Hayata Dair Bence'lerimden Küçük Bir Derleme

1- Rüyaların anlamı sandığımızdan çok daha fazla.

Özellikle de geleceğe dair. Örneğin her insanın ölmeden önceki gece aynı rüyayı görmediği ne malum. Ayrıca rüyalar adeta matrix'e bağlanmak gıbı bir şey. Geleceğin yapbozal fragmanları olan ruyalarda uç uçabildigince. tek sıkıntı, matrixte kalmak istedigin süre zarfında telefonun (!) ansızın çalması ve senin onu açmak zorunda kalman ( ev ya da cep telefonundan bahsettigimi sanıyorsan dier maddeleri boşuna okuma)

2- Kozmosa düşünce ekmek

Toprağa ektiğimiz tohumun karşılığını nasıl alıyorsak geçmişten bugüne aklımızdan geçen her iyi ve kötü düşünce kendi geleceğimiz ve bu yöndeki isteklerimizin gerçekleşmesinde birinci faktör... Dolayısıyla kozmosu bir nevi geleceğin tarlası olarak düşünebilirsiniz. Hepsi gerçekleşecek die bir şey yok. Sonuçta her ekilen ürün vermiyor ve takdir edersiniz ki bu tarlanın suçu değil .

3- İnsan genellikle işlerin kötü gitmesinden ya da isteklerinin gerçekleşmemesinden şikayetçidirHayata Dair Bence'lerimden Küçük Bir Derleme

Esas mesele tam olarak öyle değil . Çünkü geriye dönüp bakıldığında beklentilerinizin çoğunun gerçekleştiğini görürsünüz. En azından ben bunu görüyorum diyecek kadar cesaretliyim. Bu hayatta en kolay yapabıldıgımız seylerden biri de baskalarını suclamak malesef; ama ben bunu yapmıyorum. O halde sorun isteklerimizin gerçek olması değil; bizim ne istediğimizi tam olarak bilmememizden kaynaklanıyor. Sonra da coğumuzun yüzünde kadrolu bir hassiktir ifadesi... "öyle yordun ki beni hayat bir dilek tutacak halim bile kalmadı" gibi sözler falan ... Gerek yok bunlara.

4- Bir dier mesele aşk mı mantık mı meselesi

Özellikle de evliliklerde... Bu soruyu burada yuzbınlerce kez gordugume süphe yok. Ey bu soruyu soran kardeşım. Mantıksız aşk mı olur? sen bu hayatta neyi akıl süzgecinden geçirmiosun da aşkın kusur kalsın. Birini sevmen için yakışıklı/güzel olması ya da parası olması, bir işi olması, serseri olmaması, evcimen olması, snnle aykırı fikirlere sahip olmaması vs unsurlar değil mi seni ona bağlayan. Birini sırf beğenmen bile mantığına uydurman demek. Çünkü işine öylesi geliyor. o zmn sorma şu aptal soruyu artık. Mantık evliliğimi yoksa aşırı derecede mantık evliliğimi dersen o olabilir bak. İnsan mantıksız yapamaz çünkü çıkarcıdır insan. Çıkarı olmadan elini bile kıpırdatmaz. sevgileri de acımaları da yardımları da hep çıkarı içindir. unutma... Bu hayatta hiç bir eylemin yoktur ki içinde çıkarın olmasın... Bir tane örnek verebilirim diosan dinliyorum; sadece tek bir tane...


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bu değerli paylaşımın için teşekkürler

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;