Sahip Olduklarına Değer Ver

Evet sahip olduğun herşeyin değerini bil

1. Gençliğinin değerini bil

Sahip olduklarina değer ver

Okul hayatınıza önem verin. Bir amacınız olsun hayalleriniz, güçlü bir insan olun. Eğer bu değeri bilmezseniz çok pişman olursunuz. Sonrasında geç kaldım gençliğim , kariyerim neler çektim ben bu dünyadan diyerek bahaneler üretmeyin son pişmanlık fayda etmez.

Diyelim ki okul hayatınız kötü geçti, terk ettiniz ama geç sayılmaz dışardan okuyun. Onu da mı yapamıyorsunuz? Genel kültürünüzü geliştirin Kitap okuyun her ne konu hakkında olursa olsun kendinizi hep yenileyin. Belki bir gün bu birikiminiz karşınıza hayallerinizi gerçekleştirecek bir fırsat sunar. Okuyun ki hatalarınızda bile doğruyu savunun. Çünkü sizin yerinizde olmak isteyen çok insan var!

2. Sevdiklerinin değerini bil

Annenin, babanın, kardeşlerinin, kısaca ailenizin değerini bilin. Kimse ailenin yerini tutamaz, onlar her daim seninle dir. Ailesiz insanları düşünün. Onlara kırmayın özelikle anne ve babanızı. Anne dokuz ay karnında özenle taşır bakar sana. Rahatından olur, uykusuz kalır, ama yine senin için acı çekerek dünya getirir seni. Baba seninle gurur duyar sevgi gösterir veya göstermez ama onun kalbi hep seninle dir. Sizde öyle olunki onlara layık bir birey evlat olun. Bu onların hakkıdır. Öyle bir insan olun ki hem aileniz içinde hem dışarda krakteriniz ve kişiliğinizden söz etsinler. Ben bu iki ufak gözle neler gördüm bir bilseniz. Neyse

Evlisiniz diyelim; evlilik Hem Allah katında hem insanlarca kutsaldır. Evlilik cinsel arzu değildir ya da özenti bu konuda seçici olun, öldüğündan daha fazla. Öyle bir eş seçin ki her daim yanında ve yanında olmasını benimseyerek. Eşinize değer verin o sizin yarınız yarınınız gibi düşünün. Pişman olmayın Sadakat sahibi olun.

3. Sağlığının değerini bil

Evet sağlık, sağlıklı olduğunuza şükredin. Çünkü herkes sizin kadar şanlı değil, düşünsenize görmekten noksan olduğunuzu zihiri bir karanlık ve sevdiklerinizi görmeme, doğayı vb. Aklınıza gelebilecek her şey. Veya yürüyememe, duymamak, konuşamamak, anlayamamak, yatağa bağlı yaşamak ve daha neler neler. Bu yüzden siz şanslısınız! Bu emaneti iyi değerlendirin kendinize önem verin.

Not: Bunları yazarken Engelliler kastım onları asalamak üzmek değil ve organ bağışı yapın bence.

Teşekürler..


1|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Sukurde ettik mi tamamdir

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Ellerine sağlık, katılıyorum.

  0|1
  0|0
 • Ve şükret.

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...