Geniş Omuzlu Olmanın Avantaj ve Dezavantajları

Merhaba baylar bayanlar bu bencemde sizlere geniş omuzlu bir erkek olarak,Geniş Omuzlu Olmanın Avantajlarını ve Dezavantajlarını anlatıcam :D

Öncelikle nedir bu geniş omuz takıntısı?Geniş Omuzlu Olmanın Avantaj Ve Dezavantajları

Kadınlar her nedense,benimde çözemediğim fakat tahmin ettiğim sebeplerden dolayı Geniş omuzlu erkekleri diğer erkeklere göre daha bir tercih ediyorlar. Bunun sebebi yapılan birçok anketler ve tecrübeler sonucu olarak, kadınların geniş omuzlu erkekleri diğer hemcinslerine göre daha kuvvetli gördüğü, ve daha erkeksi gördüğüdür ( yalnışım varsa düzeltin ) bu yüzden başta omuz olmak üzere birçok kadın erkeğinin diğerlerine nazaran gösterişli ve kalıplı olmasını ister. Çünkü bir erkeğin kalıbı %90 omuzlarının geniş olmasından gelir,ve buda otomatikman o erkeği diğerlerine göre daha sağlam yapar :D.

Geniş omuzlu ve fiziken gösterişli bir birey olmak dünyanın var oluşundan beri herkes tarafından tercih edilen ve özenilen bir şey olmuştur. Özellikle dünyanın en eğitimli askeri birliklerinden olan Sparta Askerleri için fiziki kuvvet ve yeterlilik her zaman en ön planda olmuştur. Antik Yunan Spartasında doğan bebeklerin kemik yapısına bakılır, eğer kemikleri geniş ve iri değilse uçurumdan aşağı atılırdı. Çünkü Spartalılar için fiziki anlamda daha güçlü ve düşmanların üstesinden gelecek bireyler lazımdı. Daha sonraki zamanlarda yani çocuk büyüyüp 15-16 yaşlarına geldiği zaman kendisi gibi Sparta Askeri olacak yaşıtlarının karşısına çıkarılır ölümüne dövüştürülürlerdi, maçın galibi ancak daha güçlü olan ve hayatta kalan olacaktı. Bu tür testleri geçtikten sonra artık birer Sparta askeri olmayı hak edeceklerdi.

Kulağa gayet hoştur omuzları geniş ve gösterişli olmak bir erkek için,fakat bir o kadar da çilelidir :D Hemen hemen her şey gibi omuzlarının geniş olmasıda dezavantajlar sağlar fakat tabiki, dezavantajlarından çok avantajlı bir durumdur. Şimdi ilk olarak gelelim avantajlarına,daha sonra dezavantajlarınada değineceğim :D

Avantajlar

Geniş omuzlu olmak daha öncede söylediğim gibi, birçok kadına ( her kadına olmayabilir ) cazip gelmektedir. Sizleri her zaman hödük gibi bir tipiniz ve 175 altı bir boyunuz olmadığı taktirde diğer hemcinslerinize nazaran gayet cazip, seksi ve erkeksi kılar ;). Sokakta yürürken birçok kadını dudağını ısırarak size baktığını yakalayabilirsiniz :D ( bizzat başıma gelmiş bir olaydır )

Geniş omuzlu olmanın bir diğer avantajı ise, kavgalarda, en önemlisi boks/kickboks gibi teknik gerektiren sporlarda, çok iyi kapanmanızı ve kapladığınız alanla kavgaya daha hakim olmanızı sağlar, omuzu geniş olan insanlar genellikle kavgalarda kendilerini daha iyi koruyabilirler. Genellikle güreş, boks, kickboks, pankration, cirit atıcılığı, gibi sporlarda diğer erkeklere göre daha başarılı olurlar.

Genellikle hemcinslerinin çekindiği, fazla bulaşmak istemediği kimselerdir diyebiliriz. Tabiki aralarında babayiğit olup kafa tutmayan olmaz değil :D Fakat toplum içerisinde genel olarak kendinden daha iri ve gösterişli kimselere, kafa tutan az bulunur. Kişi İç güdüsel olarak kendisini yetersiz görür ve dayak yiyeceğini düşünür. Bu yüzden geniş omuzlu ve sağlam görünen insanlara, olmayanlar sınıfının büyük oranla pek totosu yemez :D Yani geniş omuzlu birisiyseniz kafanız %90 diğer insanlara nazaran daha rahatta demektir, kimse size çok fazla diklenemez.

Omuz kaslarınızı geliştirmek ve iyi bir omuza sahip olmak,ağırlık kaldırma kapasitenizi arttırır. Daha doğrusu her kas grubunun farklı farklı avantajları vardır elbet, ve her kas grubu sizi ağır kaldırmaya alıştırır. Fakat omuzların güçlü olmasının hemen hemen birçok şeyde yararı vardır diyebiliriz. Başınızın üstünden kaldırdığınız ağırlıkları daha iyi kaldırmaya yaramasından, bir nesneyi yerinden hareket ettirmeye kadar omuzların büyük önemli vardır. Güç kullanılırken omuzdan alınan etki büyüktür, bu yüzden omuzları geniş ve sağlam olan insanlar bu yönden avantajlıdır.

Dezavantajlar

Ee tabiki her şeyin fazlası da zarar :D Eğer çok fazla abartır haddinden fazla omuzlarınızı genişletirseniz o zaman bu durum seksilikten iticiliğe geçer, komik ve hayvani bir görünüme sahip olursunuz.Bu da tabiki hiç güzel olmaz. İşin en iyi tarafı estetik durmak ve iyi durmaktır. Amaç hayvan olmak değildir :D

Estetikliğin bozulmasından çok diğer dezavantajlarsa, genellikle kapıların arasından geçememe gibi durumlar çıkmıyor değil :D Bununla beraber koltuklarda rahat bir şekilde oturamama, mesela bir arkadaşla yolda yürürken yan yana yürüryememe gibi birçok dezavantajları da var tabiki :D Özellikle yağmurlu bir günde arkadaşınız şemsiyeyi açmışsa yanında gitmeniz sizin için zor olabilir.

Bununla beraber, sinemada otururken arkadan göremedikleri için sizi dürtmeleri gibi bir sürü sorunla karşı karşıya kalırsınız :D Yatakta yatarken genel olarak ya sırt üstü ya da yüz üstü yatmanız gerekebilir,diğer türlü rahatsız olursunuz. Belli bir süreden sonra t-shirt seçmekte zorlanırsınız, bir t-shirt beğenirsiniz kollarının size kısa gelmesi gibi durumlar ortaya çıkar.

Geniş omuzlu olmayan arkadaşlara tavsiyem, bence yakın bir zamanda,yakın bir spor salonuna yazılın ve kendiniz için bir şeyler yapın.Teşekkürler :D


0|1
22

En İyi Kız Görüşü

 • Şu abartanlar yok mu :/ ben rahatsız oldum o ağırlıkla nasıl rahat ediyorlar acaba :(

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Kendini iyi hissetmek dışında yapılan gösteriş sporlarına karşıyım.
  Evet tabiki zinde olmak için spor şart ama kendini beğendirmek içinse buna karşıyım.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Haha abartanlar var onları görünce korkup kacarım :D
  güzel benceydi

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Bence atlarla yat spere

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;