Trilyonları Dökseniz Satın Alamayacağınız 5 Şey

Kimileri para her şeyi satın alamaz inancına sahipken kimilerinde de paran oldu mu her şeyin olur düşüncesi hakimdir. Bana sorarsanız ilk önerge daha doğrudur ve benim düşüncelerimle paraleldir. Bunu kanıtlamaya ne dersiniz?

1) Kaybedilen sağlığı hiçbir market satmaz!Trilyonları Dökseniz Satın Alamayacağınız 5 Şey

Size bir soru. Gözlerinizi 1 milyon dolara bana satar mısınız? Hayır mı? Peki 10 milyon dolara. Ovv hayır hayır 1 milyar dolar anca kalbin eder hadi bana sat onu.

Sakıp Sabancı'nın o kadar parası olmasına rağmen patates ve birkaç çeşit yemek yiyebildiğini biliyor muydunuz? Peki sadece tek bir enzimin eksikliğinde padişah da olsanız hayat kalitenizin minumuma ineceğine hatta ve hatta sonlanabileceğini biliyor muydunuz? Çok net değil mi?

Sağlık>Para

2) Sizi siz olduğunuz için seven gerçek aşkı bulmak

Sevmek, sevilmek insanoğlunun ihtiyaçlarından biridir şüphesiz. Ekmek, su hatta nefes gibidir aşk. Ait olmak, sahip olmak ister insan. Gerçek aşkı bulmak şanstır bence. Yılbaşı ikramiyesini kazanmaktan farksız, fakat kazanıldığı takdirde ömrü güzelleştiren bir armağandır. Para asla gerçek bir aşkı, sonsuz mutluluğu karşılamaz. Sizi siz olduğunuz için seven, yak gel paranı pulunu benim ol diyen birilerini bulduysanız ne mutlu size.

Aşk>Para

3) Sırdaş, yoldaş, arkadaş!

Kim istemez zor zamanında yanında olan bir dost? İşte para bunu satın alamaz. İyi günde çevrende birkaç yancı yalakanız olur da, kötü günde uçuverir hemen buhar olup gökyüzüne. Sırlarınızı, acaba başkalarına yetiştirir mi diye korkmadan anlattığınız bir arkadaşınız varsa o kadar şanslısınız ki... Değerini bilin, üzmeyin onu.

Dost>Para

4) Biraz huzur biraz mavi, yalnızlığın asil rengi

Dağ evini, Çeşme'de yazlığını, Milano'ya uçak biletini aldın da yeterli mi bunlar huzurlu bir hayat için? Unutmayın bunu, ne kadar paran varsa o kadar düşmanın olur demişler. Şimdi size soruyorum diken üstünde bir iş adamımı? Çiftliğinde ineğiyle tavuğuyla geçinen, karnı tok huzuru çok biri olmayı mı tercih edersiniz? Çiftçi diyenleri duyar gibiyim he arada iş adamı diyenler de çıkmıyor değil ama inanın hayatları görüldüğü gibi tatlı değil.

Huzur>Para

5) Para sizi CERN'de araştırmacı yapmaz!

En azından şu anki teknoloji para karşılığında insanların beynine bilgi transferine mümkünat vermiyor. Özel okullarda, özel üniversitelerde okur, özel hocalar tutarsınız belki ama Kars'taki bir çocuk sizin çeyreğiniz bir çalışma ve imkanlarla gelip geçebilir ve bu sıkça yaşanan bir durumdur. Zeka asla para ile satın alınması mümkün olmayan bir özelliktir aynı diğer insani değer ve özelliklerde olduğu gibi.

Bilgi>Para

Okuduğunuz için teşekkür ederim lütfen bunun bir "Bence" olduğunu unutmayalım. :)


1|0
11
fanuskafa KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;