Marmaray Projesi ve Farklı Bakış Açısı

Bazı insanlar ülke içerisinde yapılan yeniliklerde her zaman geniş göremeyebiliyor ve hatta tabiri caiz ise at gözlüğünden bakmayı en mükemmel bir biçimde yapabiliyorlar. Ülkemizde yapılan her yeniliği tek taraflı olarak sorgulayıp başka açıdan bakmadan yorumlamayı seviyorlar. Bununla ilgili bir örnek vermek gerekirse Marmaray projesinde yer yerinden oynadı söylentiler durmak bilmedi. Birçok dış devlet karşı çıktı. Evet gerçekten de bunlar yazıldı.

Olur mu öyle şey!

Ne yani senin kıçı kırık suyun altından giden metronla bu kadar olay neden olsun ki diyenler var eminim. Bu yüzden sabırla yazımın sonunu bekleyin. Şimdi şöyle bir geçmişteki savaş stratejilerine bakıldığında bir çok dünya devleti hep aynı stratejide ilerleyerek savaşlarını yapmışlardır. Tarihimizde birçok örneği var. Savaş başladığında düşman devleti çökertmenin en önemli yollarından biri onun lojistik yollarını tıkamak ya da durdurmak olduğunu görüyoruz. Peki şöyle bir ülkemize baktığımızda şuanda İstanbul'da 3 adet köprü bulunduğunu biliyoruz.

Stratejiyi kes

Bir savaş çıktığında bu stratejiyi uygulamaya koyduğumuzda Marmaray projesi ile bağlantısını kurmayı başarabildik mi acaba? Evet basit düşünerek saldırı sonucu 3 köprü birden karşı ile bağlantının kopmasını sağlar. Ancak Marmaray için yapılabilecek pek fazla şey yoktur. Anlatmak istenen burada her konuda tek taraflı bakmak yerine geniş görmeyi bilmek gerekir. Herkese hayatında başarılar dilerim.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • denizaltı ve torpido diyorum

  0|1
  0|0
  • Bu ülkenin savunma sistemleri olduğunu hatırlatmak isterim.

  • yani o savunma aşılırsa denizaltı ve torpido ve Marmaray güm...
   anlatmak istediğim imkansız değil, senin dediğin gibi Avrupa ile asyayı bağladılar başarılı
   birde beton delen füzeler var suyun içinde işe yarar mı bilinmez.

Yükleniyor...