Sığ Zihinlerin Hatun Faşizmi

Bugünlerde bu site içerisinde ırklara göre kadınların kıyaslandığına şahit oluyoruz. Doğal olarak bu kıyaslama kampanyası büyük ölçüde erkekler tarafından yürütülüyor. Özellikle de ' Türk kızları mı yoksa Rus kızları mı?' başlığını taşıyan sorularla. Bir erkek olarak maalesef bu kıyaslama anlayışı konusunda hemcinslerime destek olamıyorum. Zaten bir kere başlıktan kaybediyorsunuz artık. Yaratıcı olmayı deneyin, bu başlığı görünce insanlar içeriği tahmin ettiğinden okuma ihtiyacı bile duymuyorlar. Ne bileyim " Adriana Lima pornosu" yazın bir şeyler düşünün işte.

İşin esprisi bir yana, bu tarz bir kıyaslama o kadar sığ ve o kadar sığ bir zihniyet tarafından yapılıyor olmalı ki, ırkların birbirine ancak eşit olduğu ve sadece bir renk cümbüşünü ifade ettiği gerçeğinden bu denli uzak olsun. Zaten yaşamı boyunca sadece iki ırka mensup insanları görmüş dar kafalı, dünyaya ve medeniyete açılmaktan çok uzak kişilerden ancak böyle bir ürün beklenirdi.

Söz konusu arkadaşlar bilmeli ki, insanların davranış şekillerini, yaşayışlarını ve hatta belli bir ölçüde fiziksel yapılarını bile ırklarından ziyade içinde yaşadıkları kültür ve coğrafi koşullar etkiler. yoksa güzel ırk veya çirkin ırk, tapılası ırk yahut kezban ırkı gibi genetik yapılar söz konusu değildir ve en son lisede gördüğü biyoloji dersinde de Hatice hoca bunlardan hiç bahsetmedi.

Ondan da öte Hz. Muhammed (ki İslam dininin peygamberi olmasının yanı sıra diğer dinlerin mensupları için de veda hutbesi birleşmiş milletler insan hakları evrensel bildirgesinin temeli olan bir düşünür olduğunu göz önünde bulundurursak), bir hadisinde "Siyah derili olanın beyaz derili olana, beyaz derili olanın da siyah derili olan hiçbir üstünlüğü yoktur." buyurmuş ve gerçeği açıkça özetlemiştir. Gerçi bu kıyaslamanın arkasındaki zihniyet, bu sözü sadece siyahlar ve beyazlar ile ilgili olarak algılayacaklardır. "Hadisin içerisinde 'Türk' ve 'Rus' kelimeleri geçmiyor!" dediğinizi duyar gibiyim koçlarım benim. Cansınız can, adamsınız.

Velhasıl kelam, her ırka ve her kültüre mensup; iyi - kötü, alımlı - bakımsız ( dikkat! çirkin insan yoktur, insan güzel bir varlıktır), huylu - huysuz, cömert - bencil, merhametli - zalim, yetenekli ve yeteneksiz insanlar mevcuttur.

Hatta Ruslarda bile. Bu sebeple, artık bu sığ kıyaslamanızdan vazgeçin de artık sitenin veritabanında daha yararlı soru ve bilgileri yer açılsın.

Hatunlara yapılan faşizmle konuya giriş yapsam da faşizmin geneline karşı vereceğim bir sosyal mesajla yazıma nokta koyayım bari.

Öptüm hepinizi. iyi geceler, good night, gute nacht, laku noc, yaxşı gecə, доброй ночи, bonne nuit, buenas noches ;)

Dorian Gray


2|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • Katılıyorum. Videoyu önceden de izlemiştim. Şarkıyı tekrar dinledim. Tabi önemli olan sözler ve verilmek istenen mesaj. Eline sağlık. :)

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Eline sağlık.. :) Katılıyorum.

  0|0
  0|0
 • Nefret ediyorum öyle kisilerden. Emeğine sağlık

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...