Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 4 İnsan Tipi

Hemen hemen herkes, hayatında zehirli insanlarla karşılaşmıştır ama karşılaştığımız zaman onların aslında zehirli olduğunu fark edemiyoruz bile. Ya da farkında olmadan yavaş yavaş onlara benzemeye başlıyoruz. Çok geç olmadan hayatınızdan çıkarmanız gereken 4 insan tipini derledim sizler için. Umarım keyifle okursunuz :)

1. Dedikoducu

Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 4 İnsan Tipi

Bu tip insanlar her zaman başkalarının arkasından konuşurlar. Bunların çoğu bir köşede oturup sessiz sessiz insanları izledikten sonra insanların en kötü davranışlarını, açığını, sözlerini vs. kafalarına not edip herkese yayarlar. Ya da ağzınızdan çaktırmadan laf aramaya başlar daha sonra herkese anlatırlar. Çevrenizde bunlardan varsa onlara benzemeden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tipler hem duygusal anlamda sizleri yorar, hem de dini açıdan günah işlemenize sevk eder. Unutmayın üzüm üzüme baka baka kararır.

2. Herşeyden şikayet edenler

Bu tür insanlar her şeye karşı negatif düşünce besler. Ne yaparsanız yapın memnun edemezsiniz bunları. Kendi hayatına ya da sizin hayatınıza bakıp şikayet etmeye başlarlar. Güzel şeylerde bile illaki bir kulp ararlar. Onlardan uzak durmalısınız yoksa bu tipler hayatınızda olduğu sürece aklınızda tek bir pozitif düşünce bile geçmez. Çünkü yavaş yavaş sizi de, kendisi gibi, zehirler.

3. Karamsar

Bu tipler hemen hemen her yerde karşılaşabileceğiniz tiplerdir. Onlarla güzel şeyler paylaşmaya çalışsanız bile, her zaman hevesinizi kursağınızda bırakırlar. Karamsarlar; genellikle öfkeli, alıngan, endişeli tiplerdir. Bu tiplerin yanında devamlı depresif hissedersiniz. Size hiç bir şeyi başaramayacağınızı ya da kötü bir olayı asla atlatamayacağınızı hatırlatır. Size kendi korkularını veya endişelerini aşılamayı severler. Onların olumsuzluklarını dinleyen sağlıksız ve stresli olur.

4. Bilmişlik taslayanlar

Bilgili insanlar sevilir ama her şeyin uzmanı kendisiymiş gibi davrananlara hoşgörülü davranılmaz. Bu tipler, çoğu zaman söyledikleri şeylerin doğru mu yanlış mı diye kontrol etme tenezzülünde bile bulunmazlar. Sırf kendilerini haklı çıkarabilmek için, oradan buradan duyduğu bilgileri çok iyi biliyormuş gibi sizlere dayatmaya çalışırlar. Bu tiplerle tartıştığınızda sizi çelişkide bırakırlar, kendinizden bile şüphe etmeye başlarsınız. Hatta sizi çoğu kez aptal yerine koyarlar. Oysaki bu tip insanlar, kendilerine güvenen yalancılardan başka bir şey değildir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim :)


0|1
24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

  • Genelde bunlar var cevremizde :) guzel

    1|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...