Kendine Acıma Lüksün Yok!

Bu bencem çevremde ya da toplumda gördüğüm kendini en ufak zorlukta en kuçuk tumsekte mutsuz hissedenler ve yeri geldiğinde kendine uzulup yaşadığı hayata isyan edip kendi kendini mutsuz kılanlar için. Bencilleşen bizlerin kendimizden başka birini görmeyen dünyayı etrafımızda dönüyor gibi gören bizler için. "Kendine acıma lüksün yok " iyi okumalar...

1) Öncelikle değineceğim, sevgilisinden ayrıldığı için günlerce göz yaşı döküp mutsuz olan, kendini değersiz bulan, depresyon haplarından kutu kutu bitirmiş, gençliğin tek derdinin karşı cins ya da para olduğu şu dünyaya bakıyorum. Hey millet ! bir bakın aynaya bakın ne görüyorsunuz mutsuz bir yüz mü ? Tahmin edebiliyorum . Seni mutsuz kılan şeyin aynadaki olduğunun farkında mısın peki " sen " olduğunun. Size Nick vijicic den bahsetmek istiyorum bu adamın ne kolları ne de ayakları var. Fakat o " sahip olmadıkları için isyan etmek yerine sahip oldukları için teşekkür edenlerden " gerçekten mutlu ve evli. Hayata insanlara tabiri caizse evet benim uzuvlarım eksik ama ben ruh olarak tamım diyor.Kendine acıma lüksün yok!

2) Kendine acımayı bırak bırak!

Demin annesi ve babası ayrıldığı için dünyası başına yıkılmışçasına bir ks üyesininin bencesini okudum. Dediği şey kardeşinin kimliğini çıkartmanın veli toplantısına babası yerine kendisinin gitmesiydi ve sadece 19 yaşında. Ne kadar seviyoruz kendimize acımayı mutsuz kılmayı sanki dünya sadece bizim çevremizde. Uyanın biz yataklarımızda sevgiliden ayrıldık diye uyuyamazken açlıktan uyuyamayan insanları duşunun biz giden birinin ardından ağlarken duyguları bile olmasına izin veremeyecek kadar aç perişan insanları duşunun. Biz alışveriş yapıp yine giyecek bişey bulmazken hele de marka derdindeykenn ayakları yalın o kuçuk çocukları duşunun. Bedenlerinde kemiklerini sayabileceğiniz o çocukların her gece yatarkenn uyuyamıyorken duyabiliyormuyuz sessiz çığlıklarını. Şimdi dinleyin... Duyabiliyor musunuz ?

3) Savaş içinde olan ülkeleri duşunun evinizde bir bomba sesiyle uyanıyorsunuz.

Saat 3.45... Ve etraf karanlık. Sevgilinizmi geliyor aklınıza o an? Ya bitmek bilmeyen hormon davalarınız? Az kıyafetten mi yakınıdınız o an? ya da derdiniz sadece sabaha kadar dans edip içip mutlu olmak mı ? Hangisi ? Hiçbiri değil mi? Çünkü Şu an en ufak rüzgarda yıkılan bizler gerçeklerle burun buruna gelirdik. Hiç bişey ide kolay kolay yıkılmazdık. Belki elimize diken batsa daha az acırdı savaşın içinde açlık sınırında olsak. Neden mi gerçek acıyı tadardık.

Son söz

" KENDİNE ACIMA LÜKSÜN YOK". Hayata bak çevrene canlıları izle dinle. Senin o kuçuk kafanda kuçuk dunyanda hayal ettiğin şeyler bazılarının derdi bile olamıyor... Senin taktığın o minik sorun bazılarının aklına bile gelemiyor. Çünkü o kadar " yok" . O kadar aç o kadar hayat kavgasında. Şimdi yeni bir güne uyan ve bugün senin günün olsun. Acılarını bir kenara bırak ve başkalarının acılarınıda onemse. Belki senin dert saydıkların başkalarının acılarını az da olsa umursamadığında dert olmayacak senin için. Bencil olma. Benim yaşadığım hakkında bir fikrin yok deme. Ne hayatlar var ki yokluk olsun engelller olsun aşmış ve mutluluğun elinden tutmuş bu ruhla ilgili bu senle ilgili hadi durma yeni yollar bul kendine ve gidebildiğin kadar git gidebildiğin kadar insana ulaş hadi durma rüzgarı al yanına engelleri beraber yıkın beraber yıkalım...

Hadi durma koş kendin için hayatın için İnsanlık için... Durma koş!

Teşekkürler okuduğunuz için bu dediklerim hepimiz için geçerli benim içinde umarım yararlı olmuştur ...


2|0
21

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

  • Böyle hayat yaşanmaz. Tamam halimize şükredelim ama her zamanda bir ileri adıma yükselmek için çalışalım ki şu münafıklarla eşitlenelim.

    1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...