Siniri Uzaya Çıkaran İnsan Tipleri

Herkesin belli bir tahammül katlanma sınırı vardır. Kimi kişiler bu sınırı geniş kimileri ise kısıtlı tutar. Bu sınırlar kişilere nasıl davranacağımızı belirler. Bazı insanların hal, hareket, tavır, tutum ve davranışları bazen bu sınırımızın oldukça dışına çıkabilir. Bu durum karşısında haliyle sinirimizin seviyesi uzaya çıkabilir, gözlerimiz kararabilir, sinirden kekeleyebilir, sakinleşmek için dişlerimizi sıkabilir ve o kişiyi öldürme hayalleri kurabiliriz. Bunlar gayet normal tepkiler :) Evet, şimdi bizleri bu hale sokan insanları tanıyalım.

1.Çıkarları için bizleri kullanan insanlar(?)Siniri Uzaya Çıkaran İnsan Tipleri

Bu kişiler bazen yıllarca dostluk ettiğimiz, aynı yemekleri yediğimiz, derdine ortak olduğumuz ve değer verdiğimiz insanlar arasından çıkar. Çıkarları için yapamayacağı yalakalık yoktur. Maskeleri çok çeşitlidir. Sizi öyle güzel uyutabilir ki köprüyü geçtiğinizde anlarsınız ancak durumu. Öyle boş ve alık hissedersiniz. Ama anladığınızda mesafeyi korumayı bilmeniz sizin için daha iyi olur.

2.Bilmediği şeyi ölümüne savunanlar

Bu insanlar beni en fazla çileden çıkaran insan tipi arasında yer alıyor. Şunu yazarken bile donuklaştım ve sinirlendim. Bu tarz insanlarla hem burada hem de normal hayatımda çok fazla karşılaşıyorum malesef. Bu tipler genelde bildiğini sanar. Buna öyle inanır ki gerçeği bilmeseniz sizi kolaylıkla ikna edebilir. Gerçekleri yüzüne söylediğinizde de etkisi olmaz. Bu inanç ve yeteneklerini başka şeyler için kullansalar daha etkili olur. Böyle bir kişi ile karşılaşırsanız eğer pek fazla takmayın.

3.İki yüzlü oyuncular

Bu kişilerin dilleri çok tatlıdır. Sizinle çok iyi anlaşırlar. Ama siz gittiğinizde anında saydırmaya başlayabilecek nitelikte insanlardır. Bunu anlamanın yolunu da hemen size anlatayım. Bir kişi size başka bir arkadaşınız hakkında olumsuz yanlarını bastıra bastıra söylüyor ve o arkadaşınız geldiğinde iyi huylu bir meleğe dönüşüyorsa biliniz ki size de aynısını yapıyordur. Bu kadar net söylüyorum.

4. Yaptığı hatayı "Alınganlık" ile kapatmaya çalışanlar

Yaptığı terbiyesizliği sizin verdiğiniz değer sayesinde şımarıklık seviyesindeki alınganlıklarla ifade eden insan çeşididir. Hata yaptın. Böyle bir taktikle bunu kapatmaya çalışarak tekrar hata yaptın. İnsanlar senin alınganlıklarınla uğraşmak zorunda değil. Problemi çözmeye çalıştıkça konuyu farklı yerlere çeker. Sözde sizi haksız duruma düşürme girişimleri kendince olumlu sonuçlanmıştır. Ama öyle mi? Değil tabi ki. Kimseye bunu yapacak kadar değer vermemenizi öneriyorum.

Evet kuzularım bencemin sonuna geldik. Umarım sizi de yansıtan bir bence olmuştur.


2|1
25
yarenbirsen KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Çok güzeldi, ellerine sağlık. :)

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

 • Öyle yda böyle bu bahsettiğiniz kişilerden kaçış yok :) Hatta bizlere göre onlar bu anlattığınız tarzda iken onlarda bizim bu tarzda kişiler olduğumuzu düşünecektir. Aslında insanoğlunda her gördüğümüz eksik , gün gelip bizimde o eksiğin bir parçası olmamız açısından çok yakın duruyor. İnsan kişisel eleştiri yapmak zorundadır. Aksi halde sürekli "Ben onlardan değilim" < olgusu günden güne onlardan birisi haline getirir.

  Emeğine Sağlık...

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;