Yabancı Dizilerin Daha Fazla Tutulmasının Temel Sebepleri

Yabancı dizilerin daha fazla tutulmasının 10 Temel sebebi

Her bölümde farklı konuları işlemeleri Bizde Akasya Durağı,Arka Sokaklar gibi dizilerin nasıl biteceğini biliriz iyiler kazanır fakat her zaman olması gereken bu değildir

Yabancı dizilerin müzikleri bağlayıcıdır bkz:

Bizde :

https://www.youtube.com/watch?v=xcrJho4TqCU

Onlar Filmleriyle Ulusa seslenir bizimkiler Türkiyeye.(Prison Break/Dexter/The Walking Dead/Game Of Thrones gibi dizilerden ne kadar para kazandıklarını varın tahmin edin)

Onlarda dizilerin her bölümü Sinema filmi niteliği taşır bizde sadece final bölümlerinde Aksiyon, dram vs. olur mesela Dexter dizisi asla bittiği bölümün devamı olarak başlamaz. Dizilerinde masraftan kaçınmazlar çünkü bilirler kaz gelecek yere tavuğun gönderilmesi gerektiğini.

Bizdekiler efekt koymayı bile unutuyor 00:41

Yabancı dizilerde replikler olur bizde olmaz. Olaya realist bakamayan yönetmenlerimiz sayesinde olağanüstü tesadüfler olur buda dizinin inandırıcılığını ortadan kaldırır çizgi film izliyormuş gibi hissedersiniz. Bu Türk sinemasında eskiden beri var olan bir problem düzeltilmesi gerek.

Replik olsun diye replik yapmanın ya da komedi olsun diye komiklik yapmanın bir anlamı yok doğal olması gerek. Ttip olarak Türkiye ortalamasının üstünde oldukları halde dizilerine tanınmamış oyuncuları alırlar böylelikle hem izleyici oyuncudan sıkılmaz hem oyuncuda kazanır ben Türk filmlerinde Kenan İmirzalıoğlu'nu Kıvanç Tatlıtuğ'u görmekten bıktım. Türk dizileri bilinçaltımıza yerleştiği için dizinin başını izlerken sonunu tahmin edersiniz fakat yabancı dizilerde öyle değildir dizinin sonunu tahmin edemezsiniz.


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Daha çok konular, akıcılık, bağlayıcılık, heyecan, merak ve en en önemlisi "karakter"lerin sağlam bir temele oturtulması. Karakterler gerçek hayattaki bir insanın karakteri gibi gerçekçi ve tutarlıdır.

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Ve sürekli başroldekiler aşırı yakışıklı aşırı güzel olacak diye bir kaide yok

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...