Herkese merhaba!

Bu bencem de konumuz "gülümse" olacak. Hiç dikkat ettiniz mi etrafınızdaki, insanların yüzleri asık, gülmeyen, hoşgörüden uzak, bencil, egoist farkettiniz mi?

Nedense gülmek zor geliyor insanlara? Oysa bir gülümseme bin derde ilaç aslında farkında değiller... Yolda Belediye temizlik içcisine "merhaba" de güler yüz göster, bir şey kaybetmezsin ki. Belki o gariban adam hanımı ile kavga etti mutsuz, ya da kirasını ödeyemiyor,bir güler yüz göstersen o an mutlu olsa yüzü gülse hoş olmaz mı?

Efenim başıma gelen bizzat yaşadığım bir kaç olay'a değinmek isterim. Üniversite okuduğum bölümün sınavı gelmişti. Sınava girdi yan tarafımda bayan otuyor,tam olarak konuyu anlamadım ne için tartışıyorlar ise hoca ile. Bayan bana baktı,gülümsedim ve hocaya da gülümsedim olay tatlıya bağlandı. İnanın bir gülümseme deyip çok görmeyin, o kadar etkili ki...Gülümser misin! :-)

Gülünce o an ne kadar derdin de olsa hafifliyor daha kolay çözüyorsun sorunları. Her ne olursa olsun mutlaka gülümseyin. Hatta evinizde oturun kahkaha atın faydasını göreceksiniz.

29.02.2016 saat:18:30 civarında sıcağı sıcağına yaşadığım olayı izah edeyim. 3 yıldır düzenli spor yaparım. Sağlık önemli. Yine spor'uma gittim,uzun süredir tanıdığım ama fazla samimi olmadığım kişi ile karşılaştık ama görseniz konuşmazsınız. Surat iki karış sanki düşman. İnsan bir merhaba der, inanıyorsan selam verirsin. Yok bu kişi iki karış surat,sporu yapar çıkar dik kafa. Olmaz arkadaşlar çok yanlış. Küs olsam bile selam veririm daha da konuşmam sadece. Bu kişi yüzü sirke satıyor derler hani aynen yahu ne bu surat iki gül merhaba de hayır sorunun ne.

Bir mekana girilince selam verilir güler yüz gösterilir. Onca derdim sıkıntım olsa da yansıtmamaya çalışırım daima gülümsemeye sempatik olmaya çalışırım. Ne gerek var asık surat, asabi, ters olmaya fani dünyada değmez.

Sonuç olarak arkadaşlar lütfen gülümseyin,tanıdık tanımadık demeyin "merhaba kolay gelsin" deyin geçin.

Huzurlu ve yüzünüzden gülümsemenin eksik olmadığı günler olsun inşallah.


2|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

  • Güleceğimiz bir neden yok ki ortada :(

    0|0
    0|0
Yükleniyor...