Ya Olmalı Ya da Olmamalı!

Benceme başlamadan önce stand up gösterisi yapan Atalay Demircinin sözleriyle başlamak istiyorum.

Ya Olmalı Ya da Olmamalı !

Ya ağlamasın hiç kimse,
Ya da gülmesin şu her zaman gülenler.
Ya kimsede olmasın para denen illet,
Ya da paylaşmasını öğrensin paralı millet.
Ya kimse söylemesin sevdiğini,
Ya da yapsınlar sevginin şu asıl tarifini.
Ya şu bayramlar hiç yaşanmasın,
Ya da bayramlarda et yemeyen kalmasın.


Ne kadar da içten ve hayatımızı özetleyen bir sözlerdir bunlar değil mi? Hayat o kadar bambaşka ki kimi üzülürken kimi gülüyor. Bomba facialarının çoğaldığı günlerdeyiz bir kaç kişinin değil binlerce kişinin üzüldüğü günlerdeyiz. Herkesin ortak duyguyu yaşadığı ve isyan ettiği günlerdeyiz.

İnsan gülmeye kalksa çoçuğu, annesi,babası hatta teyzesini, amcasını bomba faciasında kaybetmiş diğer yandan dağda PKK lanetiyle çarpışan ve Şehit düşen askerimizin ailelerini üzüntüsü akla geliyor ve insan içtenlikle gülemiyor.

Peki bunun suçlusu kim? Neden biz?

Arkadaşlar sizlere bura da siyaset yapmayacağım, hükümeti suçlamayacağım bence bunun tek sorunlusu Bizleriz. Birlik olmayı bile bilemediğimiz bir topluma döndük dayanışma nedir unuttuk yardımlaşma nedir unuttuk ! Kendi ülkemizi nasıl kötülesek nasıl dalgaya alsak diye uğraşan bir topluma döndük peki sizlere bunun sebebini söyliyim mi?

Bizleri bu hallere sürükleyen hatta bu durumlara getiren dış ülke magazinleri veya güçleridir. Özentilik mi desem veya moderinleşme mi desem bilmiyorum. Bu özentiliğin veya moderinleşmenin en çok etkisini gösterdiği yaşlar 14 ile 20 yaşlar arası yani gençlerimiz. Gençlerimiz herkes den önce düşünmeli bu durumu bence. Çanakkale Zaferini düşün kardeşim sen 250 bin Şehit vermissin ama yıkılmamıssın senin boğazını geçememişler. Neden biliyor musun ? O zaman dayanışma yardımlaşma ve dua varmış, genci yaşlısı herkes göğüs germiş düşmana cesaret o zamanın en büyük niğmetiymiş.

Şimdi cesaretli bir arkadaş çıksa bombalı bir eylem yapılacağını görse ve üzerlerine atlasa engellemeye çalışsa ve kurtulamasa arkasından salak denir. Sana mı kaldıydı denir. Bu ülkenin polisi vardı denir. Bir kaç grup tarafından desteklenir ve 3 gün sürer biter gider.

Gençlerimize sesleniyorum; bu zamanlar sizlerin zamanı!

Asıl birlik ve beraberliği sizlerin yapacağı ve olgunlaştıracağı zamandasınız. Sizler yoksanız bu ülke olmayacak bırakın içiniz deki nefisi, kini mesela bugun başlayın bu birliğe Galatasaray - Fenerbahçe maçını kolkola izleyin birlikte sevinin birlikte üzülün ama bir birinizi üzmeyin. Bu devletin böyle bir güce böyle bir birliğe, dayanışmaya ihtiyacı var. Hele ki şu günlerde, Sadece spor için birlik olun demiyorum tüm her yerde birlik olun bazı sorunlara baş kaldırmayı ve biz burdayız gelin demesini öğrenin ama aranızda değil bizi yıkmaya çalışanlara seslenin bunları,

Braga - Fenerbahçe maçından sonra olanlar beni çok üzdü arkadaşlar ülkemizi orada savunmak gerekirken bazı arkadaşlar ülkemizi kötüledi orada dış basına malzeme verdiler. Biz birlik değil bizi yıkabilirsiniz dediler. Benim kaanatimce böyle arkadaşlar Unutmayın!

Ya hepiniz üzülün Ya da kimse üzülmesin. Ya Olsun Ya da Olmasın. Ya bu ülke birlik olsun Ya da Dağılsın. Sen Osmanlı torunu Mustafa Kemal Atatürkün askerisin bu ülkeyi korkarak değil cesaretiniz ve birliğiniz kurtaracaktır.

Bugün birlik günüdür. Birleşme günüdür ve kimsenin bizi yıkamayacağını göstereceğimiz gündür. Okuduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim.


2|1
31

En İyi Kız Görüşü

 • Gençler batının kuklasi olmuş

  ...

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Haklısın kardeşim emeğine sağlık 😊

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Eline emeğine sağlık kardeşim

  0|1
  0|0
 • Çok beğendim eline sağlık

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...