Ya aşk? Genel de insanlar “aşkım” der. Belki de basitleşmedik, basitleştirildik. Aşk bu kadar basit bir şey mi? Gerçekten de her aşkım diyen bunları yaşamış mıdır? Sanmıyorum!

Bu arada, bende âşık oldum. Platonik hem de. Ay misali tutulmuştum ona ama herkes gitti… Hani nerede şimdi o saçının her teline rüzgâr misali hayran kaldığım?

Son sözlerimi şöyle bitirmek isterim. Dostunuzun, en yakınınızın kıymetini bilin. Bir şeyleri kaybetmeden önce onları ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Ben Selin’imi, kuzenimi kaybettim. Ona belki de bu zamana kadar hiç seni seviyorum dememiştim ama şimdi ağlaya ağlaya çok özlüyorum…

Okuduğunuz ve biraz da olsa zaman ayırdığınız için çok ama çok teşekkür ederim!

Mutluca kalın, hoşça kalın!

-EnesPasha


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • çok güzel olmuş.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • kankim cok fazla ama dost dediklerimin yeri ayridir. halime, eyüp iyiki varlar. <3

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;