Sevginin Yolunu Kaybettik

Cümleten selamun aleykum kardeşlerim. Uzun zaman sonra kitabıma koymayı düşündüğüm yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Çağın en büyük problemi ve tüm hastalıkların sebebini araştırdım ve buldum; SEVGİSİZLİK.

Sevginin yolunu kaybettik...

Gerçek sevgi; sevdiğine herşeyiyle katlanmak ve onun kusurlarına karşılık artılarını bulmaktır. Ama maalesef ki ne evladın anne babaya nede kardeşin kardeşe tahammülü kaldı. Herkes yorgun herkes bitkin. Oysaki sevgi herşeyin ilacıdır.

Size verebileceğim örnek şu olur; Derdi veren Allah, dermanı da verir,diyoruz. Kanserin tıbben tedavisi yok bunu biliyoruz. Ancak ALLAH bununda dermanını verdi; Ne diyor doktorlar moralini yüksek tutun. Ve çoğu kanser hastası sevgiyle bu hastalığı atlattı.

Çoğu zaman SEVGİ denilen maneviyatı aile de bulamadığımızı düşünüp dışarı da arıyoruz huzuru henüz küçük yaşlarda. Ahlakımız da bozuldu düzenimizde. Oysaki herşeyin sırası varken biz sırayı atlıyoruz daha anne baba sevgisine doymadan dışarı harcıyoruz ömrümüzü. Bunun sebebi medeniyetleşme çabasına girip büyüklerin sözlerini dinlemememizden kaynaklanıyor. ALLAH sevgisi, ve İslam bununla ilgili çok öğüt veriyor ve insanları huzura davet ediyor.

Onlara dünya hayatında da, ahiret hayatında da müjdeler vardır. Allah'ın sözlerinde değişiklik yoktur. İşte bu en büyük kurtuluştur. (Yunus, 64)

Rabbim bizleri bu kısa ömrümüzde hayırlı ve bol rızıklı kapılar nasip etsin. Bizleri ve evlatlarımızı yanlışa düşmekten muhafaza eylesin..

Vesselam, Sağlıcakla Kalın...


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...