Kadınlara Yapılan Pozitif Ayrımcılık

Merhaba,

sözlerime öncelikle emekçi kadınlar gününü kutlayarak başlamak istiyorum.

Pozitif Ayrımcılık ve Kadına Şiddet !!!

Her geçen gün daha da artan kadına şiddet olayları yüzünden belli başlı projeler hayata geçiriliyor. Belirttiğim projeler sadece devletin veya sadece özel kurumların yaptıkları değil, hepsinin yaptığı şeyler. Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ve olanları gördükçe üzülüyorum. Çünkü yapılan şeyler kadına olan şiddeti azaltmaya yönelik değil, kadınların haklarını erkeklerin haklarından daha fazla olmasını sağlayan şeyler.

Kadınlara Yapılan Pozitif Ayrımcılık !!!Örnek vermek gerekirse az önce bir tane internet sözlük sitesinde çok yüksek sayıda kadın yazar alınacağı yazıyordu. Sebebi emekçi kadınlar günüymüş ve bu sitede çokça yazar olmayı bekleyen insan var. Bakın insan dedim ne kadın dedim ne de erkek dedim. Burada eskiden canını dişine takarak yazar olmayı başaran kadınlara da haksızlık var çünkü...

Özellikle belirtmek istediğim bir şey var bu tarz durumlarda erkekleri arka plana atıp kadınları ön plana çıkarmaya çalıştığınızda kadına şiddete engel olmazsınız. Sadece adaletsizliğe sebep olursunuz. Bu tarz pozitif ayrımcılığı çoğu yerde görebiliyorum. Bugün bunu yazmamın sebebi ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olması sebebiyle kadınlara yapılan pozitif ayrımcılığın en üst düzeye çıkmış olması.

"Kadına şiddete hayır." sloganı bile pozitif ayrımcılıktır benim gözümde. Kadına şiddete değil, her türlü şiddete karşıyım.

Peki ya Feminizm gibi sözde kadın erkek eşitliğini savunduğunu iddia eden hareketler?

Her yerde kadın erkek eşitliği deniyor ancak gerçekten eşitliğe dair hiçbir şey göremiyorum. Feminizm gibi hareketler kadın erkek eşitliği diyor ancak her türlü faaliyetlerinde "erkekler aldatır, erkekler döver, her erkek suçludur." algısı oluşturuluyor. Ben daha hiçbir feministin gerçekten kadın erkek eşitliğini savunduğunu görmedim. Tek dertleri erkekleri suçlamak olmuş gibi gözüküyor. "Acaba erkekleri nasıl aşağılarız?" sorusunu mu soruyorlar kendilerine?

Eminim ki yine burada bunu yazdığım için erkek düşmanları tarafından hedef olacağım ancak bunlar gerçekler.

Bir de bonus geçmek istiyorum, Bu ülkeden kadın doktor bir hastasını 'erkek' diye muayene etmedi. Cinsiyetler yer değiştirerek aynısı olsaydı sosyal medya ayağa kalkar her türlü tepki verilirdi...

Her türlü şiddete ve ayrımcılığa hayır! diyerek bu yazımı sonlandırmak istiyorum.


0|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çok beğendim eline sağlık

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • güzel yazmışsın

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;