Engel Bedende mi, Zihinde mi?

Hayatımızın her bir köşesinde her bir amaç için karşımıza çıkabilecek engeller konulmuştur. Bu engeller bizim amacımız olanı gerçekten isteyip istemediğimizi görmemiz , anlamamız için var.

Hayatın her yerinde ayrı ayrı engeller..

Şimdi sizlere iki resim göstereceğim. Engeli zihninde olanlar. Bu iki resimden çıkarabileceğiniz sonuçlar sizin için altın değerinde olacaktır.

1-) Engel bedende mi zihinde mi?

2-)

Sizin söyleyeceklerinizi ben dile getireyim , yazayım. Asıl engel zihindedir bence. İlk resimde ki araç sahibi engelli rampasının önüne , 2. resimde ki araç sahibi engelli yürüyüş yolu üzerine park etmiştir. Her ne sebeple olursa olsun. Lütfen araçlarınızı engelli rampaları , engelli yürüyüş yolları vb. yerlere park etmeyiniz. İşiniz 2 dakika bile sürecekse bile bunu yapmayınız.

Bir gün siz de bedensel engelli olabilirsiniz. Buradan çıkaracağınız sizin için altın değerindedir. Sizin o 2 dakikalık işiniz birisini engelli olduğunu hatırlatmış ve bundan dolayı gideceği yere ulaşmasını engellemiş olacaksınız. Toplum olarak kurallara uyalım , uymayanları uyaralım.!

Bu Bence'mde sadece kötü ve değişmesi gerekenleri anlatmayacağım tabii ki.

Mantığımız ve cesaretimiz tüm engelleri kaldırabilir mi?

Evet , elbette kaldırabilir. Belki haberlerde karşılaşmış olabilirsiniz. Bilmeyenler için haberi Cihan Haber Ajansı resmi sitesinden paylaşacağım. Daha ayrıntılı detay için.

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, doğuştan bedensel engelli 16 yaşındaki Sinem Çağlayan’a verdiği sözü yerine getirdi. Akülü arabayı alarak Sinem’i evinde ziyaret eden Yaşar, “Sinem kızımızın rampadan kolay inip çıkabilmesi için artık hiçbir engel kalmadı.” dedi.

Demetevler'de Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan engelli rampası ile özgürlüğe ilk adımını atan Sinem, akülü arabasına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Rampadan kendi gücüyle inebildiğini ancak çıkarken zorluk çektiğini ifade eden Sinem Çağlayan, Fethi Yaşar'dan akülü araba talep etmişti. Bunun üzerine genç kızın talebini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Yaşar, genç kıza aldığı akülü araba ile Demetevler’in yolunu tuttu. Başkan Yaşar’ı karşısında gören Sinem büyük bir heyecanla yeni arabasına oturarak ilk turunu attı.

Son olarak , engelliler için yapılan şeyleri basit görmeyiniz. Aslında onlar sanat eseri de olabilir. Nasıl mı? İşte böyle;

Şu resimdeki engelliler için yapılmış rampalı merdiven aslında bir sanat eseridir. Bu resim bir manzara resmi , bir şiir , bir şarkı benim için.

Onlar zihninde ki engeli aştı. Toplum olarak bilinçsiz herkes bu engeli aşabilir. Hayatımızın her yerinde engel varken onlardan caymak , kaçmak , amacımızdan vazgeçmek bizim iradesizliğimizi ve cesaretimizin olmayışını gösterir. Engeller aşılmak için vardır. Bence bütün engeller aşılabilir. Önemli olan aşabilineceğine inanmak. Okuyup görüş bildirdiğiniz için şimdiden teşekkürler. Görüş bildirmeyip okuyanlar için de teşekkür ederim. Okumayıp beğenip geçenler için de teşekkür ederim. Okumayıp beğenmeyenler için de teşekkür ederim. Hepinize teşekkürler. Hayırlı engeller dilerim. Onu aşabilmeniz size hayırlar getirsin inşallah. :)


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Emeğine sağlık👍

  0|1
  0|0
 • Güzel yürekli birinin kaleminden dökülen güzel bir bence :)

  0|1
  0|0
  • teşekkürler de hala üyelere açık değil. Sadece link sahibi olanlar girebiliyor yani. Süper bence seçilmesi gerekiyormuş üyelerin görebilmesi için :) değerli görüşün için teşekkürler :)

  • seçilir umarım. :)

Erkekler Ne Diyor 1

 • Inanması kolay, zoru başarmak çok kolay..

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;